میزبانی قطر در جام جهانی به خطرافتاد

 

رئیس فیفا در اظهارنظری جنجالی اعلام کرد در صورتی که موضوع خرید رای و رشوه خواری ثابت شود، رای گیری مجدد برای انتخاب میزبان جام جهانی 2022 دور از انتظار نیست.

قطر 2022

 سپ بلاتر که این روزها به شدت تلاش می کند، اعتماد عمومی را برای موفقیت در انتخابات آتی فیفا کسب کند، در اظهار نظری جالب توجه و البته تامل برانگیز اعلام کرد که با توجه به موضوع رشوه‌ی یک و نیم میلیون دلاری پرداخت شده به یکی از اعضای کمیته‌ی اجرایی فیفا برای رای به قطر برای میزبانی این کشور در جام جهانی 2022، احتمال انتخابات مجدد وجود دارد.


 بلاتر درباره‌ی این موضوع گفت: در حال حاضر بسیار زود است که بخواهیم درباره‌ی این مساله قضاوت کنیم. این پرونده یک موضوع حقوقی است و بنابراین فرقی با دادگاه‌های عادی ندارد. باید صبرکنیم تا تکلیف پرونده در دادگاه روشن شود. در دادگاه باید صبر کنیم تا همه مراحل طی شود. نمی توانیم دائم بپرسیم اگر این گونه شد،‌ اگر آن گونه شد.


 وی درباره‌ی احتمال برگزاری مجدد انتخابات برای تعیین میزبان جام جهانی 2022 هم خاطرنشان کرد: این ایده‌ای است که این روزها در ذهن افراد زیادی شکل گرفته است، اما دلیلی ندارد دائما از من سوال کنید و منتظر جواب بله یا خیر باشد. بی صبرانه منتظریم تا شواهد تکلیف را روشن کنند و پس از قطعی شدن موضوع قدم‌های بعدی را برداریم. احتمال هر چیزی وجود دارد.


 هفته‌ی گذشته لورد دیوید تریسمن که دبیر کمیته‌ی میزبانی انگلیس بود، علام کرد که بسیاری از اعضای کمیته‌ی اجرایی برای تغییر رای خود درخواست رشوه کرده‌اند. فیفا هم به اتحادیه‌ی فوتبال انگلیس اعلام کرد که اگر مدارکی دال براین موضوع دارد در اختیار فیفا قرار دهد.

/ 0 نظر / 24 بازدید