ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٤ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جهان ، اخبار جام جهانی2010

فیفا قصد دارد تا از طریق برگزاری یک نظر سنجی، بهترین تماشاچیان جهان را که تیم های ملی کشورشان در رقابت های جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی حضور دارند، انتخاب کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیفا، فدراسیون بین المللی فوتبال قصد دارد از میان تماشاچیان 32 کشوری که تیم های ملی فوتبالشان در رقابت های جام جهانی حضور دارند، بهترین تماشاچیان را از طریق کاربران سایت، انتخاب کند.
بر اساس این گزارش، فیفا برای انتخاب بهترین تماشاچی از نزد کاربران معیارهایی را نیز در نظر گرفته است. از جمله معیارهایی که فیفا برای این انتخاب مهم در نظر گرفته است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- طرفداران تا چه حدی به تیم مورد علاقه شان وفادار هستند؟
2- طرفداران تا چه حدی در امر تشویق تیم مورد علاقه شان فعالیت داشته اند؟
3- آیا طرفداران واقعا سعی کرده اند که با پوشیدن لباس تیم مورد علاقه شان اشتیاق خود را در حمایت از آن نشان دهند؟
فیفا با اعلام این معیارها در نهایت حق انتخاب بهترین تماشاچیان و طرفداران 32 تیم حاضر در رقابت های جام جهانی 2010 را بر عهده کاربران گذاشته است.
فیفا اعلام کرده است که نظر کاربران باید در قسمت مشخص شده در سایت و با رعایت موازین اخلاقی و به زبان انگلیسی، درج شود
بایدن: آفریقای جنوبی به راحتی با فوتبال ثابت کرد که رهبر آفریقاست
معاون رییس جمهور آمریکا روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در پرتوریا گفت: آمریکا همیشه در این اندیشه است که آفریقای جنوبی با پیشرفتی که در امر ورزش و به ویژه فوتبال کرده است بتواند نقش رهبری و مدیریت قاره آفریقا را بر عهده بگیرد.
جوزف بایدن در این خصوص افزود: برگزاری موفقیت آمیز جام جهانی موجب شد همگان بپذیریم که آفریقای جنوبی به حق می تواند در همه عرصه های اجتماعی این قاره و حتی در سطح جهان بدرخشد.
وی اظهار داشت: میزبانی رویداد مهمی چون جام جهانی و و تهیه مقدمات آن توسط آفریقای جنوبی به عنوان یک کشور آفریقایی پیشتر دور از انتظار همگان بود ولی امروز به راحتی شاهدیم که برای آفریقای جنوبی این مهم ساده تر آن بود که تصور آن می رفت.
بایدن در جمع خبرنگاران ورزشی جام جهانی و خبرنگاران غیر ورزشی افزود: توسعه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آفریقای جنوبی در سال های اخیر خود موید حقانیت حضور این کشور در جمع کشورهای توسعه یافته جهان است.
احتمال نیمکت نشینی گرین افزایش یافت
سرمربی انگلیس از افزایش احتمال نیمکت نشینی دروازه‌بان تیمش خبر داد.
به گزارش خبرگزاری افه، این احتمال وجود دارد که کاپلو در بازی دوم از بین جیمز و هارت، یک نفر را درون دروازه قرار دهد و گرین را روی نیمکت بنشاند.
روبرت گرین، دروازه بان تیم ملی انگلیس در بازی شب گذشته مقابل آمریکا با یک اشتباه عجیب، موجب باز شدن دروازه نماینده بریتانیا روی ضربه آرام دمپسی شد.
کاپلو علت اصلی افزایش احتمال نیمکت نشنی گرین را روحیه بسیار ضعیف وی پس از این گل عنوان کرده است. کاپلو در خط دفاعی نیز با مشکل مواجه شده زیرا لدلی کینگ به دلیل مصدومیت از ناحیه کشاله ران نمی تواند در بازی مقابل الجزایر به میدان برود.
مایکون: کاکا جام جهانی موفقی را تجربه خواهد کرد
مدافع تیم ملی فوتبال برزیل از هم‌تیمی خود حمایت کرد.
به نوشته مارکا اسپانیا، مایکون تصریح کرد: کاکا بازیکن بسیار بزرگی است و اطمینان دارم این جام، جام بازیکنانی چون کاکا است و دنیا بار دیگر شاهد بزرگی این بازیکنان خواهد بود.
ستاره خط دفاعی تیم ملی برزیل ادامه داد: شانس قهرمانی برزیل در جام جهانی بسیار بالا است و مطمئنم که کاکا موفقیت‌‌های زردپوشان را تضمین می‌کند.
مایکون در مورد بازی با کره شمالی گفت: کره شمالی اولین حریف برزیل در جام جهانی است و همه می‌دانند همیشه اولین بازی بسیار مهم است. کره شمالی تیمی سرعتی است و برابر ما هیچ فشار روانی را احساس نمی‌کند.
بازگشت از سرطان به زمین فوتبال
یک سال و نیم پیش، کریگ مور حتی نمی‌توانست تصور کند در یک جام جهانی دیگر بازی کند. مدافع کهنه‌کار استرالیایی‌ها 19 ماه پیش به خاطر سرطان زیر تیغ جراحان رفت، ولی او که در 2006 از بازی‌های ملی کناره گرفته بود، بهبود پیدا کرد و اکنون دوباره در اردوی استرالیا در جام جهانی حاضر است: «سرطان چیزی نیست که به آن اهمیت ندهی. فهمیدم که ماجرا ادامه‌دار است، هر سه چهار ماه باید آزمایش بدهم و فهمیدم امکانش زیاد است که در 2 سال اول دوباره عود کند.»
مور بیش از صد بازی برای گلاسکو رنجرز انجام داده، 5 بار قهرمان لیگ اسکاتلند شده و در 2003 سه جام داخلی این کشور را همزمان برده. او به گلادباخ در آلمان و سپس نیوکاسل نقل مکان کرد و در 2007 بازیکن آزاد شد. او در 2008 به استرالیا برگشت تا در آنجا بازی کند و همانجا بود که متوجه یک غده در بدنش شد. فرانک فارینا، مربی تیم به او دستور داد پیش پزشک برود.
یان هانسون، سخنگوی مور گفت: «دکتر به او گفت باید بلافاصله عمل کند. او گفت می‌توانی جمعه یا سه‌شنبه عمل کنی. اولین حرف کریگ هم این بود: «می‌توانم سه‌شنبه عمل کنم تا بتوانم شنبه شب به زمین بروم؟ خارق‌العاده است.»
اکنون مور از مردان اصلی خط دفاع استرالیا است. او در جام جهانی قبل در جریان تساوی 2-2 با کرواسی، گل اول تیمش را زد تا کمک کند استرالیا به دور دوم برسد. او بعد از این جام برای بار دوم و البته بار آخر از تیم ملی کناره خواهد گرفت: «می‌دانم این بار آخرم است و واقعا قدر حضور در تیم ملی و در صحنه مسابقات بین‌المللی را می‌دانم. جام جهانی قبل واقعا سفری به ناشناخته‌ها بود ولی به خاطر اینکه می‌دانم این آخرین بارم است، این یکی فرق می‌کند