ذوب آهن نیمی از راه صعود را طی کردتیم فوتبال ذوب آهن با برتری در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیمی از راه صعود به دیدار پایانی را طی کرد.

  دیدار ذوب‌آهن اصفهان و الهلال عربستان از دور رفت مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 17 عصر امروز در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان و در حضور بیش از 10 هزار تماشاگر مشتاق اصفهانی برگزار شد که در پایان ذوب آهن با یک گل حریف را شکست داد.

 ذوبی‌ها در نیمه نخست بارها تا مرز باز کردن دروازه حریف پیش رفتند که روی بی‌دقتی مهاجمان، موقعیت‌های خوبی را از دست دادند. در ادامه مسابقه در نیمه اول، آبی‌پوشان در دقیقه 42 از ضربه پنالتی که به سود آنها اعلام شده بود، نتوانستند استفاده کنند و شهاب گردان موفق شد ضربه ویلهماسون، مهاجم سوئدی حریف را مهار کند.

 در نیمه دوم نیز ذوب آهن کار را هجومی آغاز کرد و باز هم موقعیت‌های مناسبی را به دست آورد و در دقیقه 57 و روی یک ضربه کاشته توسط کاپیتان خود، قاسم حدادی‌فر با ضربه‌‌ای از راه دور به گلی زیبا و حساس رسید که ارزشی به اندازه پیروزی تیمش را ایفا کرد.
 در ادامه الهلال شدت حملاتش را بیشتر کرد و در دقیقه 70 تیرک دروازه ذوب‌آهن را به لرزه درآورد که در این موقعیت بخت با ذوبی‌ها یار بود که دروازه این تیم باز نشد.
 در نهایت ذوب‌آهن با یک گل حریفش را شکست داد تا برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا تنها به یک تساوی در خانه حریف احتیاج داشته باشد.

 قضاوت این مسابقه بر عهده سوبخیدین از مالزی بود. وی به مرشادی و عیسی مهیانی از الهلال و محمدعلی احمدی و محمدرضا خلعتبری از ذوب‌آهن کارت زرد نشان داد.

 این دیدار به نوعی آخرین دیدار ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا در خانه (فولادشهر) نیز محسوب می‌شد، چراکه دیدار برگشت به میزبانی الهلال در ریاض برگزار می‌شود و در صورتی که نماینده اصفهان به فینال راه پیدا کند باید در ورزشگاه المپیک ملی توکیو ژاپن در تک دیدار به مصاف برنده دیدار الشباب عربستان و سئونگ‌نام ایلهواچونما کره‌جنوبی برود.

 در دیگر دیدار این مرحله که شب گذشته برگزار شد تیم فوتبال الشباب عربستان با پیروزی 4 بر 3 مقابل سئونگ‌نام ایلهواچونما کره‌جنوبی به فینالیست شدن امیدوار شد.
 اولیویرا در دقایق 15 و 82، الشمرانی در دقیقه 56 و فیصل السلطان در دقیقه 88 برای الشباب گلزنی کردند و مائوروسیو اوریبه در دقایق 4 و 69 و جو جائه چول در دقیقه 26 برای تیم میهمان گل زدند.
الشباب در بازی برگشت که 2 هفته دیگر در ورزشگاه سئونگ‌نام برگزار می‌‌شود در صورت کسب یک نتیجه تساوی نیز راهی فینال این رقابت‌ها خواهد شد.

 دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، سه‌شنبه و چهارشنبه 2 هفته آینده (27 و 28 مهرماه سال جاری) برای مشخص شدن 2 تیم فینالیست این جام برگزار خواهد شد.

ترکیب ذوب‌آهن:
شهاب گردان، سید محمد حسینی، محمد علی امیری، فرشید طالبی، شاهین خیری، اسماعیل فرهادی (از دقیقه 90 محمد صلصالی)، قاسم حدادی‌فر، ایگور کاسترو، محمد قاضی (از دقیقه 79 سید جلال رافخایی)، سید احمد محمدپور (از دقیقه 53 حسین ماهینی) و محمدرضا خلعتبری

/ 0 نظر / 5 بازدید