رونالدو: پرتغال می‌تواند قهرمان شود
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٤ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جام جهانی2010


کمتر کسی بیشتر از کریستیانو رونالدو فشار جام جهانی را حس می‌کند، اما او از سطح انتظاراتی که روی دوشش است لذت می‌برد.


  پرتغال یکی از بخت‌های قهرمانی جام جهانی است و فوتبال‌دوستان انتظار دارند رونالدو مرتبا نمایش‌هایی خیره‌کننده داشته باشد.

 اما رونالدو حتی فشار را بیشتر کرده و گفته مردان کارلوس کروش می‌توانند قهرمان شوند. آنها در کنار برزیل، ساحل عاج و کره شمالی در گروهی سخت حضور دارند و حتی مشخص نیست بتوانند به دور بعد راه یابند. با این حال، گران‌ترین بازیکن دنیا می‌گوید: «شش تیم می‌توانند قهرمان شوند و پرتغال یکی از آنهاست. ما تیمی عالی با پتانسیل فوق‌العاده داریم، اما در مرحله مقدماتی ناامیدکننده بودیم. مطمئن هستم افراد انتظار زیادی از ما نخواهند داشت اما ما از این مساله به شکلی مثبت استفاده خواهیم کرد.»

 پرتغال در پنج جام بزرگ قبلی به دور بعد راه یافته و در جام جهانی پیشین هم به مرحله نیمه‌نهایی رسیده و کروش امیدوار است این روند ادامه یابد.

 رونالدو می‌گوید: «ما از هیچ تیمی در دنیا نمی‌ترسیم و برای همه تیم‌ها احترام قائلیم. نمی‌توان دیگر مانند گذشته به سادگی تیم‌های کوچک را شکست داد. گروه ما خیلی سخت است، اما من می‌گویم قهرمان جام جهانی از گروه ما می‌آید. البته انگلیس هم تیمی قدرتمند است. آنها یک مربی بسیار باتجربه دارند که اعتماد به نفس بسیاری به تیم بخشیده. آنها بازیکنانی دارند که بتوانند قهرمانشان کنند و ثابت کرده‌اند به عنوان یک تیم هم می‌توانند خوب باشند.»