هیچ اقدامی برای واگذاری استقلال و پرسپولیس انجام نشده است
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:


معاون سازمان خصوصی‌سای گفت: علی‌رغم تاکید قانون بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس طی سال جاری این دو باشگاه هیچ کاری برای آماده‌سازی نکرده‌اند.


 اسماعیل غلامی  در رابطه با وضعیت آماده‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که واگذاری آنها در سال گذشته انجام نشد، اظهار داشت: این دو باشگاه طبق قانون بودجه 89 دولت و فهرست واگذاری شرکت‌ها، باید در سال جاری از طریق مزایده یا فرا بورس واگذار شوند اما تاکنون هیچ اقدامی از سوی مسئولان مربوطه صورت نگرفته است.
 وی ادامه داد: ارزیابی این دو باشگاه در حالی در چارچوب قانونی قابل انجام است که با توجه به عدم دارایی‌های این دو باشگاه و متکی بودن ارزش آنها بر بازیکنان و مربیان، به راحتی می‌توان ارزش‌گذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را انجام و آماده واگذاری کرد.
 غلامی در برابر این سؤال که آیا امکان واگذاری سهام این دو باشگاه به هواداران وجود دارد یا خیر خاطر نشان کرد: عرضه سهام باشگاه‌ها به هواداران به راهکارهایی و مهمتر از آن مجوز قانونی نیاز دارد.
 وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی برای آماده‌سازی و واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس آمادگی کامل دارد تا در صورت ارایه مدارک لازم و همکاری مقامات مسئول، نسبت به عرضه مزایده‌ای یا پذیرش در فرا بورس اقدام کند.
 باشگاه های پرسپولیس و استقلال هم اکنون زیر نظر سازمان تربیت بدنی که یک سازمان دولتی است اداره می شوند.