سرگیجه استقلال یتیم شده مقابل دایه‌های جدید!
ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

در حالی که واعظی آشتیانی معتقد بود که هیچکس نه می‌تواند و نه می‌خواهد که 60 درصد از هزینه‌های استقلال را بپردازد حالا سر و کله چند شرکت اقتصادی پیدا شده که...

در حالی که واعظی آشتیانی معتقد بود که هیچکس نه می‌تواند و نه می‌خواهد که 60 درصد از هزینه‌های استقلال را بپردازد حالا سر و کله چند شرکت اقتصادی پیدا شده که می‌خواهند هم از نردبان معنوی استقلال بالا بروند و هم هزینه‌هایش را پرداخت کنند!
این اتفاق در نگاه اول فوق‌العاده است و سودی دوطرفه دارد اما تجربه‌ای در تاریخ باشگاه استقلال وجود دارد که ما را می‌ترساند و آن تجربه واگذاری استقلال به وزارت رفاه است و در پی آن واگذاری به آقای زریبافان!
تجربه وزارت رفاه فاجعه بود! در آن واگذاری نه تنها وزیر رفاه استیضاح شد و خودش ضرر کرد، بلکه استقلال هم پول کافی بدست نیاورد و به دلیل عدم آشنایی مدیران جدید با استقلال دست آخر این باشگاه از آسیا حذف شد و بدترین تجربه تاریخ برای استقلال رقم خورد.
در بحث واگذاری استقلال به آقای زریبافان هم نتیجه همین امروز مشخص است و باز به دلیل شناخت کافی از استقلال و انتخاب مدیرانی ناآشنا نتیجه این شده که امروز شده است! یک استقلال یتیم که همه فرزندانش را برده‌اند و به فرزند خواندگی پذیرفته‌اند!
بله یک و یک امروز مشتری پر و پا قرص استقلال است اما شرط و شروطش چیست؟ و آیا در راه رضای خدا 60 درصد هزینه‌های استقلال را پرداخت می‌کند؟ و آیا این واگذاری که حرفش را می‌زنند به سبک و روش جدیدی است؟ یا چیز شبیه به 2 واگذاری قبلی است که در نهایت سازمان بودجه‌ها را پرداخت کرد و آخر شاهنامه‌اش هم خوش نبود؟
ماجرای یک و یک و یا 2، 3 شرکت دیگری که این درخواست را دارند به چه شکل است و آیا آنها در پی این برنامه 3 ساله تفویض سهام استقلال را می‌خواهند یا اینکه... هنوز اطلاعات کافی در دست نیست اما این را می‌دانیم که استقلال وضعیت بسیار بدی دارد و ممکن است اگر انتخابها درست کارشناسی نشود شرایط از این هم بدتر شود.
استقلال چه با این شرکتها و چه با شرکتهای دیگر یا حتی با مدیران خود سازمان نیازمند حرکتی سریع و قاطع و توانمند است که نهایتا یک هفته بعد سوار کار در استقلال باشند و با پول نقد همین چند بازیکن باقی مانده را بگیرند.
در واقع باید گفت عملکرد آقای سعیدلو در این 2، 3 روز برای استقلال مهمترین عملکردی است که جناب سعیدلو طی این چند ماه حضورش در ورزش کشور داشته است و حالا آن عملکرد بشدت زیر ذره‌بین است تا مشخص شود که دقیقا نتیجه تصمیم سعیدلو چیست؟
به هر حال استقلال سرگیجه گرفته و اگر درست با آن برخورد نشود این سرگیجه حداقل تا پایان فصل آینده همراه استقلال خواهد بود، چراکه دایه‌هایی به جای مادر این باشگاه، می‌خواهند سرپرستی را برعهده بگیرند که خواسته‌هایشان حداقل برای اهالی رسانه‌ها نامعلوم است.