بن همام:دو آسیایی در دور دوم جام‏جهانی
ساعت ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جهان ، جام جهانی2010


رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا انتظار دارد حداقل دو تیم آسیایی از دور گروهی رقابتهای جام جهانی 2010 صعود کنند.


محمد بن همام در نشست فدراسیونهای آسیایی در کیپ تاون بدون اشاره به اینکه از کدام تیمها از بین 4 نماینده آسیا انتظار صعود به دور یک شانزدهم را دارد گفت: تیمهای آسیایی حاضر پرچمدار فوتبال ما هستند و باید از حیثیت فوتبال آسیا دفاع کنند و صعود دو تیم حداقل انتظار من است.


فیفا بردن چتر به داخل ورزشگاه ها را در جام جهانی ممنوع کرد
فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، اعلام کرد تماشاگران بازی های جام جهانی فوتبال آفریقای جنوبی حق بردن چتر را به داخل ورزشگاه ندارند.

بر اساس کتابچه راهنمای رسمی جام جهانی فوتبال، در فهرستی که فیفا تهیه کرده است کلاه کاسکت و سایر اشیای خطرناک از قبیل وسایل آتش بازی نیز وجود دارد.

ابعاد پارچه نوشته هایی که تماشاگران به داخل ورزشگاه می آورند نباید بیش از دو متر در یک و نیم متر باشد. بر اساس اعلام فیفا، آوردن هر گونه بطری، فنجان، قوطی کنسرو و غیره به داخل ورزشگاه ممنوع است.


بی بی سی: جام جهانی فرصتی اقتصادی برای آفریقای جنوبی است
برگزاری جام جهانی فوتبال 2010 در آفریقای به احتمال زیاد، باعث شکوفایی بازار و اقتصاد این کشور، به خصوص در شهرهای محل برگزاری مسابقات خواهد شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، مجری این شبکه که در آستانه برگزاری مراسم افتتاحیه و آغاز مسابقات فوتبال جام جهانی 2010 به آفریقای جنوبی اعزام شده است در گزارشی از شهر کیپ تاون گفت، فروشندگان محلی در این شهر تلاش دارند با ارائه خدمات مختلف و فروش انواع پرچم ها و لباس های تیم های ملی کشورهای شرکت کننده در مسابقات امسال، گردشگران و تماشاچیان جام جهانی فوتبال را که از سراسر دنیا به این کشور سرازیر شده اند، به سوی کالاها و خدمات خود جلب کنند و درآمدی خوب در طول برگزاری این مسابقات داشته باشند.

این در حالی است که هر روزه حدود بیست و پنج هزار تماشاچی فوتبال از میان بازار کیپ تاون به سوی استادیوم این شهر برای تماشای مسابقات جام جهانی که در کیپ تاون برگزار می شود، عبور خواهند کرد.

این شبکه افزود، تیم های ملی فوتبال از سی و دو کشور جهان که به این مسابقات راه یافته اند، در مجموع، شصت و چهار مسابقه فوتبال در استادیوم های مختلف در چند شهر در سراسر آفریقای جنوبی برگزار خواهند کرد و صدها هزار طرفدار فوتبال از کشور میزبان و بسیاری دیگر از کشورهای جهان، شاهد زنده برگزاری این مسابقات خواهند بود.

این مسابقات به شکوفایی بیش از پیشِ صنعت گردشگری و بازار آفریقای جنوبی کمک قابل توجهی خواهد کرد.