عسگری: ترکی در صحنه پنالتی نوری شاهکار کرد
ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار داوران


نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: ترکی در صحنه پنالتی نوری شاهکار کرد.

حسین عسگری


  به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عسگری درباره قضاوت محسن ترکی در دیدار پرسپولیس و سپاهان اظهار داشت: بازی بسیار حساسی بود و جمعیت 80 هزار نفری که به ورزشگاه آمده بود در حد دربی بود و ماهیت این دیدار هم به نظر من مثل دربی حساس بود. تیم داوری در این بازی بسیار خوب قضاوت کرد و با توجه به قضاوت خوبی که انجام شده، تسلط تیم داوری بر تمام صحنه های بازی کاملا مشهود بود.

عسگری درباره صحنه پنالتی محمد نوری که مهدی رحمتی به آن اعتراض داشت و پس از پایان بازی مدیرعامل و سرمربی تیم سپاهان اعتراض داشتند بود گفت: ترکی در این صحنه شاهکار کرد و کار او در این صحنه بر قضاوت خوبش صحه گذاشت چرا که او با تسلط کامل به قوانین بازی در این صحنه عین قانون عمل می کرد.

وی با توضیح قانون پنالتی گفت: در قانون آمده بازیکن تا زمانی که به توپ ضربه نزده می تواند دروازه بان را فریب دهد و زمانی که محمد نوری حرکتش را انجام داد، دو قدم مانده بود به توپ برسد و قانون می گوید زمانی فریب دروازه بان خطا محسوب می شود که دویدن بازیکن تمام شده باشد و زننده ضربه در یک قدمی توپ باشد. در این صحنه محمد نوری پیش از ضربه زدن مکث نکرد و دو قدم مانده به توپ مکث کرد. احتمالا در این زمینه بازیکنان پرسپولیس تمریناتی داشتند چرا که نوری همانطور که گفتم پس از مکث هم حرکت داشت و در دو قدمی توپ بود. البته این قانون قبلا ابهام داشت اما جدیدا فیفا با شرح دقیقی که بیان شد، قانون را توضیح داده است.

عسگری با اشاره به اینکه تیم ها باید با استفاده از متخصصان داوری از مسائل آموزشی در این زمینه های حساس آگاه شوند گفت: باشگاه ها باید و کارگاه هایی را در این زمینه برگزار کنند تا مدیران و مربیان بدون آگاهی اظهار نظر نکنند.

وی در پایان درباره صحنه های مشکوک به آفسایدی که کادر فنی سپاهان به آن اعتراض کردند گفت: تصمیمات کمک داوران کاملا درست بوده و همانطور که گفتم داوری در این بازی حساس در سطح بالایی بود و من از این بابت خوشحالم.