شکست سنگین پرسپولیس مقابل سپاهان، صدرنشینی ذوب آهن
ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ آذر ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: ورزش ، لیگ برتر ایران ، پرسپولیس ، ذوب آهن


تیم فوتبال پرسپولیس در هفته‌ی شانزدهم لیگ برتر فوتبال شکست سنگینی را مقابل فولاد سپاهان تجربه کرد.   پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان سپاهان بود و در پایان با نتیجه‌ی 4 بر یک این بازی را واگذار کرد. قضاوت این دیدار بر عهده‌ی محسن قهرمانی بود.


در این دیدار ابتدا تیم میزبان به گل رسید. فشنگ‌چی با حرکت از جناح چپ توپ را به بیرون محوطه جریمه فرستاد و تیاگو با شوتی سنگین توپ را به تور دروازه دوخت. شیرجه‌ی بلند سید مهدی رحمتی هم نتوانست مانع به ثمر رسیدن گل شود.


دقایقی بعد سرخپوشان پایتخت می توانستند گل دوم را هم به ثمر برسانند اما آرفی قدر موقعیتش را ندانست و ضربه‌اش راهی به دروازه نیافت.


در دقیقه‌ی 40 تعلل غلامرضا رضایی در میانه‌ی میدان فرصتی مناسب برای تیم میهمان به وجود آورد و ابراهیم توره با ضربه‌ای دقیق و فنی توپ را به گوشه‌ی دروازه‌ی حقیقی فرستاد.


در دقیقه‌ی 43 ضربه‌ی سر عنایتی پس از واکنش خوب حقیقی به تیرک دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.


نیمه‌ی دوم با حملات کم دامنه از سوی دو تیم آغاز شد. ابراهیم توره می توانست در چندین صحنه گل برتری را برای تیمش به ثمر برساند،‌اما واکنش‌های خوب حقیقی این بازیکن را ناکام گذاشت. این مهاجم چندین بار هم در تله‌ی آفساید مدافعان پرسپولیس گرفتار شد.


در دقیقه‌ی 64 این دیدار محسن قهرمانی با اشاره‌ی کمک خود اعلام پنالتی کرد، مدافعان پرسپولیس اعتقاد داشتند خطا در بیرون محوطه صورت گرفته است. هادی عقیلی پشت توپ قرار گرفت و توپ را به سمت راست زد. حقیقی با وجود تشخیص جهت ضربه نتوانست پنالتی را مهار کند و گل دوم سپاهان به ثمر رسید.


در دقیقه‌ی 72 خسرو حیدری از غفلت مدافعان استفاده کرد و با فرار از سمت راست با حقیقی تک به تک شد و با ضربه‌ی پای چپ اختلاف را به عدد دو رساند.


در ادامه حملات دستپاچه و عجولانه‌ی پرسپولیس نتیجه نداد. ضربه‌ی سر سپهر حیدری یکی از موقعیت‌های خوب پرسپولیس بود که با فاصله‌ی اندکی از بالای دروازه‌ی رحمتی به بیرون رفت.


حلافی در دقیقه‌ی 80 می توانست سرخپوشان را به بازی برگرداند، اما ضربه قیچی این بازیکن با اختلافی اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.


در دقیقه‌ی 85 بار دیگر تکل خشن علی عسگری یک ضربه‌ی پنالتی دیگر را برای سپاهان به ارمغان آورد و عنایتی این بار در خلاف جهت حرکت حقیقی توپ را با تور دروازه آشنا کرد.


 * در دیگر دیدارهای برگزار شده تراکتورسازی با سایپا یک بر یک مساوی کرد. ابراهیم زاده برای تراکتورسازی و صادقی برای سایپا گلزنی کردند.


دیدار تیم‌های شاهین بوشهر و مس کرمان هم با همین نتیجه به پایان رسید. مسعود نظر زاده برای شاهین و لوسیانو ادینیو برای مس گلزنی کردند.


راه آهن مقابل پیکان با تساوی بدون گل متوقف شد.


ذوب آهن اصفهان با نتیجه‌ی 2 بر صفر نفت تهران را از پیش رو برداشت. سید محمد حسینی هر دو گل نایب قهرمان آسیا را به ثمر رساند.


در جدول رده بندی ذوب آهن با پیروزی مقابل نفت 32 امتیازی شد و به صدر برگشت. استقلال با 30 امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و مس با 27 امتیاز به مکان سوم جدول صعود کرد.