لیپی : برد حق ما بود
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جام جهانی2010

 

لیپی در مورد دروازه‌بان تیمش گفت: مشکل تیم من اکنون مصدومیت بوفون است. او دچار کمر درد شده و پزشکان باید مشخص کنند آیا می‌تواند در بازی بعدی به میدان برود یا خیر.


 تیم ملی ایتالیا سه‌شنبه شب در اولین دیدار خود در جام جهانی 2010 افریقای جنوبی مقابل پاراگوئه قرار گرفت و در پایان با نتیجه تساوی یک بر یک متوقف شد.
 مارچلو لیپی در نشست خبری بعد از بازی با لحن خاصی حرف زد و تیمش را صاحب یک کلاس کم نظیر دانست و به منتقدان هم هشدار داد که سطح بازی و اشتهای تیم او چیزی است که می شود آن را به چشم دید. لیپی گفت: ایتالیا با تمام وجود به آفریقای جنوبی آمده است. با تمام نیرو به مصاف حریفان خواهیم رفت و به این راحتی‌ها متوقف نخواهیم شد.
 سرمربی آتزوری‌ها درباره دیدار با پاراگوئه گفت: فکر می‌کنم شایسته کسب هر سه امتیاز بودیم. البته در نیمه اول خوب کار نکردیم، اما رفته رفته بهتر شدیم و اگر کمی بیشتر دقت می‌کردیم می‌توانستیم حتی پیروز میدان باشیم، اما فوتبال همین است گاهی اوقات مسائلی رخ می‌دهد که کنترل کردن آن از عهده هیچ کس برنمی‌آید.
 لیپی با اشاره به عملکرد تیم پاراگوئه گفت: با تیم قدرتمندی روبرو شده بودیم آنها در دور انتخابی هم نشان داده بودند که حریف دست و پابسته‌ای نیستند. قرار گرفتن در رده دوم آنهم با یک امتیاز اختلاف نسبت به برزیل بخوبی نشان می‌دهد که با چه حریف سرسختی روبرو بودیم.
  لیپی در ادامه افزود:‌ خوشبختانه دیدارهای مرحله گروهی به تنهایی سرنوشت ساز نیستند. ما دو بازی دیگر در پیش رو داریم و می‌توانیم با نمایشی همانند نیمه دوم از این گروه صعود کنیم.
 ایتالیا در دومین دیدار خود روز 30 خردادماه  به مصاف تیم اسلواکی خواهد رفت.