برد اوساسونا با گل های ایرانی


اوساسونا با گلزنی بازیکنان ایرانی خود توانست هفته هشتم رقابت‌های لیگا را با پیروزی پشت سر بگذارد. نکونام و شجاعی با گل های خود دومین برد فصل جاری اوساسونا را در لیگا رقم زندند و تیم شان را از انتهای جدول دور کردند. ویارئال و سویا دیگر تیم های پیروز یکشنبه شب لیگا بودند.

  هشتمین هفته رقابت‌های فوتبال دسته اول باشگاه‌های اسپانیا یکشنبه با انجام شش دیدار پیگیری شد. در دو دیدار پایانی یکشنبه شب ویا رئال 2 بر صفر آتلتیکو مادرید را از پیش رو برداشت. کانی 9 و روسی 52 در این بازی برای قایق های زرد گلزنی کردند و این تیم را به امتیاز 19 و مکان دوم جدول رقابت های فوتبال باشگاهی دسته اول اسپانیا رساندند.

 در دیگر مسابقه یکشنبه شب سویا با گل های فردریک کانوته و لوئیس فابیانو 4 بر 3 آتلتیک بیلبائو را شکست داد. این برد در حالی برای میزبان به دست آمد که از دقیقه 64 با اخراج بازیکنش ده نفره بازی می کرد. فرناندو یورنته، مهاجم ملی پوش بیلبائو یک ضربه پنالتی را به ضرر تیمش از دست داد تا هم خودش از انجام "هت تریک" باز بماند و هم تیمش از رسیدن به امتیازهای این بازی. فابیانو و کانوته هر کدام 2 بار برای سویا گلزنی کردند که در این میان هر دو گل کانوته از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیدند.

 در همین روز اوساسونا در ورزشگاه خانگی خود پذیرای مالاگا بود و توانست این تیم را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد. این پیروزی با گلزنی جواد نکونام و مسعود شجاعی برای تیم شهر پمپلونا رقم خورد.

 جواد نکونام در دقیقه 2 بازی و از روی نقطه پنالتی زننده نخستین گل مسابقه بود. 35 دقیقه بعد مسعود شجاعی، دیگر بازیکن ایرانی اوساسونا برای تیمش گلزنی کرد تا برتری تیم خوزه آنتونیو کاماچو دو برابر شود. در ادامه و در نیمه دوم آراندا در دقیقه 56 سومین گل مسابقه را به سود اوساسونا به ثمر رساند تا در نهایت هر سه امتیاز بازی با نتیجه سه بر صفر به حساب این تیم واریز شود. این دو گل بدون تردید رسانه های منتقد این دو بازیکن تیم ملی ایران را وادار به سکوت و رابطه هواداران با نکونام و شجاعی را احیا خواهد کرد.

در دیگر دیدارهای عصر یکشنبه اسپانیول با نتیجه 2 بر یک لوانته را شکست داد. ختافه هم 3 بر صفر اسپورتینگ خیخون را از پیش رو برداشت. آلمریا و هرکولس با تساوی یک بر یک به کار خود پایان دادند.

 هفته هشتم رقابت های لیگا شنبه با انجام سه دیدار آغاز شد. در نخستین بازی هفته بارسلونا،‌ قهرمان دو فصل اخیر رقابت ها با گل های لیونل مسی (42 و 66) در خانه رئال ساراگوسا پیروز از زمین بیرون رفت و جمع امتیازهای این فصل خود را به عدد 19 رساند. بهترین بازیکن فوتبال جهان در این بازی آمار گل های زده خود در فصل کنونی را به عدد 5 رساند. میزبان در دقیقه های نخستین نیمه دوم با اخراج پونسیو 10 نفره بازی می کرد.

 ساعتی پس از این بازی رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو همانند دو هفته گذشته جشنواره ای از گل را به راه انداخت و با چهار گل CR7 توانست راسینگ سانتاندر را 6 بر یک روانه کند. در کنار 4 گلی که کریستیانو رونالدو برای تیم آقای خاص به ثمر رساند، گونسالو هیگوآین آرژانتینی و مسوت اوزیل آلمانی نام خود را در فهرست گلزنان بازی جای دادند. دیوپ نیز این کار را برای سانتاندر انجام داد. رونالدو آمار گل های زده اش برای قوهای سپید را در فصل جاری لیگا به عدد 9 رساند.

در آخرین بازی شنبه والنسیا در مستایا برابر مایورکا 2 بر یک تن به شکست داد تا روند نزولی مردان اونای امری پس از شکست برابر بارسلونا ادامه یابد.

 در جدول رقابت‌های لالیگا رئال مادرید با 20 امتیاز صدرنشین است. ویارئال با 19 امتیاز از 8 بازی در مکان دوم جای دارد. آبی‌ ـ اناری‌ها با همین امتیاز و به خاطر تفاضل گل کمتر در مکان سوم جای دارند. اوساسونا هم با این پیروزی که دومین بردش در فصل جاری رقابت‌های لیگا به شمار می‌آمد، 9 امتیازی شد و بالاتر از هرکولس دیگر تیم 9 امتیازی جدول در مکان یازدهم ایستاد و خود را از قعرنشینی نجات داد.

/ 0 نظر / 3 بازدید