یک میلیاردنفرفینال جام جهانی 2010 راتماشاکردند

 

 

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد، مسابقه فینال جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی دست کم یک میلیارد نفر در سراسر دنیا بیننده داشته است. 

    به گزارش سایت فیفا، 909.6 میلیون نفر حداقل یک دقیقه از مسابقه فینال جام جهانی بین دو تیم اسپانیا و هلند را از طریق تلویزیون و در خانه تماشا کرده اند اما مجموع بینندگان تلویزیونی این مسابقه با احتساب بیننده های اینترنتی و صفحات بزرگ تلویزیونی در سطح شهرها، بالغ بر یک میلیارد تخمین زده شده است. 
تحقیقات فیفا نشان می دهد، 619.7 میلیون نفر به طور مستمر 20 دقیقه از بازی فینال را که با نتیجه 1 بر 0 در وقت اضافه به سود اسپانیا خاتمه یافت، تماشا کرده اند. 
فیفا اعلام کرده است، متوسط تماشاگران تلویزیونی فینال جام جهانی 2010 که سال گذشته در ورزشگاه ''''ساکر سیتی'''' شهر ژوهانسبورگ برگزار شد، 530.9 میلیون نفر بوده است. 
این در حالیست که مراسم افتتاحیه بازی های المپیک 2008 پکن همچنان در صدر فهرست پربیننده ترین رویداد ورزشی قراردارد.متوسط تماشاگران این مراسم که در ورزشگاه ''''آشیانه پرنده'''' شهر پکن برگزار شد، 593 میلیون نفر اعلام شده است. 
بنابراین گزارش، 64 مسابقه جام جهانی 2010 که بین 32 تیم درمدت یک ماه برگزار شدند، در تمامی نقاط دنیا پخش شد و بیش از 3.2 میلیارد نفر یا 46.4 درصد از جمعیت جهان حداقل یک دقیقه شاهد پخش زنده این رقابت ها بودند. براساس این تحقیقات، متوسط تماشاگران برای هر مسابقه 188.4 میلیون نفر اعلام شده است. 
''''جروم والکه'''' دبیر کل فیفا در این باره گفت: نتایج تحقیقات نشان می دهد رقابت های جام جهانی یکی از پر بیننده ترین رویدادها در سراسر جهان است. 
گزارش مالی جام جهانی 2010 که در ماه مارس منتشر شد نیز حاکی از درآمد 2.4 میلیارد دلاری فیفا از پخش مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی است. 
فیفا اعلام کرده است این نتایج بر اساس تحقیق در 80 منطقه که 70 درصد جمعیت جهان را در خود جای داده اند، به دست آمده است. 

/ 0 نظر / 22 بازدید