تمام بزرگان آسیا راهی دور گروهی شدند


مرحله دوم پلی‌آف جام جهانی 2014 برزیل بدون شگفتی تمام شد و تمام بزرگان آسیا راهی دور گروهی شدند.

 با برگزاری مرحله دوم پلی‌آف جام جهانی 2014 برزیل در منطقه آسیا تیم‌های عربستان، ایران، قطر، ازبکستان، امارات، سوریه، عمان، اردن، عراق، سنگاپور، چین، کویت، تایلند، لبنان و اندونزی همراه ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، کره‌شمالی و بحرین به عنوان 20 تیم برتر قاره کهن راهی دور اول مرحله گروهی این رقابت‌ها شدند.

 با برگزاری 15 بازی شب گذشته شگفتی خاصی رقم نخورد و تنها اتفاقات این شب را می‌توان به شکست تیم‌ ملی لبنان مقابل بنگلادش، توقف عراق مقابل یمن، توقف اردن مقابل نپال، شکست قطر مقابل ویتنام و توقف امارات مقابل هند اشاره کرد که البته هر 5 تیم با توجه به عملکرد مناسب‌شان در دیدار رفت و کسب نتیجه لازم در دو دیدار رفت و برگشت راهی مرحله گروهی رقابت‌ها شدند.

 دیگر اتفاق شب گذشته پیروزی حداقلی و یک بر صفر تیم ملی ایران مقابل مالدیو آن هم در حالی بود که روزگاری نه چندان دور تیم ملی،‌ مالدیو را با 17 و 9 گل بدرقه کرده بود.

 نکته جالب اینکه تیم ملی با ترکیب بازیکنان اصلی خود و تمام بزرگانش مقابل مالدیو این پیروزی میلیمتری و نه چندان دلچسب را کسب کرد و نکته عجیب‌تر آنکه مهاجمان کشورمان در طول 90 دقیقه این دیدار به اندازه انگشتان یک دست هم روی دروازه مالدیو موقعیت خلق نکردند و اگر فرصت طلبی خلعتبری نبود چه بسا این دیدار با نتیجه بدون گل به پایان می‌رسید.

 در سایر دیدارها عربستان در خانه هنگ‌کنگ پرگل‌ترین پیروزی را با نتیجه 5 بر صفر در بازی‌های دور برگشت به ثبت رساند و کویت هم در دیدار مقابل فیلیپین با گل بازیکن استقلالی‌اش یعنی ولید علی به دور بعدی راه یافت.

 *نتایج کامل دور برگشت مرحله دوم پلی‌آف جام جهانی 2014 در منطقه آسیا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز نتایج مجموع دو دیدار رفت و برگشت و تیم صعود کننده به مرحله بعدی را نشان می‌دهد)

لائوس یک – چین 6 (13 بر 3 به سود چین)

فلسطین 2 – تایلند 2 (3 بر 2 به سود تایلند)

مالزی یک – سنگاپور یک (6 بر 4 به سود سنگاپور)

اندونزی 4 – ترکمنستان 3 (5 بر 4 به سود اندونزی)

بنگلادش 2 – لبنان صفر (4 بر 2 به سود لبنان)

قرقیزستان صفر – ازبکستان 3 (7 بر صفر به سود ازبکستان)

مالدیو صفر – ایران یک (5 بر صفر به سود ایران)

میانمار صفر – عمان 2 (4 بر صفر به سود عمان)

یمن صفر – عراق صفر (2 بر صفر به سود عراق)

نپال یک – اردن یک (10 بر یک به سود اردن)

تاجیکستان صفر – سوریه 4 (6 بر یک به سود سوریه)

هند 2 – امارات 2 (5 بر 2 به سود امارات)

ویتنام 2 – قطر یک (4 بر 2 به سود قطر)

فیلیپین یک – کویت 2 (5 بر یک به سود کویت)

هنگ‌کنگ صفر – عربستان 5 (8 بر صفر به سود عربستان)

 برنامه کامل مرحله اول گروهی (مرحله سوم) مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در قاره آسیا که در 6 هفته برگزار می‌شود به شرح زیر است: 
11 شهریور: 
هفته اول

15 شهریور: 
هفته دوم

19 مهر: 
هفته سوم

20 آبان: 
هفته چهارم

24 آبان: 
هفته پنجم

10 اسفند: 
هفته ششم

 

/ 0 نظر / 17 بازدید