نشست خبری سرمربی راه‌آهن


سرمربی جدید راه‌‌آهن گفت: شاید در زمین باید به مصاف پرسپولیس برویم اما هیچ‌گاه مقابل هواداران پرسپولیس قرار نخواهم گرفت.

  علی دایی سرمربی جدید راه‌آهن در ابتدای نشست خبری خود ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام زمان (عج) خطاب به خبرنگاران گفت: قبل از آنکه پاسخگوی سؤالات شما باشم، قصد دارم از طرفداران پرسپولیس حلالیت بطلبم چون در زمانی که نیاز داشتم آنها از من حمایت کردند و مرا تنها نگذاشتند. در ابتدا خواستم که از آنها اجازه بگیرم و اگر کم و کاستی از علی دایی دیدند من را ببخشند.

دایی در ادامه گفت:مطمئن هستم کار خیلی سختی را شروع کردیم. تیم خیلی دیر واگذار شده ولی جا دارد از شرکت هلدینگ پنا تشکر کنم که با توجه به دولتی بودن راه‌آهن و شرایط این تیم که خودتان بهتر از من می‌دانید، باشگاه را خریداری کرد. در جلسه‌ای که با نمایندگان این شرکت داشتم به نتایج خوبی رسیدیم و ایمان دارم اگر فوتبال ما قصد پیشرفت دارد باید خصوصی شود.

 * خیلی از بازیکنان به خاطر من از راه‌آهن نرفتند 
 متاسفانه وقت و زمان خیلی محدودی در اختیار داریم اما باید از بازیکنانی تشکر کنم که به خاطر من صبر کردند. آنها از خیلی از تیم‌ها پیشنهاد داشتند اما از آنجا که احتمال می‌دادند من مربی راه آهن شوم به پای این تیم ایستادند. لازم است از تمام باشگاه‌هایی که قبل و بعد از همکاری‌ام با پرسپولیس به من پیشنهاد دادند تشکر کنم و حالا سعی می‌کنم تیم راه‌آهن را با توجه به نقاط ضعف و قوتش بسازم. سعی ما این است که بتوانیم از نفرات موجود چه از لیگ یک و چه لیگ برتر استفاده کنیم و با بازیکنان خوب خارجی نقاط ضعف را پوشش دهیم.

 در ادامه این نشست خبری یک شخص ناشناس که به عنوان خبرنگار در سالن نشسته بود، میکروفن را به دست گرفت و از سرمربی تیم راه‌آهن سؤال کرد. سؤال وی این بود: آقای دایی من یک بازیکن هستم و می‌خواستم به عنوان نماینده کسانی که پول و پارتی ندارند صحبت کنم. چه شانسی را برای این اشخاص قائل هستید. 
 علی دایی که از پیشنهاد این شخص تعجب کرده بود اینگونه جوابش را داد: من فرصت تست گرفتن از بازیکنان را ندارم. اینجا کنفرانس خبری و مطبوعاتی است. شما خودتان جواب خودتان را دادید. من فرصتی ندارم تست بگیرم. حداقل باید هر بازیکن را یک هفته ببینم تا آن را انتخاب کنم اما مطمئنا می‌دانید که چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی بازیکنان بزرگی را به فوتبال مملکت معرفی کرده‌ام. وقتم به شکلی نیست که بخواهم از کسی تست بگیرم. صبح تا شب باید روی این تیم کار کنم و چنین فرصتی ندارم.

 * برنامه‌ام بهتر شدن جایگاه راه‌آهن نسبت به فصل قبل است 
 به این خاطر به راه‌آهن آمدم که در خصوصی شدن نقش داشته باشم. آنهایی که سرمایه‌گذاری کرده‌اند زحمات زیادی کشیده‌اند ولی با صحبت‌هایی که با آنها انجام دادم در آینده اهداف بزرگی دارند. قصد ما این بود که امسال بتوانیم راه‌آهن را از وضعیتی که سال گذشته داشت خارج کنیم و به میانه‌های جدول برسیم. هدف ما برای سال‌های آینده است که تیم خوب و قوی‌ای را ببندیم و خودتان هم می‌دانید که اهل شعار دادن نیستم و سعی می‌کنم امسال تیم را چندین رده بهتر از سال قبل ارتقا دهم ولی برنامه‌ریزی کل باشگاه این است که در بلند مدت تیم خوبی بسازیم.

 * مقابل پرسپولیس بازی می‌کنم اما مقابل هوادارانش نیستم 
 فکر می‌کنم اگر به برنامه لیگ نگاه کنید اواخر نیم فصل باید با پرسپولیس رو در رو شویم. فوتبال حرفه‌ای شده و من همان ابتدا از هواداران پرسپولیس حلالیت خواستم. من دیگر جایگاهی در پرسپولیس ندارم و تمرکزم برای باشگاهی است که در آن کار می‌کنم. پرسپولیس عشق من است و در دل من جای دارد اما برای کاری که می‌کنم خیلی ارزش قائل هستم. همانطور که در زمان بازیگری با وجدان بالا کار می‌کردم از این به بعد هم تا زمانی که از پرسپولیس دور باشم کارم را با قدرت انجام می‌دهم. رویارویی ما با پرسپولیس فوتبالی خواهد بود. شاید در زمین با راه‌آهن به مصاف این تیم برویم اما هیچ گاه مقابل هواداران پرسپولیس قرار نخواهم گرفت.

 * با انصاری‌فردی کار می‌کنم که بازیکن ملی بوده است 
 من عاشق کار کردن با چنین تیم‌هایی هستم. نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم ولی زمانی که در سایپا بودم این تیم بازیکنی در تیم ملی نداشت اما بچه‌ها خوب زحمت کشیدند و دیدید که نفرات زیادی به تیم ملی دادیم. اگر بتوانیم تیم را خوب جمع و جور کنیم مطمئنا خیلی‌ها می‌توانند به خیلی چیزها پی ببرند. شما یک باشگاه به من بدهید که همه بازیکنانش ملی‌پوش باشند. در آن صورت من تاثیرگذاری نخواهم داشت اما وقتی در چنین باشگاه‌هایی کار می‌کنیم تاثیرگذاری‌اش به چشم خواهد آمد. من اینجا با انصاری‌فردی کار می‌کنم که بازیکن ملی بوده و همه شرایط را درک می‌کند به همین خاطر مشکلی نخواهیم داشت. 

/ 0 نظر / 57 بازدید