شمس:تا وقتی که کفاشیان و ترابیان باشند، با فدراسیون فوتبال همکاری نخواهم کرد.
ساعت ٢:٥٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: فوتسال

سرمربی مستعفی تیم ملی فوتسال گفت: تا وقتی که کفاشیان و ترابیان باشند، با فدراسیون فوتبال همکاری نخواهم کرد.

حسین شمس درباره استعفایش اظهار داشت: طبیعی است که تا وقتی علی کفاشیان و عباس ترابیان حضور داشته باشند با فدراسیون فوتبال همکاری نمی‌کنم. چنانچه گروه بعدی خواستار همکاری بود حتما هر کمکی از دستم برآید انجام خواهم داد.

وی با تاکید بر عدم تشکیل جلسه‌اش با رئیس سازمان تربیت‌بدنی در هفته گذشته، عنوان کرد: حتما در بازگشت از سئول دیداری با سعیدلو خواهم داشت و ناگفته‌های زیادی را با وی مطرح می‌کنم. اگر او صلاح دانست این موارد را رسانه‌ای خواهم کرد.

شمس که تیمش هفته گذشته برای دهمین بار به مقام قهرمانی آسیا دست پیدا کرد، با اشاره به مذاکره فدراسیون فوتبال با ویکتور هرمانتس هلندی خاطرنشان ساخت: آنها قبل از اعزام تیم به ازبکستان با هرمانتس مذاکره کرده بودند و قرار بود اگر تیم قهرمان جام ملت‌های آسیا نشد، وی را جایگزین من کنند.

وی گفت: تصمیم آنها این بود که اگر هم قهرمان شدیم شرایط را از نظر پول ندادن و کم‌کاری طوری کنند که مجبور به استعفا شوم که همین‌طور هم شد و آنها قبل و بعد از سفر وضعیت را به آن شکل کردند. راستش نمی‌دانم آنها اصلا به دنبال قهرمانی تیم بودند یا نه؟ آنها این مسائل را به وجود آوردند که تیم نتیجه نگیرد؟

سرمربی مستعفی تیم ملی فوتسال در ادامه به خبرنگار فارس گفت: وقتی در ازبکستان بودیم دائما ترابیان پیام تبریک ویکتور هرمانتس را به بچه‌ها اعلام می‌کرد، در بازگشت هم دیدیم که این مسئله رسما اعلام شد. اگر با این مربی مذاکره نشده بود چه دلیلی داشت دائما برای تیم پیام تبریک بفرستد. این کمال بی‌انصافی است که وقتی با یک مربی قرارداد دارند و تیم نتیجه می‌گیرد، با دیگری وارد مذاکره شوند. ترابیان کاملا در جریان این مسائل بوده و او در جلسه روز پنجشنبه اعلام کرده که گزینه‌ای بهتر از شمس داریم.

شمس در مورد برنامه‌اش برای آینده تصریح کرد: فعلا که پیشنهادی ندارم و به تدریس در کلاس‌های AFC‌ و فیفا خواهم پرداخت. هیچ پیشنهادی را تا سال 2011 قبول نخواهم کرد.
این مربی امشب (شنبه) برای تدریس در کلاس مربیگری AFC‌ راهی سئول کره‌جنوبی خواهد شد. شمس به دلیل بی توجهی فدراسیون فوتبال از سمت خود کناره گیری کرد که این موضوع با موافقت فدراسیون فوتبال مواجه شد.