بیانیه مشترک استقلال و پرسپولیس خطاب به هواداران


باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در بیانیه‌ای مشترک،از هواداران خود خواستند با رعایت نظم و اخلاق در دربی، محیط مناسبی را برای هرچه بهتر برگزار شدن این بازی بزرگ فراهم آورند.

 متن کامل این بیانیه مشترک به شرح زیر است:
"مسئولان، کادر فنی و بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس مصمم هستند تا علاوه بر انجام یک دیدار تماشاگرپسند و با کیفیت بالای فنی، دربی تهران را به الگویی از بازی جوانمردانه و حرفه‌ای برای فوتبال ایران تبدیل کنند و در این راستا نقش هواداران دو تیم در دستیابی به این هدف بسیار تعیین کننده است.
بی شک هواداران، روح فوتبال هستند و بدون آن‌ها این ورزش مهیج، خالی از هرگونه جذابیت می‌شود. دو تیم بزرگ پایتخت ایران نیز از این نظر رکوردهایی کم نظیر را در آسیا در اختیار دارند تا جایی که لیگ قهرمانان آسیا را هم تحت تاثیر حضور خود قرار داده و به اذعان مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا عدم حضور هر یک از این دو تیم، نمایش بزرگ فوتبال باشگاهی آسیا را نیز با افت فاحش تعداد تماشاگر روبرو می‌کند.
اما راز اثر گذاری این خیل عظیم تنها در کمیت و تعداد آنان نیست که کیفیت بالای فرهنگی ایشان که مرهون هویت تاریخی ایرانی-اسلامی این مرز و بوم است نیز هر ناظری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بازی دربی ویترین فوتبال ایران است که می‌تواند نمایشی با شکوه از رعایت ادب و اخلاق در کنار رقابتی جدی باشد. بر همین اساس دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از هواداران خود درخواست می‌کنند همچون همیشه در این بازی بزرگ تنها به تشویق تیم محبوب خود پرداخته و با متانت و رفتار حرفه‌ای خود، روزی به یادماندنی را برای فوتبال ایران رقم زنند. "
دربی 69 ساعت 15 روز جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید