سرانجام آرژانتین پیروز شد و صعود کردآرژانتین سرانجام نخستین پیروزی خود را در چهاردهمین دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی تجربه کرد. 

   میزبان رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی با پیروزی سه بر صفر برابر کاستاریکا نخستین پیروزی خود را در این رقابت‌ها به دست آورد و همزمان راهی دور یک چهارم نهایی شد.

آلبی سلسته، پرافتخارترین تیم کوپا آمریکا که در دو بازی نخست خود برابر بولیوی و کلمبیا با تساوی متوقف شده بود، بامداد سه‌شنبه توانست کاستاریکا را با نتیجه‌ 3 بر صفر شکست دهد و پس از کلمبیا به عنوان تیم دوم گروه نخست راهی دور بعد شود.

در این بازی که در ورزشگاه ماریو آلبرتو کمپس، گلزن افسانه ای آرژانتین در جام جهانی 1978 برگزار شد، آرژانتین با گل‌های سرخیو آگرو (45 ، 52) و آنخل دی ماریا (64) پیروزی و هر سه امتیاز بازی را از آن خود کرد.

در گروه نخست رقابت‌ها پیش تر کلمبیا با 7 امتیاز به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شده بود. آرژانتین با 5 امتیاز این تیم را در جمع هشت تیم پایانی همراهی خواهد کرد. کاستاریکا با سه امتیاز باید به انتظار انجام دیگر رقابت‌های باقی‌مانده دور گروهی باشد. بولیوی نیز با یک امتیاز از جام ملت‌های آمریکای جنوبی کنار رفت.

حضور 12 تیم در رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی در سه گروه چهار تیمی سبب می شود تا علاوه بر تیم‌های اول و دوم هر گروه، دو تیم برتر سوم نیز بتوانند در مرحله یک چهارم نهایی حاضر باشند.

بامداد چهارشنبه در ادامه این رقابت‌ها تیم‌های پاراگوئه و برزیل به ترتیب به دیدار ونزوئلا و اکوادور خواهند رفت. در گروه دوم رقابت‌ها ونزوئلا با چهار امتیاز صدرنشین است. برزیل و پاراگوئه هر دو 2 امتیاز دارند؛ اکوادور هم یک امتیازی است. به این ترتیب در این گروه هر چهار تیم فرصت حضور در دور بعد رقابت‌ها را همچنان دارا هستند.

/ 0 نظر / 16 بازدید