توقف آفریقای‌جنوبی برابر مکزیک در دیدار افتتاحیه
ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جهان ، جام جهانی2010


نخستین دیدار جام‌جهانی 2010 با تساوی تیم‌های آفریقای‌جنوبی و مکزیک خاتمه یافت.


این دو تیم در جدال افتتاحیه این پیکارها از ساعت 18:30 در ورزشگاه ژوهانسبورگ درحضور 70 هزار نفر در ورزشگاه ساکرسیتی به مصاف هم رفتند که در نیمه اول با وجود برتری نسبی مکزیک، گلی از خط دروازه‌‌ها عبور نکرد.
در دقیقه 43 سیاهپوشان مکزیکی روی یک ضربه کرنر صاحب گل شدند و دلا بازیکن پیش‌تاخته این تیم موفق به گشودن دروازه حریف شد که به دلیل آفساید بودن مورد پذیرش ایرماتوف داور ازبکستانی قرار نگرفت.
با آغاز نیمه دوم آفریقای‌جنوبی با حمایت تماشاگران بیشمار خود حمله را دستور کار خود قرار داد و در دقیقه 55 شابالالا، مهاجم تیم میزبان از غفلت خط دفاع حریف استفاده کرد و با فراری سریع و شوتی سهمگین دروازه تیم تحت رهبری خاویر آخیره را باز کرد و اولین گل جام را به نام خود ثبت کرد.
پس از این گل آفریقایی‌ها بر اثر اشتباهات پیاپی خط دفاع تیم میهمان صاحب دو موقعیت خوب دیگر نیز شدند که بهره‌ای نبردند.
تیم مکزیک پس از گذشت این دقایق به بازی برگشت و توانست در دقیقه 79 توسط مارکز، بازیکن شاخص بارسلونایی خود روی ضربه کرنر گل تساوی را به ثمر برساند.
تیم میزبان در دقیقه پایانی بازی می توانست از این نتیجه فاصله گرفته و برنده جدال شود اما امفلا، مهاجم پیش‌‌تاخته آفریقا‌ی جنوبی با فراری سریع توپ را به تیر دروازه مکزیک زد تا نتیجه تساوی یک بر یک در گروه اول شکل گیرد.
دراین بازی خوارس و تواردو از مکزیک و دیگاوچی از آفریقای‌جنوبی با کارت زرد روبرو شدند.
جدال دوم این گروه میان اروگوئه و فرانسه مقارن ساعت 23 به وقت تهران آغاز خواهد شد.