قریب – قلعه‌نویی؛ تیم جدید استقلال از دوشنبه !
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٤ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

بنا بر اخبار بسیار موثق از سازمان تربیت‌بدنی، امیر قلعه‌نویی با علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت‌بدنی به توافق کامل رسیده تا دوباره کارش را در استقلال آغاز کند.

جلسه روز گذشته سعیدلو و قلعه‌نویی، و پاسخ مثبت سرمربی سپاهان به رئیس سازمان باعث شده که معادلات تازه‌ ای شکل بگیرد؛ به خصوص که قلعه‌نویی به سعیدلو گفته است قراردادش با سپاهان رسمیت ندارد و می‌تواند در استقلال مربیگری کند.

گزینه موردنظر سازمان برای سرپرستی استقلال هم کسی جز دکتر حسین قریب نیست که با امیر قلعه‌نویی استقلال را قهرمان ایران کرده است. دکتر قریب که چند روز پیش اعلام کرده بود علاقه‌ای به حضور در استقلال ندارد، ممکن است با اصرار امیر و البته نقش‌آفرینی کامران منزوی، معاون سابق خودش که در شرکت دشت‌مرغاب، توانسته نظر مثبت مدیران را برای کمک مالی به استقلال جلب کند، به کار بازگردد.البته گفته می شود این شرکت هنوز برای حضور در پروژه استقلال مردد است.

طبق شنیده‌ها امیر قلعه‌نویی و قریب از روز دوشنبه کار خود را آغاز خواهند کرد. این در حالی است که ناصر حجازی عضو قطعی هیات مدیره‌ای است که قرار است جانشین هیات مدیره قبلی بشود. اگر حجازی این پست را بپذیرد، برای اولین‌بار با مدیران غیرورزشی فوتبال در ایران بر خواهد خورد. حضور حجازی در هیات‌مدیره نظر مستقیم سعیدلو و برای تکریم از این اسطوره سابق استقلالی‌هاست.

استقلال برای شروع فصل جدید مشکلاتی دارد. بحث بدهی‌ها و همین‌طور جدایی چند بازیکن، از جمله سیاوش اکبرپور و حسین کاظمی بخشی از این مسائل است که ممکن است با حضور قلعه‌نویی تغییر کند. از جمله این مسائل احتمال بازگشت جان‌واریو به استقلال است. فابیو هم مثل قلعه‌نویی قرارداد خود را رسما ثبت نکرده است. در حال حاضر سازمان تربیت‌بدنی و بنیه مالی‌اش مهمترین نکته در این معادله محسوب می‌شوند. اگر اراده به حضور قلعه‌نویی و مقابله با واعظ آشتیانی باشد، مشکلات تا حد زیادی حل خواهد شد.