فرانسه با دستان هانری صعود کرد با اشتباهات دومنک حذف شد

تیم ملی فرانسه با نمایش ضعیف و دور از انتظار در مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، از این رقابتها وداع زودهنگام و تلخی داشت.

تیم ملی فرانسه در مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬در گروه اول قرار داشت و با کسب فقط یک امتیاز بدترین نتیجه را در مدت حضورش در رقابتهای جام جهانی کسب کرد.

این تیم ابتدا در اولین دیدار برابر اروگوئه به تساوی بدون گل دست یافت، در دومین دیدار با نتیجه ‪ ۲‬بر صفر مغلوب مکزیک شد و در آخرین دیدارش در مرحله مقدماتی با حساب ‪ ۲‬بر یک بازی را به تیم آفریقای جنوبی واگذار کرد تا تنها با کسب یک امتیاز در انتهای جدول رده بندی گروه خود قرار بگیرد.

تیم ملی فرانسه برای اینکه به رقابتهای جام جهانی صعود کند در مرحله حذفی به مصاف تیم ایرلند رفته بود که در آن دیدار تیری هانری با کمک دستان خود پایه گذار گل برتری تیمش شد و تیم ملی فرانسه با این گل به رقابتهای جام جهانی صعود کرد.

اکثر کارشناسان و حتی علاقمندان به فوتبال، فرانسه را به دلیل به ثمر رساندن این گل، لایق حضور در جام جهانی نمی‌دانستند و این گل مدتها زبانزد مفسران و علاقمندان به فوتبال در سراسر دنیا بود.

به هر ترتیب تیم ملی فوتبال فرانسه به رقابتهای جام جهانی راه یافت اما در این جام مشخص شد که این تیم مشکلات فراوانی دارد و مهمترین آن مربوط به دومنک سرمربی این تیم بود.

دومنک نه تنها نتوانست در سه بازی مرحله مقدماتی با ترکیب و سیستم خوب وارد رقابتها شود، بلکه پایه گذار اختلافات نیز در اردوی تیم ملی بود.

نیکلا آنلکا یکی از مهاجمان تیم ملی فرانسه پس از دومین دیدار تیمش برابر مکزیک با دومنک درگیر شد و بعد از نیز مجبور به ترک اردوی تیم خود شد.

آنلکا در دیدار اول که به عنوان مهاجم ثابت بازی می‌کرد بسیار ضعیف ظاهر شده بود و همگان انتظار داشتند که دومنک سرمربی تیم، هانری را وارد زمین کند، اما این مربی کم توان با لجاجت خود، پایه گذار حذف زودهنگام تیم ملی کشورش شد.

با توجه به اینکه تیم ملی فرانسه در این دوره از رقابتها از بازیکنان موثر و خلاق محروم بود اما بار دیگر دومنک از موجودی تیم نیز استفاده نکرد که شاید همین موضوع یکی از دلایل حذف زودهنگام این تیم باشد.

قبل از آغاز جام جهانی اکثر فوتبالدوستان و علاقمندان به تیم ملی فرانسه بر روی هانری و ریبری حساب ویژ ه‌ای باز کرده و معتقد بودند که این دو بازیکن نقش موثری در صعود تیم ملی فرانسه به مرحله بعدی رقابتها خواهند داشت، اما سرمربی لجوج این تیم در دو دیدار اول به هانری بازی نداد و ریبری نیز به دلیل مشکلات موجود در تیم، همانند اکثر بازیکنان تیمش ضعیف و به دور از انتظار ظاهر شد.

البته ضعف مفرط ریبری و اکثر بازیکنان تیم ملی فرانسه دلایل زیادی می تواند داشته باشد که در این بین باید سرمربی با درایت و توان خود این مشکلات را به حداقل می‌رساند و به تیم روحیه می‌داد.

اما در عمل نه تنها دومنک کاری برای تیم ملی فرانسه انجام نداد بلکه مشکلات این تیم را نیز زیادتر کرد و با ترکیب‌های ناهمگون و ایجاد اختلافات ، پایه گذار اصلی حذف زودهنگام تیم ملی فرانسه شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید