نتایج کامل لیگ های باشگاهی اروپا


پیروزی ساندرلند در استمفوردبریج، هیگوآین رئال را به صدر برگرداند، برد بایرن، بازگشت ریبری، پنالتی سرنوشت داربی میلان را رقم زد، شکست رن برابر اوسر و سقوط تا رده پنجم**پایان هفته سیزدهم لیگ برتر انگلیس 
   ساندرلند کم و بیش حریف دلخواه چلسی شمرده می شد؛ دست کم تا پیش از دیدار یکشنبه شب. لندنی ها در یازده مسابقه قبلی خود پی در پی ساندرلند را برده بودند و با شش برد پیاپی در شش بازی خانگی قبلی خود به دیدار این تیم در هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر رفتند. آیا این آمارها از برد آسان مردان کارلو آنچلوتی خبر می داد؟ هرگز! ساندرلند در دفاع روزی درخشان را داشت و در خط حمله "ولبک" و "ژیان" را برای دردسر آفرینی.

 "اونوها" در فاصله 10 دقیقه مانده به پایان بازی در نیمه نخست با حرکت انفرادی خود مدافعان پیش رو و در نهایت "پتر چک" را ناکام گذاشت و دروازه میزبان را باز کرد. چک پیش از این گل بارها و بارها دروازه اش را از باز شدن نجات داده بود.

در نیمه دوم چلسی که پنج شنبه گذشته در میان بهت و ناباوری فراوان "ری ویلکینز"، مربی شناخته شده و کاربلد خود را کنار گذاشته بود، مصمم تر به زمین آمد ولی، ساندرلند گل دوم را به ثمر رساند. "هندرسن"، همان بازیکنی که برای نخستین بار در فهرست تازه "فابیو کاپلو"، سرمربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال انگلیس هم دیده می شود، ژیان را برای گشودن دروازه چک در موقعیتی مناسب قرار داد و او هم به چک برای نشان دادن واکنش مناسب فرصت نداد. در نهایت هم ولبک از پاس به عقب "اشلی کول" نهایت بهره را برای زدن گل سوم تیمش برد. پیروزی 3 بر صفر در خانه چلسی، ساندرلند را سزاوارنه در مکان ششم جدول رقابت های لیگ برتر جای داد. مدافع عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر نیز سنگین ترین شکست خانگی خود را پس از آوریل 2002 تجربه کرد. چلسی هشت سال قبل 3 بر صفر برابر شیاطین سرخ 3 بر صفر تن به شکست داده بود.

بدون تردید باید آرسنال را برنده هفته سیزدهم لیگ برتر دانست. "توپچی های لندن" در خانه اورتون دومین برد خارج از خانه خود را در کمتر از 4 روز به دست آورده، در مکان دوم جدول رقابت ها ایستاده و با چلسی صدرنشین تنها 2 امتیاز فاصله دارند. "باکاری سانیا" 9 دقیقه پیش و "سسک فابرگاس" 3 دقیقه پس از وقت استراحت بین دو نیمه گل های برتری 2 بر یک آرسنال را برابر اورتون در "گودیسون پارک" به ثمر رساندند. فشار دقایق پایانی میزبان اگر چه به تک گل "تیم کیهیل" استرالیایی نیز کشید، ولی برای فرار از شکست خانگی هرگز کافی نبود. "فابیانسکی"،‌ دروازه بان آرسنال با واکنش های خوبش نقشی بزرگ را در رسیدن تیمش به هر سه امتیاز این بازی داشت.

** بازی های شنبه

منچستریونایتد از لندن خوشحال بازگشت. تساوی برابر آستون ویلا اگر چه نتیجه درخشانی برای شیاطین سرخ نیست، ولی همین یک امتیاز تا 5 دقیقه به پایان بازی هم به دست نیامده بود. "همشهری ها" هم بیرمنگام را بدون گل ترک کردند؛ درست همانند بازی هفته پیش برابر یونایتد ها. در بازی نیوکاسل و فولام گلی دیده نشد. تاتنهام کار بلکبرن را تمام کرد و بولتون ولورهمپتون را شکست داد. لیورپول هم پس از چند برد پی در پی در خانه استوک سیتی با 2 گل تن به شکست داد؛ آن هم پس از 26 سال!

   ماه نوامبر به نیمه خود رسید و مردان سر آلکس فرگوسن همچنان تنها تیم بدون شکست لیگ برتر انگلیس باقی مانده اند. هر چند بیشتر بازی های قرمز ها با تساوی همراه بوده است؛‌ همانند بازی شنبه برابر آستون ویلا که با نتیجه مساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

نایب قهرمان فصل پیش لیگ برتر در این بازی تا دقیقه 81 از حریف خود با دو گل عقب افتاده بود و 5 دقیقه مانده تا پایان زمان قانونی بازی هم برتری از آن میزبان بود. اشلی یانگ (72) و آلبرایتون (76) ویلا را از یونایتد پیش انداخته بودند. گلزنی ماکیدا (81) و ویدیچ (85) بازی را به تساوی کشاند تا یونایتد همانند 15 سال اخیر در ویلاپارک نباخته باشد.

تساوی بدون گل منچسترسیتی برابر بیرمنگام دست کم بهانه خوبی برای هواداران سرسخت همشهری ها خواهد بود تا به انتقادهای شان از بازی بیش از اندازه تدافعی فیروزه ای پوشان و روبرتو مانچینی ادامه بدهند. سیتی هفته پیش در شهرآورد منچستر همین نتیجه را تکرار کرده بود.

تاتنهام 4 بر 2 بلکبرن را برد تا در جدول رقابت های لیگ برتر به یکی از جایگاه های اروپایی برسد. لندنی ها در لیگ قهرمانان اروپا درخشان ظاهر شده اند، ولی در لیگ برتر تیمی معمولی و پرنوسان نشان می دهند.

از رخدادهای عجیب هفته می توان به بازی بدون گل وستهام و بلکپول اشاره کرد. جایی که "یان هالووی"، سرمربی بلکپول با ترکیبی متفاوت و یازده بازیکن جدید وارد میدان شد. او که تیمش بازی هفته پیش برابر آستون ویلا را 3 بر 2 واگذار کرده بود، تمام بازیکنان آن بازی را نیمکت نشین کرد و با تیمی سراپا جدید برابر "چکش" ها حاضر شد.

استوک سیتی هم در آخرین بازی شنبه پس از 26 سال لیورپول را برد؛ آن هم با نتیجه 2 بر صفر. آنفیلدی ها گذشته از امتیازهای بازی، لوکاس را نیز به خاطر کارت قرمز از دست دادند. استوک با این برد از لیورپول در جدول رقابت های لیگ برتر هم پیشی گرفت.

** نگاهی به بازی ها

* شنبه

*‌ استوک سیتی 2

فولر (56)، جونز (90)

لیورپول صفر

* ویگان آتلتیک یک

موزس (70)

وست بروم ویچ صفر

* وستهام یونایتد صفر

بلکپول صفر

* تاتنهام 4

بیل (16،75)، پاولیوچنکو (42)، کراوچ (69)

بلکبرن 2

دان (80)، گیوت (90)

* نیوکاسل صفر

فولام صفر

* ولورهمپتون 2

فولی (69)، فلچر (78)

بولتون 3

ستیرمن (یک، گل به خودی)، الماندر (62)، هولدن (67)

* منچستر سیتی صفر

بیرمنگام صفر

* آستون ویلا 2

یانگ (72، پنالتی)، آلبرایتون (76)

منچستریونایتد 2

ماکیدا (81)، ویدیچ (85)

* یکشنبه

* اورتون یک

تیم کیهیل (89)

آرسنال 2

باکاری سانیا (36)، سسک فابرگاس (48)

* چلسی صفر

ساندرلند 3

اونوها (45)، ژیان (52)، ولبک (87)

* جدول لیگ برتر

1- چلسی 28 امتیاز

2- آرسنال 26 امتیاز

3- منچستریونایتد 25 امتیاز

 **پایان هفته یازدهم لیگا
 کهکشانی ها یکشنبه شب با نتیجه یک بر صفر از سد اسپورتینگ خیخون گذشتند و در آستانه بازی حساس ال کلاسیکو صدر جدول را از بارسلونا پس گرفتند. تک گل سه امتیازی بازی برابر خیخون را هیگوآین آرژانتینی در دقیقه 82 به ثمر رساند. بوتیا، بازیکن جوان میزبان در ثانیه های پایانی بازی به دلیل خطای غیر ورزشی با کارت قرمز داور رو به رو شد.

رئال مادرید در این بازی ژوزه مورینیو را به دلیل محرومیت انضباطی روی نیمکت نمی دید.

والنسیا نیز در آخرین بازی یکشنبه 2 بر صفر ختافه را شکست داد.


* شنبه

  شنبه شب بارسلونا تیم سوم جدول را 3 بر یک برد. داوید ویا و لیونل مسی (2 بار) گل های پیروزی آبی - اناری ها را برابر ویارئال به ثمر رساندند. تک گل قایق های زرد را هم نیلمار در دقیقه 26 وارد دروازه بارسا کرد.

در نخستین بازی هفته یازدهم لیگا بیلبائو همانند بیشتر بازی های خانگی اش قدرتمند نشان داد و با تک گل یورنته، آلمریا را در حالی شکت داد که برابر این تیم 25 دقیقه 10 نفره و 21 دقیقه 9 نفره بازی کرد.

آتلتیکو مادرید پس از 8 بازی شاهد گلزنی دیگو فورلان بود. این بازیکن اروگوئه ای که گفته می شود، ریوبلانکو را ترک می کند در بازی برابر اوساسونا 2 بار گلزنی کرد و آمار گل های این فصلش را به عدد 5 و امتیازهای آتلتیکو را به عدد 17 رساند. سرخیو آگرو زننده دیگر گل تیم مادرید در شب پیروزی 3 بر صفر این تیم برابر اوساسونا بود. جواد نکونام و مسعود شجاعی در فهرست بازیکنان اصلی تیم شان دیده می شدند. نکونام 81 دقیقه در میدان بود و تعویض شد. ولی شجاعی که همانند هفته گذشته از داور مسابقه کارت زرد گرفت، تا پایان در بازی ماند. اوساسونا در 30 دقیقه پایانی بازی با اخراج مونرئال 10 نفره بازی می کرد.

** نگاهی به بازی ها

* شنبه

*بارسلونا 3

داوید ویا (22)، لیونل مسی (58،83)

ویارئال یک

نیلمار (26)

* آتلتیکو مادرید 3

دیگو فورلان (26،70)،‌ سرخیو آگرو (41)

اوساسونا صفر

* آتلتیک بیلبائو یک

یورنته (10)

آلمریا صفر

* یکشنبه

* هرکولس 2

ترزگه (46)، درنته (51)

رئال سوسیه داد یک

گریسمان (15)

* مالاگا یک

الیسوی (63)

لوانته صفر

* رئال مایورکا صفر

دپورتیوو لاکرونیا صفر

* راسینگ سانتاندر صفر

اسپانیول صفر

* رئال ساراگوسا یک

برتولو (53)

سویا 2

فابیانو (29)، نگردو (90)

* اسپورتینگ خیخون صفر

رئال مادرید یک

هیگوآین (82)

* والنسیا 2

تینو (8)، ناوارو (63)

ختافه صفر

**‌ جدول لیگا

1- رئال مادرید 29 امتیاز

2- بارسلونا 28 امتیاز

3- ویارئال 23 امتیاز

 **پایان هفته دوازدهم بوندسلیگا 
   برد 3 بر صفر بایرن برابر نورنبرگ، مونیخی ها را به مکان ششم جدول رقابت های بوندسلیگا رساند. این خبر خوشحال کننده ای برای مردان لوئیس فان خال و هواداران بایرن به شمار نمی آید ولی، بازگشت فرانک ریبری به فوتبال چرا. ضمن آن که این بازی داربی منطقه ای بود و بایرن با برد نورنبرگ که با 2 گل ماریو گومس و تک گل فیلیپ لام (پنالتی) به دست آمد، جای این تیم را نیز در جدول از آن خود کرد. گومس اسپانیایی تبار در آخرین دقیقه های بازی فرصت هت تریک را هم داشت ولی با هدر دادن یک ضربه پنالتی، این فرصت را از دست داد.

در دیگر دیدار عصر یکشنبه بوندسلیگا که نه چندان سطح اول ولی پر تنش و حساس بود، هوفنهایم با یک برابر فرایبورگ تن به شکست داد. سیسه در دقیقه های تلف شده پایان بازی زننده تک گل مسابقه بود.

* شنبه

  در رقابت های شنبه شب فوتبال دسته نخست باشگاه های آلمان بوروسیامونشن گلادباخ شرایط کلن را بیش از پیش بحرانی کرد. مردان "اشتفان فرونتسک" داربی "راین" را در خانه کلن با 4 گل به سود خود به پایان بردند. ولفسبورگ و اشتوتگارت هم در پیکارهایشان راه تقسیم امتیازها را پیش گرفتند. هر دو برای زمانی دراز خود را برنده می دانستند، ولی در نهایت پیروزی و همه امتیازهای بازی از چنگ شان پرید و بیش از یک تساوی و یک امتیاز عایدشان نشد. لورکوزن خود را به صدر جدول نزدیک کرد. برمن برای دومین هفته پی در پی تساوی بدون گل را تجربه کرد و ماینس هم پس از باخت یک بر صفر خانگی به هانوفر روزهای خیالبافی را فراموش کرده و به واقعیت تن می دهد.


** نگاهی به نتایج

* جمعه

* بوروسیا دورتموند 2

کاگاوا (49)، باریوس (70)

هامبورگ صفر

* شنبه

* ماینس صفر

هانوفر یک

پینتو (44)

* وردربرمن صفر

اینتراخت فرانکفورت صفر

* ولفسبورگ 2

گرافیته (11)، ژکو (33)

شالکه 2

ادو (39)، هونته لار (75)

* کلن صفر

بوروسیا مونشن گلادباخ 4

بوبادیالا (51،90)، برادلی (70)، دی کامارگو (82)

* کایزرسلاترن 3

میچانسکی (58)، ایلیچویچ (76)، آبل (78)

اشتوتگارت 3

بوکا (19)، کاکاو (32)، گنتنر (50، پنالتی)

* سنت پائولی صفر

بایرلورکوزن یک

آگوستو (81)

* یکشنبه

* هوفنهایم صفر

فرایبورگ یک

سیسه (90)

* بایرن مونیخ 3

ماریو گومس (10،75)، فیلیپ لام (57، پنالتی)

نورنبرگ صفر

* جدول

1- بوروسیادورتموند 31 امتیاز

2- بایرلورکوزن 24 امتیاز

3- ماینس 24 امتیاز

 **پایان هفته دوازدهم سری A 
  زلاتان ابراهیموویچ زننده تک گل بازی در داربی میلان بود؛ مهاجم سوئدی که تا دو فصل پیش برای نراتزوری گلزنی می کرد، این بار برای رقیب همشهری این کار را انجام داد. خطای مارکو ماتراتزی در نخستین دقیقه های بازی روی زلاتان باعث اعلام پنالتی به سود میلان شد. مهاجم سوئدی قرمز و مشکی پوشان پشت ضربه ایستاد و دروازه اینتر را باز کرد. این اولین و آخرین بار بود که توپ در حساس ترین بازی هفته دوازدهم رقابت‌های سری A از خط دروازه دو تیم گذشت. میلان در 30 دقیقه پایانی بازی مدافع خود، آباته را اخراج شده می دید و نیم ساعت با یک بازیکن کمتر از برد خود دفاع کرد. این باخت شرایط اینتر را بحرانی تر و انتقادها از رافائل بنیتس را شدیدتر خواهد کرد.

در بازی های عصر یکشنبه لاتزیو پس از دو شکست پیاپی مقابل ناپولی قرار گرفت و با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی دست یافت. ناپولی که با 21 امتیاز در رده‌ی سوم جدول قرار داشت، با متوقف کردن لاتزیو می توانست، جای این تیم را در مکان دوم جدول بگیرد ولی، در این دیدار مقابل بازیکنان با انگیزه‌ی لاتزیو کاری از پیش نبرد.

* شنبه

  فیورنتینا در نخستین مسابقه هفته دوازهم سری A با گلزنی آلبرتو جیلاردینو برابر چزه نا برنده از زمین بیرون رفت. دیدار یوونتوس و رم در ورزشگاه المپیک شهر تورین به جز دو گلی که در نیمه نخست به ثمر رسید، هیچ چیز دیگری نداشت. وینچنزو یاکینتا در دقیقه 35 بیانکونری میزبان را از حریف پیش انداخت. در ادامه فرانچسکو توتی در دقیقه 45 و از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند تا، تیمش بازنده به رختکن نرود. توپ تا پایان بازی در این مسابقه دیگر درون دروازه تیمی نرفت تا تساوی یک بر یک سرنوشت نهایی مسابقه باشد.

**‌ نگاهی به بازی ها

* شنبه

* یوونتوس یک

وینچنزو یاکینتا (35)

رم یک

فرانچسکو توتی (45، پنالتی)

* فیورنتینا یک

آلبرتو جیلاردینو (59)

چزه نا صفر

* یکشنبه

* لاتزیو 2

زاراته (15)، فلوکاری (61)

ناپولی صفر

* باری صفر

پارما یک

کاندروا (33)

* بولونیا یک

دی وایو (58)

برشا صفر

* پالرمو 3

پاستوره (33، 47، 85)

کاتانیا یک

ترلیتزی (86)

* اودینزه 4

دی ناتاله (10،24،40)، فلورو فلورس (55)

لچه صفر

* سامپدوریا صفر

کیه وو صفر

* کالیاری صفر

جنوا یک

رانوکیا (84)

* اینتر صفر

میلان یک

زلاتان ابراهیموویچ (5، پنالتی)

** جدول رده بندی سری‌ A

1- میلان 26 امتیاز

2- لاتزیو 25 امتیاز

3- ناپولی 21 امتیاز

 **هفته سیزدهم لوشامپیونه فرانسه
  شب گذشته سه دیدار باقیمانده از هفته سیزدهم این پیکارها برگزار شد که در ورزشگاه آبه‌دشام، اوسر موفق شد رن را که پس از برست در رده دوم قرار داشت، 2 بر یک شکست دهد.
در این جدال والتر بریسا67 و کوییرا 86 دو گل وارد دروازه مدعی قهرمانی کردند. تک گل میهمان در دقیقه 71 توسط اکوکو زده شد.
این نتیجه سبب شد رنی‌ها درجدول تا رده پنجم نزول کنند.

در جدالی نزدیک به هم المپیک لیون با یک گل در خانه بر نیس غلبه کرد. جرمی پیاد در دقیقه 30 ، با تک گل خود سرنوشت بازی را به نفع المپیکی‌ها رقم زد.
آخرین مصاف نیز با تساوی لورینت برابر پاری‌سن‌ژرمن به پایان رسید. لینل کیتامبالا 32 برای لورینت و آندرسون نه‌نه 90 برای پاریسی‌ها گلزنی کردند.

جدول رده‌بندی:
1- برست 22امتیاز
2- لیل 21 امتیاز
3- مون‌پلیه 21 امتیاز
4- پاری‌سن‌ژرمن20 امتیاز
5-رن 20 امتیاز-12 بازی


/ 0 نظر / 58 بازدید