کفاشیان: استعفای شمس را ندیده و با آن موافقت نکرده‌ام!
ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:


رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا امکان مذاکره با تیم‌های مطرح برای برگزاری دیدار دوستانه وجود دارد گفت:برگزاری این جلسات بیشتر برای آشنا شدن با روسای فدراسیون فوتبال کشورها است و امکان صحبت درباره برگزاری دیدار دوستانه با تیم‌های مطرح ضعیف است اما می‌توان چنین بحث‌هایی نیز در این جلسات عنوان شود.


در حالی که رئیس کمیته فوتسال از مشخص شدن کادر فنی تیم فوتسال سخن به میان آورد، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: هنوز استعفای شمس را ندیده‌ام و با درخواست این مربی موافقت نکرده‌ام!

علی کفاشیان  در پاسخ به این سوال که شمس سرمربی تیم ملی فوتسال گفته تا زمانی که کفاشیان و ترابیان در فدراسیون حضور داشته باشند در تیم‌ملی همکاری نمی‌کند اظهار داشت: فدراسیون فوتبال از نتایج و کارنامه آقای شمس راضی است. ایشان زحمات بسیاری کشیده و به‌ عنوان یک چهره برتر در آسیا به خانواده فوتسال تعلق دارد.

وی ادامه داد: من هنوز موفق به دیدار ایشان نشده‌ام. زمانی که شمس از مسابقات بازگشت من در چهارمحال و بختیاری بودم و هیچ صحبتی با ایشان نداشته‌ام.

کفاشیان درباره مذاکره با ویکتور هرماندس هلندی با خنده عنوان کرد: اصلاً مذاکره‌ای با ویکتور هرماندس نداشتیم. زمانی که فدراسیون با آقای شمس قراداد بلندمدت دارد دلیلی برای مذاکره با سایر گزینه‌ها نخواهد داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که پس چرا این مربی برای تیم‌ملی پیام تبریک می‌فرستد گفت: ایشان حتماً به تیم ملی فوتسال ایران علاقه‌مند هستند که پیام تبریک می‌فرستد ولی اصلاً بحثی درباره مذاکره با ایشان وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که شمس گفته‌ بود فدراسیون می‌خواست شرایطی را فراهم کند تا من استعفا دهم و در نهایت به هدفش رسید، گفت: فدراسیون اصلاً چنین تصمیمی نداشته است و من این موضوع را رد می‌کنم. ممکن است از نظر منابع مالی فدراسیون دچار مضیقه بوده و در پرداخت‌هایش دیرکرد داشته باشد اما به هیچ عنوان بحث عدم پرداخت مطرح نبوده است.

کفاشیان درباره تایید یا عدم تایید درخواست استعفای شمس توسط فدراسیون فوتبال به خبرنگار فارس گفت: هنوز استعفای ایشان را ندیده‌ام. روز گذشته ترابیان با من تماس گرفت و گفت آقای شمس استعفا داده است و تا زمانی که استعفای ایشان را نبینم نمی‌توانم موافقت یا عدم موافقت درباره این استعفا را اعلام کنم.

وی ادامه داد: البته باید با ایشان صحبت کنم و سپس درباره استعفا نظرم را خواهم داد.

کفاشیان درباره سفر آینده خود به آفریقای جنوبی و حضور در کنگره فیفا اظهار داشت: قرار است در آفریقای جنوبی 2 کنگره سالیانه برگزار شود که یکی درباره آسیا و دیگری در مورد فیفا است. در این کنگره بحث سخرانی نمایندگان ایران مطرح نیست و در حدود 204 کشور عضو فیفا به ارائه گزارش عملکرد کمیته‌های فدراسیون‌های خود خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: ما نیز به‌عنوان عضو این کنگره پس از ارائه گزارش، دیدارهایی با روسای فدراسیون روسیه و اوکراین برگزار خواهیم کرد. ضمن اینکه با بلاتر و بن‌همام هم درباره پروژه گل به بحث و تبادل نظر خواهیم پرداخت.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا امکان مذاکره با تیم‌های مطرح برای برگزاری دیدار دوستانه وجود دارد گفت:برگزاری این جلسات بیشتر برای آشنا شدن با روسای فدراسیون فوتبال کشورها است و امکان صحبت درباره برگزاری دیدار دوستانه با تیم‌های مطرح ضعیف است اما می‌توان چنین بحث‌هایی نیز در این جلسات عنوان شود.

کفاشیان درباره حضور مربیان در مسابقات جام‌جهانی خاطرنشان کرد: افشین قطبی به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی برای دیدن این مسابقات به آفریقای جنوبی اعزام می‌شود و سایر مربیان نیز که در این رقابت‌ها حضور می‌یابند از طریق فدراسیون نیست.

وی دلیل حضور قطبی در جام جهانی را صحبت با سایر مربیان و آنالیز تیم‌ملی کره‌شمالی به‌عنوان هم‌گروه ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا عنوان کرد.

این در حالی است که ساعتی پیش از انتشار این گفت و گو، اعلام شده بود با توجه به اینکه فعلا برنامه و مسابقه خاصی پیش روی تیم ملی نیست، کمیته فوتسال مسئولیت این تیم را به کادر فنی فعلی سپرد علی صانعی و امیر فراشی دستیاران حسین شمس در تیم ملی بودند.

عباس ترابیان رئیس کمیته فوتسال در این‌باره به فارس خبر داده بود: فعلا کادر فنی تیم می‌تواند کار ما را جلو ببرد مگر اینکه آنها نخواهند با ما کار کنند. با توجه به اینکه برنامه‌ای فوری پیش روی‌مان قرار ندارد، دلیلی ندارد بخواهیم در این مورد سریع تصمیم‌گیری‌ کنیم و می‌توانیم با صبر، شکیبایی و مطالعه این تصمیم را اتخاذ کنیم.