میثاقیان:نقش من درلیگ برتری شدن شهرداری تبریزازهمه کمتر بود
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:


سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز گفت: در لیگ برتری شدن این تیم نقش من از همه کمتر بود.


 

  اکبر میثاقیان درباره لیگ برتری شدن تیم شهرداری تبریز اظهار داشت: بازی در دسته اول خیلی سخت تر از لیگ برتر است. در دسته اول اگر یک بازی را ببازی تا مدتی در جدول جایگاه متزلزلی خواهی داشت اما در لیگ برتر اگر دو سه بازی را هم پشت سر هم ببازی راه جبران وجود دارد.

 وی افزود: خدا را شکر می کنم که در این تیم همه دست همت دادند تا شهرداری به هدفش برسد. از مدیریت تا تدارکات تیم در رسیدن به لیگ برتر نقش داشتند و من نقش کمتری از همه داشتم. در کنار مربی اگر سایر عوامل نباشند نمی توان موفق بود. اصل بر تعامل و دوستی باعث شد به لیگ برتر برسیم. از لطف و حمایت مردم تبریز هم نباید به راحتی بگذرم.

 میثاقیان در مورد حضور دو تیم تبریزی در لیگ برتر عنوان کرد: تبریز با توجه به امکانات و علاقه مندانی که دارد این پتانسیل را داشت که دو تیم در لیگ برتر داشته باشد. اینجا مردم به تیم شهر خود علاقه دارند و البته تراکتورسازی به دلیل قدمت بیشتری که دارد بیشتر مورد توجه مردم است.

 سرمربی تیم شهرداری تبریز که گفته می شود این فصل در لیگ برتر نمی توانست مربیگری کند، تصریح کرد: مشکلی برای مربیگری در لیگ برتر نداشتم و لیگ دسته اول و همکاری با شهرداری تبریز را مناسب دیدم و اینجا راحت بودم. به خاطر همان مباحث رفتاری با بازیکنان در لیگ برتر مربیگری نکردم. کسی که چک برگشت خورده دارد را نباید با یک قاتل یکی دانست. مهم برایم خدمت کردن بود و خوشحالم که توانستیم تیم را لیگ برتری کنیم.
 وی ادامه داد: 8 سال در لیگ برتر مربیگری کرده و فقط امسال از آن دور بودم. گاهی دلم برای رویارویی با تیم های لیگ برتری تنگ می شد.

 میثاقیان در پاسخ به این سئوال که اکنون تکلیف تیم روشن شده برای فصل بعد در شهرداری تبریز ماندنی است یا خیر گفت: هر چه خدا بخواهد همان می شود. قرارداد من با این تیم خدایی است و مشکلی ندارم. تا لیگ تمام نشود نمی توان همه تمرکز را برای برنامه های فصل آینده گذاشت. هنوز 3 هفته دیگر لیگ دسته اول باقی مانده است. نمی توانم اکنون که به قله رسیده ام تیم را رها کنم و به فکر جذب بازیکن باشم. اگر تیم ببازد شما خبرنگاران از من و تیمم ایراد نمی گیرید؟

 وی با اشاره به طولانی شدن بازی های لیگ دسته اول و فرصت کم تیم های صعود کننده برای آماده سازی خود برای لیگ برتر عنوان کرد: روزهای سختی را پیش رو داریم. به فاصله کمتر از یک ماه باید 3 تیم صعود کرده به لیگ برتر خود را آماده کنند. واقعا 3 تیم برای فصل آینده کار سختی دارند و کسی نباید از این تیم ها توقعی داشته باشد. فکر می کنم نامشخص بودن تیم های تعلیقی یکی از دلایلی بود که باعث شد لیگ دسته اول این همه طولانی شود. این اتفاق در هیچ جای دنیا رخ نمی دهد.