برترین تیم دور اول رقابتهای جام جهانی 2010
ساعت ۸:۳٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٧ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جام جهانی2010


دور اول از مرحله مقدماتی رقابتهای فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی روز گذشته با دیدار تیم های اسپانیا و سوییس به پایان رسید.


 تیم ملی آلمان را می توان برترین تیم در بین مدعیان و به طور کل برترین تیم دور اول این رقابتها، لقب داد.
 تیم ملی آلمان در اولین دیدارش مقابل استرالیا قرار گرفت و در یک بازی سراسر هجومی موفق شد با نتیجه جالب 4 بر صفر حریفش را شکست دهد.
این دیدار پرگل ترین دیدار دور اول از رقابتهای جام جهانی 2010 بود چون اکثر دیدارهای این مرحله با فقر گل مواجه بود و فقط دیدار تیم های ملی برزیل و کره شمالی سه گل به همراه داشت که سهم برزیل 2 گل بود.
آلمان در دیدار با استرالیا با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان چهار بار دروازه تیم استرالیا را باز کرد و در طول مسابقه نیز بازیکنان این تیم چندین موقعیت گلزنی را از دست دادند.
تیم های ملی آرژانتین، هلند و برزیل دیگر تیم های مدعی این جام دور اول مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی 2010 را با پیروزی سپری کردند که هر سه تیم گرچه برابر حریفانشان به برتری دست یافتند اما نتوانستند بازی دلچسبی را به نمایش بگذارند.
تیم ملی فوتبال آرژانتین با نتیجه یک بر صفر تیم نیجریه را شکست داد، تیم ملی هلند با نتیجه 2 بر صفر برابر دانمارک به برتری رسید و تیم ملی برزیل با نتیجه 2 بر یک از سد کره شمالی گذشت.
دیگر مدعیان جام جهانی 2010 در اولین دیدارشان توفیقی نداشتند که در این بین، تیم ملی اسپانیا بدترین نتیجه را کسب کرد و با یک گل مغلوب تیم سوییس شد.
تیم ملی فرانسه یکی از مدعیان فتح جام و نایب قهرمان دوره گذشته در برابر اروگوئه با نتیجه مساوی بدون گل متوقف شد، تیم ملی ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی نیز با نتیجه یک بر یک برابر پاراگوئه به تساوی رسید و تیم ملی انگلیس نیز برابر تیم ملی امریکا به نتیجه مساوی یک بر یک رضایت داد.
کره جنوبی، ژاپن و سوییس را می توان دیگر تیم های موفق دور اول مرحله مقدماتی معرفی کرد که برخلاف انتظار برابر حریفان به پیروزی رسیدند.
 پیش از آغاز رقابتهای جام جهانی هیچ کارشناس و علاقمند به فوتبالی برای این سه تیم حساب باز نکرده بود، اما آنان با یک بازی منطقی و دوندگی بی امان حریفان خود را با شکست مواجه کردند و می توان آنان را به همراه تیم ملی آلمان موفق ترین تیم های بازی های اول جام لقب داد.
تیم ملی سوییس موفق شد در اولین دیدارش تیم مدعی اسپانیا که عنوان قهرمانی اروپا را یدک می کشد با یک گل شکست دهد، تیم ملی کره جنوبی با نتیجه 2 بر صفر یونان قهرمان اسبق اروپا را با شکست مواجه کرد و تیم ملی ژاپن نیز با نتیجه یک بر صفر از سد تیم قدرتمند کامرون عبور کرد.