عصبانیت استرالیا از حمایت AFC از اروپا"ما میزبانی جام جهانی 2018 را می‌خواهیم"
ساعت ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جهان


با وجود حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از اروپا برای میزبانی جام جهانی 2018 استرالیا همچنان برگرفتن این میزبانی اصرار دارد.


در شرایطی که در جلسه اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا، محمد بن همام اعلام کرد که AFC  از اروپا برای گرفتن میزبانی جام جهانی 2018 حمایت می‌کند. اعلام حمایتی که به مذاق استرالیا به عنوان یکی از اعضیای کنفدراسیون فوتبال آسیا خوش نیامده است.


استرالیا از مدت‌ها پیش اعلام کرده بود که قصد دارد میزبانی جام جهانی 2018 را بگیرد و اعلام حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از اروپا برنامه‌های استرالیایی‌ها را نقش بر آب کرد.

فرانک لووی رییس فدراسیون فوتبال استرالیا درباره این تصمیم AFC می‌گوید: "بن همام رییس من است اما ما تصمیم‌مان این است که به نامزدی خود برای گرفتن میزبانی جام جهانی2018 ادامه دارد.

وزیر ورزش استرالیا با اشاره به حمایت‌های دولت متبوعش گفت: ما در گرفتن این میزبانی کاملا جدی هستیم و از مسابقات جام جهانی افریقای جنوبی برای گرفتن میزبانی جام جهانی 2018 استفاده خواهیم کرد.

استرالیا تنها کشور آسیایی است که برای گرفتن میزبانی جام جهانی 2018 ثبت نام کرده است. این کشور باید برای میزبانی این جام جهانی با کشورهای انگلیس، روسیه و امریکا رقابت کند. همچنین کشورهای هلند- بلژیک و اسپانیا- پرتغال به صورت مشترک درخواست میزبانی جام جهانی 2018 را مطرح کرده‌اند.