انیه آما: "قدرت الهی" رمز موفقیتم مقابل مسی
ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جام جهانی2010


دروازه بان تیم ملی نیجریه برترین بازیکن مسابقه در جریان دیدار مقابل آرژانتین بود.


  بدون شک می بایست ویسنت انیه آما را یکی از برترین دروازه بانان قاره آفریقا دانست . او که در حال حاضر در تیم هاپوئل تل آویو توپ می زند، روزشنبه نمایش خیره کننده ای را مقابل آرژانتین به نمایش گذاشت و با مهار شوتهای متعدد بازیکنان آلبی سلسته ، از جمله لیونل مسی با سربلندی اززمین مسابقه خارج و عنوان بهترین بازیکن میدان را به خود اختصاص داد.

 این دروازه بان 27 ساله در دیدار مقابل آرژانتین خیره کننده ظاهر شدو در پاسخ به پرسشهایی که درمورد اینکه چطور ضربات مسی، ستاره شماره یک فوتبال دنیا را مهار می کرد، به صحبتهای ستاره شماره 10 آرژانتین در رقابتهای جام جهانی 1986 اشاره کرد.

 انیه آما دراین رابطه گفت:« نمایش من در این دیدار، بهترین عملکردم در تمام زندگی ام بوده است. آنچه این نمایش را خاص تر و ویژه تر می کند این است که من این نمایش قابل قبول را مقابل برترین بازیکن جهان به نمایش گذاشتم..»

 دروازه بان تیم ملی نیجریه ادامه داد:« من بازیهای مسی در رقابتهای لالیگا را تماشا می کردم و اندک اطلاعاتی در مورد نحوه بازی او داشتم و با همین اطلاعات وارد زمین مسابقه شدم. راز موفقیت من به خدا مربوط است. به لطف او بود که توانستم چنین نمایشی را به اجرا بگذارم و به من کمک کرد تا تحت فشار شدید،آرامشم را حفظ کنم.»