لیپی: دوست دارم با انگلیس روبه‌رو شویم


مارچلو لیپی، وین رونی را یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان دانست و گفت: رونی می‌تواند انگلیس را به مقام قهرمانی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی برساند.

مارچلو لیپی که تحت تاثیر عملکرد فوق‌العاده وین رونی در تیم منچستریونایتد قرار گرفته است، درباره او گفت: توانایی‌های وین رونی بر هیچ کس پوشیده نیست. او از قدرت ذهنی بالایی در زمین برخوردار است و در هر لحظه بهترین تصمیم را می‌گیرد.

سرمربی تیم ملی ایتالیا از رویارویی احتمالی تیم کشورش با تیم ملی انگلیس در مرحله حذفی جام جهانی استقبال کرد و گفت: همیشه دوست داشتم مقابل انگلیس قرار بگیریم زیرا بازی بسیار جذاب و تماشایی خواهد بود.

مهاجم شیاطین سرخ به عقیده بسیاری از کارشناسان، یکی از ستاره‌های جام جهانی 2010 خواهد بود.

مارچلو لیپی در ادامه گفت: وین رونی برای انگلیسی‌ها یک وزنه روحی است. رونی بی‌تردید در کنار لیونل مسی و کریستیانو رونالدو یکی از بهترین بازیکنان دنیا است.

مارچلو لیپی که امیدوار است شاگردانش خاطره خوش جام جهانی 2006 آلمان را تکرار کنند، درباره وضعیت تیمش گفت: شرایط نسبتا خوبی داریم. دفاع از عنوان قهرمانی کار بسیار دشواری است اما بازیکنان من می‌توانند از عهده انجام آن برآیند.

سرمربی آتزوری‌ها در حالی امیدوار است از عنوان قهرمانی جهان دفاع کند که در طول تاریخ 80 ساله این رقابت‌ها، تنها دوبار این اتفاق رخ داده است.

مارچلو لیپی درباره شرایط تیم ایتالیا در دور انتخابی جام جهانی 2010 گفت: در مرحله انتخابی عملکرد مطلوبی نداشتیم اما مطمئنا در جام جهانی بهتر ظاهر خواهیم شد. تیم‌های زیادی هستند که در دور انتخابی نمایش مطلوبی ارائه نمی‌دهند اما با برطرف کردن نقاط ضعف و پشت سر گذاشتن اردوهای مناسب، می‌توانند در جام جهانی به موفقیت دست پیدا کنند.

لیپی در پایان گفت: تمام تیم‌ها می‌دانند که به مصاف قهرمان دنیا خواهند رفت و ما می‌توانیم از این بار روانی به سود خود استفاده کنیم. تیمی که می‌خواهد قهرمان جام جهانی شود، باید در تمام زمینه‌ها از حریفان برتر باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید