خداحافظی زودهنگام آرژانتین و برد پرو


در شبی که همه نگا‌ه‌ها به بازی آرژانتین و اروگوئه بود، میزبان جام ملت‌های آمریکای جنوبی در عین ناباوری خداحافظی زودهنگامی با این رقابت‌ها داشت. 

  شب گذشته و در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا، دو دیدار برگزار شد که در حساس‌ترین بازی اروگوئه در ماراتنی نفسگیر آرژانتین مدعی و میزبان را شکست داد تا شگفتی بزرگی را رقم زده باشد.

در دیدار اول که در ورزشگاه المپیک کوردوبا برگزار شد، دو تیم کلمبیا و پرو مقابل هم قرار گرفتند. بازی دو تیم در 90 دقیقه قانونی گلی در بر نداشت اما در وقت‌های اضافی این پرو بود که توانست از فرصت‌های بدست آمده استفاده کند و بازی را با دو گل به سود خود به پایان برساند و به عنوان اولین تیم به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

گل اول این بازی را کارلوس لوباتون(102) به ثمر ساند و دو دقیقه بعد از آن خوان مانوئل وارگاس، گل دوم را وارد دروازه کلمبیا کرد تا شاگردان مارکاریان زودتر از رقبای خود به جمع چهار تیم پایانی کوپا آمریکا راه یابند.

شاگردان سرخیو باتیستا که به دلیل برخورداری از امتیاز میزبانی امید زیادی به این دوره از رقابت‌های آمریکای جنوبی داشتند، در ورزشگاه 32500 نفری ژنرال لوپز از اروگوئه پذیرایی کردند.

در ان بازی حساس و پربرخورد که دو اخراجی و 9 کارت زرد در پی داشت، تلاش دو تیم در وقت قانونی بازی دو گل در بر داشت که سهم هر تیم یک گل بود.

در ابتدا این اروگوئه بود که بر بازی مسلط شد و خیلی زود گل اول را بوسیله دیگو پرز (6) به ثمر رساند اما طولی نکشید که میزبان به بازی برگشت. گونسالو هیگوآین(18) بازی را به تساوی کشاند تا هواداران آلبی سلسته به ادامه بازی امیدوار شوند.

این بازی درگیرانه دو اخراجی داشت که ابتدا دیگو پرز (39) که تک گل شاگردان "تابارس" را به ثمر رسانده بود، با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. در دقایق آخر بازی نیز خاویر ماسکرانو (87) کاپیتان آرژانتین از بازی اخراج شد تا هر دو تیم 10 نفره به کار خود ادامه دهند.

بازی در وقت‌های اضافه گلی نداشت و همان نتیجه یک-یک تا پایان 120 دقیقه پابرجا بود تا ضربات نفسگیر پنالتی تعیین کننده تیم پیروز باشد.

در ضربات پنالتی این اروگوئه‌ای‌ها بودند که خوش درخشیدند و توانستند با نتیجه 5 بر 4 میزبان را شکست داده و نخستین شگفتی کوپا آمریکا را رقم بزنند.

/ 0 نظر / 56 بازدید