ملی پوش تیم فوتبال اسپانیا: ما تا پای جان مبارزه می کنیم
ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جام جهانی2010 ، ورزش ، فوتبال

عضو تیم ملی فوتبال اسپانیا گفت: تیم اسپانیا پس از تجزیه و تحلیل شکست دردناک برابر تیم سوئیس، خود را برای مبارزه ای تمام عیار و پیروزی برابر تیم هندوراس آماده کرده است.


 "ژاوی آلونسو" در گفت و گویی اختصاصی با سایت فیفا گفت: ما از شکست مقابل سوئیس پندهای لازم را دریافت کرده و هم اکنون تمام فکرمان را بر بازی مقابل هندوراس متمرکز کرده ایم.
 تیم ملی فوتبال اسپانیا امروز و از گروه H این مسابقات مقابل هندوراس صف آرایی می کند.
آ لونسو بازیکن برجسته میانی تیم رئال مادرید در تشریح بازی تیمش مقابل سوئیس گفت:‌ من برای تیم سوئیس احترام زیادی قائلم . آنها تیم بسیار خوبی هستند و بازی خودشان را انجام می دهند . آنها تفسیر خودشان را از فوتبال دارند و با این شیوه پا به میدان می گذارند. ما هم شیوه بازی خودمان را داریم اما در بازی مقابل سوئیس اوضاع بر وفق مراد ما نبود. شاید اگر گل اول را ما به ثمر می رساندیم نتیجه متفاوت بود اما آنها پیش افتادند و ما نتوانستیم راهی برای موفق شدن پیدا کنیم.
 وی ادامه داد: دلیل شکست اسپانیا را می توان سد دفاعی محکم تیم سوئیس دانست که اسپانیایی ها با وجود حفظ توپ و پاس های دقیق قادر به رخنه در آن نشدند.
 این بازیکن سابق تیم لیورپول افزود: ما باید تیم هندوراس را شکست دهیم و برای این کار باید خونسرد باشیم. به خوبی می دانیم که نباید هیچ تیمی را در جام جهانی دست کم بگیریم.
 آلونسو در خصوص پایین بودن روحیه هم تیم های خود بعد از شکست یک بر صفر برابر سوئیس نیز گفت: شرایط بیرون با داخل زمین بسیار متفاوت است و ما هنوز فرصت زیادی داریم که اوضاع را به نفع خودمان تمام کنیم .
 وی افزود: همین که در رویداد بزرگی چون جام جهانی حضور داریم نشان دهنده امتیاز و برتری ما است و این مهم به ما انگیزه مضاعف می دهد.