همه مربیان تاریخ استقلال؛ مظلومی در رده 25

پرویز مظلومی در حالی به عنوان سرمربی جدید تیم استقلال تهران انتخاب شد که وی بیست و پنجمین مربی تاریخ استقلال محسوب می شود.


 درطول تاریخ 64 ساله فوتبال باشگاه استقلال تهران فقط 24 نفر به عنوان سرمربی هدایت این تیم را بر عهده داشته اند که به ترتیب عبارتند از : علی دانایی فر، محمود بیاتی، زدراکو رایکوف،ولادیمیر جکیچ، منصور پورحیدری، عباس رضوی،حسن عضدی، اصغر شرفی، ناصر حجازی،فریدون عسگرزاده، حسن حبیبی، محمد رنجبر، غلامحسین مظلومی، محمد صلاحی، بیژن ذوالفقارنسب،یوگنی سکومورخوف، رضا نعلچگر، لئونید بیلفسکی، نصرالله عبداللهی،جواد زرینچه، امیر قلعه نوعی، رولند کخ، صمد مرفاوی، فیروز کریمی و پرویز مظلومی.

 20 مربی داخلی و 5 مربی خارجی در طول تاریخ باشگاه استقلال هدایت تیم فوتبال این باشگاه را بر عهده داشته اند.

  منصور پورحیدری با کسب یک جام آسیایی، 2 قهرمانی لیگ،2 جام حذفی و 3 قهرمانی تهران پرافتخارترین مربی تاریخ استقلال است.

  پورحیدری یک رکورد جالب نیز دارد و در 10 مقطع مختلف سرمربی استقلال بوده است! پورحیدری در فاصله سالهای 57 تا 82 در استقلال مربیگری کرده است.

  طولانی ترین دوره مربیگری مربوط به علی دانایی فر و کوتاهترین دوره نیز مربوط به فریدون عسگرزاده با 15 روز مربیگری در سال 63 است. حسن حبیبی نیز فقط 45 روز مربی استقلال در سال 64 بود.

  غلامحسین مظلومی و پرویز مظلومی اولین برادرانی هستند که در تیمی مربیگری می کنند که روزگاری در ان بازی هم کرده اند. غلامحسین مظلومی در سال 67 سرمربی استقلال بود و پرویز مظلومی نیز 22 سال پس از برادرش مربی استقلال شده است.


 

/ 0 نظر / 57 بازدید