کفاشیان: هر کس مدرکی درباره تبانی در لیگ برتر دارد، رو کند


رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: هر فردی که معتقد است در لیگ برتر تبانی شده مدارکش را به ما ارائه کند.

    به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی کفاشیان در حاشیه همایش دو روزه مدیریت و برنامه‌ریزی در فوتبال پایه اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله فدراسیون فوتبال بحث تیم‌های پایه و مدارس فوتبال است. هر زمانی که مردم در این خصوص از ما سوالی می‌پرسیدند جوابی نداشتیم که به آنها بدهیم.

وی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی و استانداردهای لازم را ایجاد کنیم تا استعدادها پرورش و حفظ شوند. در این همایش 70 مقاله عملی ارائه شده و امیدوارم بتوانیم در فوتبال پایه تحول ایجاد کنیم. برای رسیدن به اهداف خود کی‌روش را هم برای حضور در این همایش دعوت کرده‌ایم.

کفاشیان با اشاره به این موضوع که نزدیک فصل تابستان هستیم و نظارت بر مدارس فوتبال ضعیف است عنوان کرد: نظارت‌ها خوب نیست و فقط برخی از مدارس استاندارهای لازم را دارند. می‌خواهیم به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که نام مدارس تحت نظارت و باکیفیت را در سایت فدراسیون فوتبال معرفی کنیم. هیچ‌کدام از مدارس فوتبال بد نیستند، اما چون نظارت‌ها ضعیف است و نمی‌دانیم در این مدارس چه می‌گذرد اسامی آنها را اعلام نمی‌کنیم.

وی افزود: ممکن است تفکرات تجاری در این مدارس وجود داشته باشد که این امر به فوتبال ضربه می‌زند. اگر بتوانیم نظارت خوبی داشته باشیم در آینده مشکل کمتری در تیم ملی خواهیم داشت.

کفاشیان در خصوص هفته آخر لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: برخی زنگ زده بودند و نگران سقوط پاس بودند و اعتقاد داشتند که تبانی شده است. ما به آنها اعلام کردیم اگر برای صحبت‌های خود مدرک دارند ارائه دهند. بازی‌های هفته آخر و مخصوصاً نفت و شاهین بسیار جدی بود. پاس هم تیم خوبی بود که نتوانست به کار خود در لیگ برتر ادامه دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص سقوط تیم‌ها به دسته پایین‌تر گفت: تیم‌هایی مانند تراکتور و شاهین و شهرداری و... که زحمت کشیده‌اند قدر تیم خود را می‌دانند. ما تیم‌ها را به شهرهایی انتقال دادیم که ظرفیتش را داشتند. همدان هم ظرفیت بالایی داشت که باید آن را بازسازی کنیم.

وی در خصوص تیم پیام عنوان کرد: در اسفند ماه کمیته انضباطی 3 امتیاز از این تیم کسر کرد که پیامی‌ها هیچ اعتراضی به این موضوع نکردند. ما می‌خواستیم این تیم در لیگ دسته اول بماند و از آن حمایت کنیم. آنها مشکلات مالی داشتند و و برای رفع آن فرصت خواستند که ما هم این فرصت را دادیم، اما در این مدت هم کاری نکردند.

کفاشیان افزود: پیامی‌ها بازی برابر داماش را هم انجام ندادند که 3 امتیاز دیگر را هم از دست دادند و پس از اینکه متوجه شدند سقوط می‌کنند تلاش کردند مدرک بیاورند، اما هنوز هم این کار را نکرده‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص عدم دعوت جواد نکونام به تیم ملی تصریح کرد: من جواد را دوست دارم. او تنها بازیکنی است که با من تماس می‌گیرد و احوالم را می‌پرسد. (در این بین حسینی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال صحبت‌های کفاشیان را قطع کرد و گفت: کی‌روش مصاحبه‌ای انجام داده و گفته که نکونام در لالیگا بازی حساسی در پیش دارد و پس از آن وی را دعوت خواهم کرد!)

وی در مورد شرایط تیم فوتسال ایران یادآور شد: تیم فوتسال با کادر فنی فعلی و با هدایت صانعی در مسابقات چین شرکت خواهد کرد و در این زمینه مشکلی نداریم و نگران نیستیم. هرکسی را می‌خواهند کنار بگذارند کاشانی و سعیدلو را مقصر می‌دانند. در تفاهم‌‌نامه فدراسیون با شمس بندهایی وجود داشت که شمس به آنها عمل نکرد و در مصاحبه‌هایش هرچه دوست داشت می‌گفت.

/ 0 نظر / 3 بازدید