فراگیر شدن ووووزلا در سراسر دنیا

صدای شیپور تماشاگران آفریقای جنوبی شاید یکی از گوش‌خراش‌ترین صداها باشد اما روز به روز به شهرت آن افزوده می‌شود.

ووووزلا که با اعتراض بسیاری از بازیکنان و مربیان روبه‌رو شده است، همچنان در آفریقای جنوبی استفاده می‌شود.

در روزهای ابتدایی جام جهانی 2010 ، شایعاتی مبنی بر ممنوعیت استفاده از این شیپورها به گوش می‌رسید اما فیفا با رد این شایعه گفت: ما به هیچ وجه قصد نداریم با فرهنگ و سنت یک کشور مقابله کنیم.

دامنه گسترش ووووزلا از آفریقا هم فراتر رفته و فوتبال‌دوستان سایر کشورها هم با مراجعه به فروشگاه‌ها خواهان خرید این شیپور عجیب و غریب هستند. یک فروشگاه در ا نگلیس بیش از 40 هزار از این شیپورها را به فروش رسانده است.

ووووزلا در این مغازه با تخفیف، به قیمت 2 یورو به علاقه‌مندان فروخته شده است. گفته می‌شود قیمت اصلی این شیپور، حدود 10 دلار است که افزایش قیمت هزار درصدی این محصول را نسبت به قبل از جام جهانی نشان می‌دهد.

کارلوس توس آخرین بازیکنی بود که به انتقاد از این سروصدای وحشتناک در ورزشگاه‌ها پرداخت و گفت: این شیپورها،‌ بوق‌ها، نمی‌دانم اسمش را چه بگذارم. هرچه هستند خیلی مزخرف و بی‌فایده هستند. با این سروصداها صدای بازیکنان حتی از فاصله چند متری هم شنیده نمی‌شود. همان طور که دیدید در دیدار هلند و دانمارک، فان پرسی واقعا صدای سوت داور را نشنید و نزدیک بود کارت دریافت کند.

از میان بازیکنان تنها کریستیانو رونالدو در اظهارنظری جالب، استفاده از این شیپورها را ابتکار تازه‌ای در جام جهانی دانسته و گفته بود این یکی از مسائل مورد علاقه هواداران است. باید به آن احترام بگذاریم.

/ 0 نظر / 3 بازدید