حامیان مالی فیفا تهدید به قطع همکاری کردند

 

2 حامی اصلی فیفا در پی شائبه رشوه‌خواری در این فدراسیون جهانی تهدید به قطع همکاری کردند.

  به نقل از روزنامه دیلی‌میرر، کمپانی آدیداس آلمان که در زمینه تهیه و تولید وسایل ورزشی فعالیت گسترده‌ای دارد و از اسپانسر اصلی فیفا محسوب می‌شود، در پی حوادث اخیر بوجود آمده در ارتباط با موضوعات رشوه‌خواری در این سازمان اعلام کرد امکان قطع همکاری‌ وجود دارد.

یک سخنگوی این تولید‌کننده درجه یک جهانی روز گذشته اظهار داشت: آدیداس از گذشته مناسبات کاری تنگاتنگی با فیفا داشته و از همکاری سودمند و سالم همواره استقبال کرده است. ولی الان با توجه به این که شک و تردیدهای بسیاری در ارتباط با مسائل پشت پرده دراین سازمان بوجود آمده، احتمال در پیش گرفتن راه تازه‌ای برایش وجود دارد.

این مقام افزود: برای آدیداس حفظ اعتبار و سلامت کاری، بیش از هرچیزی اولویت دارد. از این رو حتی امکان دارد درصورت محرز شدن مسائل اخیر اقدام به قطع همکاری کند.
اظهارات فوق در حالی توسط یک مقام حامی فیفا بیان می‌شود که آدیداس حتی اسپانسر رسمی و اول مسابقات جام جهانی 2014 برزیل محسوب می‌شود.

این شرکت جدا از حمایت‌های مالی بی‌شمار، تاکنون وسایل مورد نیاز عالی‌ترین سازمان جهانی فوتبال را تامین کرده است.

* کوکاکولا نیز تهدید به قطع همکاری کرد

رویترز نیز در گزارشی به تهدید کوکاکولا بر علیه فیفا اشاره کرد و نوشت: کمپانی کوکاکولا به‌عنوان دومین حامی مالی فیفا در بیانیه‌ای نسبت به اوضاع پیش آمده در فیفا ابراز نگرانی کرده است.
در این مطالب آمده است: این روزها، برای فیفا و فوتبال جهان روزهای بدی است. امیدواریم مشکلات هر چه سریعتر حل شوند. کمپانی کوکاکولا برای شخص بلاتر و زحمات ایشان در گسترش فوتبال در جهان و امور خیریه با همکاری حامیان مالی خود احترام زیادی قایل است؛ اما با نهایت تاسف باید اعلام کنیم که در صورت تداوم این سونامی ایجاد شده راهی به جز خروج منابع مالی خود از فیفا نداریم.

جالب این که جک وارنر معاون مالی و اداری بلاتر دو روز پیش چنین حوادثی را به صورت ضمنی پیش‌بینی کرده بود.
مراسم انتخابات فیفا در شهر زوریخ امروز و فردا پیگیری می‌شود و طی آن بلاتر بدون هیچ رقیبی آمده آغازگر یک دوره 4 ساله دیگر در فیفا خواهد شد.

/ 0 نظر / 22 بازدید