پرسپولیس پیکان را چپ کرد و از تراکتور سبقت گرفت
ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، پرسپولیس ، لیگ برتر ایران ، پیکان


تیم فوتبال پرسپولیس با نتیجه 5 بر یک پیکان قزوین را شکست داد و با تثبیت رتبه چهارمی، به حضور در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده امیدوارتر شد.


 دیدار دو تیم پرسپولیس و پیکان از ساعت 18 در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود 3 هزار تماشاگر برگزار شد.
هادی نوروزی در دقیقه 23 و مجتبی شیری در دقیقه 61 و حسین بادامکی در دقایق 80 و 90+4، مازیار زارع در دقیقه 85 برای پرسپولیس گلزنی کردند و علی قربانی تک گل پیکان را در دقیقه 44 به ثمر رساند.پرسپولیس با این پیروزی پنج بر یک جایگاه چهارمی خود را در لیگ برتر تثبیت کرد. سرخ‌پوشان تهرانی در جام حذفی حضور دارند و در صورت قهرمانی شانس حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد را دارند اما در صورتی‌که یکی از دو تیم سپاهان و استقلال در جام حذفی قهرمان شوند در آن‌صورت پرسپولیس به رقابت‌های آسیایی راه پیدا خواهد کرد.
محسن قهرمانی داور مسابقه به میثم رضاپور از پیکان کارت زرد نشان داد.
با این برد پرسپولیس 58 امتیازی شد و پیکان 33 امتیازی باقی ماند و به دسته اول سقوط کرد.
در لیگ برتر برای تصاحب عنوان چهارمی تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی رقابت نزدیکی داشتند که در پایان سرخ پوشان پایتخت با این پیروزی بالاتر از حریف تبریزی قرار گرفتند تا برای حضور در دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا امیدوارتر باشند.

*ترکیب پرسپولیس:
علیرضا حقیقی، علیرضا نورمحمدی، علیرضا محمد، مجتبی شیری،ابراهیم شکوری، سامان آقازمانی، مازیار زارع، محمد منصوری( از دقیقه 60 وحید هاشمیان)، حمید علی‌عسگر( از دقیقه 60 اشپتیم آرفی)، هادی نوروزی( از دقیقه 69 سعید حلافی)، حسین بادامکی


*ترکیب پیکان:
ابراهیم‌ میرزاپور، محسن ارزانی، رحمان رضایی، روح الله سلطانی، علی قربانی( از دقیقه 62 علیرضا عباسفرد)، الونگ الونگ( از دقیقه 83 روح الله عطایی)، محمود پوراسدالله( از دقیقه 69 مجید خدابنده‌لو)، علی سلطانی، جهانگیر عسگری، میثم رضاپور و جونیور تویا