ایران - برزیل یک بازی رویایی در ابوظبی

رییس فدراسیون فوتبال گفت: دیدار با تیم ملی برزیل بسیار مهم است اما مهمتر این است که ما تیم‌های بزرگ را به ایران بیاوریم.

علی کفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی دیدار دوستانه ایران و برزیل که قرار است 15 مهر در ابوظبی برگزار شود، گفت: مدت‌هاست که به دنبال این هستیم که تیم ملی دیدارهای بزرگی را برگزار کند. یک‌شنبه شب و پس از آنکه توافق نهایی حاصل شد تصمیم گرفتیم این دیدار در کشور ثالثی برگزار شود. با این حال دو ماهی بود که به دنبال برگزاری چنین بازی بودیم. ابتدا قرار بود این بازی در کشوری اروپایی برگزار شود، اما روز یک‌شنبه نهایی شد که این بازی در ابوظبی انجام شود.

وی با بیان اینکه برزیل با تمامی ستارگانش به مصاف ایران خواهد آمد، گفت: برزیل با تیم اصلی‌اش رودرروی ما قرار می‌گیرد و تیم ما هم پس از بازگشت از مسابقات غرب آسیا تکمیل می‌شود تا آماده دیدار با برزیل شود.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که پیش از این شایعه شده بود تیم‌های بزرگ حاضر با بازی با ایران نیستند، گفت: این‌طور نیست. آنها شرایط مالی خاصی دارند. ما هم در این چند وقت سفت و سخت دنبال این بودیم که دیدار بزرگی را با ایران برگزار کنیم. هم اکنون هم با چند کشور بزرگ در حال مذاکره هستیم تا با تیم ملی آن کشورها در ایران بازی کنیم. چیزی که اهمیت دارد این است که باید این تیم‌های بزرگ را به ایران بیاوریم.

وی از اعلام مبلغ توافق شده با فدراسیون فوتبال برزیل خودداری کرد اما در این حال گفت: به دنبال این هستیم که در ابوظبی مسایل مالی این بازی را حل کنیم.

کفاشیان با اشاره به ارتباط خوب ایران و برزیل در زمین‌های ورزشی گفت: این ارتباط نقش بسیار مهمی در برگزاری این بازی داشته است.

وی درباره‌ی نظر قطبی درمورد این دیدار هم گفت: قبلا با قطبی درباره این بازی صحبت کرده بودیم. او هم علاقه بسیاری دارد که بازی‌های اینچنینی برگزار شود.

/ 0 نظر / 4 بازدید