7 هافبک برتر تاریخ جام جهانی

در تاریخ جام جهانی، هافبک های فراوانی حضور داشته اند اما در میان آنها می توان برخی را از دیگران متمایز کرد. در این انتخاب، علاوه بر کیفیت بازی بازیکنان زیر، تاثیرگذاری ویژه آنها در بازیهای جام جهانی نیز مد نظر قرار گرفته است. هم از این رو بازیکنانی چون دی استفانو و رونالدینیو از این فهرست هفت نفره حذف شده اند.


بابی چارلتون


بابی چارلتون بازیساز تیم انگلیس در دو جام جهانی 1966 و 1970. چارلتون در سال 1966 بازیهای درخشان در کشور خود، انگلستان را به مقام قهرمانی جهان رساند. او هنوز هم برترین بازیکن تاریخ فوتبال انگلستان محسوب می شود
یوهان کرایفاسطوره فوتبال هلند اگر چه نتوانست هلند را به قهرمانی در جام جهانی برساند ولی با بازیهای درخشان خود در جام جهانی 1974، کلاس فوتبال در جهان را ارتقا داد.
میشل پلاتینی


کاپیتان افسانه ای فرانسوی ها، دو بار برای فتح جام جهانی خیز برداشت ولی هر دو بار در نیمه نهایی در برابر آلمان ناکام ماند. پلاتینی در دو جام جهانی 1982 و 1986 جزو بهترین بازیکنان جام بود.
دیه گو مارادونابی تردید برترین هافبک تمامی دورانها است. او در چهار جام جهانی به میدان رفت و در جام جهانی 1986، با بازیهایی استثنایی و تکرار نشدنی، شایسته عنوان برترین بازیکن تاریخ جام جهانی ثبت کرد. شد.
لوتار ماتیوس


هافبک کم نظیر آلمانی ها در جام جهانی 1990 با درخششی چشمگیر، آلمان را به مقام قهرمانی جهان رساند. تسلط وی بر توپ به گونه ای بود که مارادونا درباره اش می گفت: ' قدرت بازیسازی لوتار 101 از 100 است! '
کارلوس دونگا


در دو جام جهانی 1994 و 1998 جزو بهترین بازیکنان برزیل و نیز برترین هافبک های جام بود. او در سال 94 کاپیتان برزیل بود و پس از 24 سال بار دیگر برزیل را به مقام قهرمانی جهان رساند.
زین الدین زیدان


ژنرال تیم فرانسه در سه جام جهانی اخیر بود. وی در سالهای 98 و 2006 با بازیهای به یادماندنی اش، نه تنها فرانسه را به قهرمانی و نایب قهرمانی در جام جهانی رساند، بلکه جایگاه بی چون و چرای میشل پلاتینی بزرگ را نیز در فوتبال فرانسه زیر سئوال برد و این سئوال را برای تمام فوتبالدوستان جهان مطرح ساخت که ' پلاتینی بهتر بود یا زیدان؟ '


 
/ 1 نظر / 70 بازدید
مهــــرداد

اینکه کاملامعلومه که زیدان خیلی بهتره ازپلاتینیه.[مغرور] بدون شک زیدان بهترین هافبک تاریخ فوتبال جهانه.[گل][مغرور]