داوید ویا: انگلیس می تواند قهرمان جام جهانی شود
ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جهان ، جام جهانی2010

ستاره جدید بارسلونا بازیکنان و سرمربی سه شیرها را مورد ستایش قرار داد.

داوید ویا، مهاجم تیم ملی اسپانیا، معتقد است که انگلیس مانند اسپانیا می تواند قهرمان جهان شود. اسپانیا که در یورو 2008 به قهرمانی رسیده، به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی راهی آفریقای جنوبی خواهد شد.

انگلیسی ها در دیدارهای دوستانه چندان امیدوار کننده ظاهر نشد اما مهاجم جدید بارسلونا اعتقاد دارد که تیم کاپلو یکی از بهترین تیم های رقابت هاست.

او در مصاحبه با نشریه سان گفت:" بله، انگلیس از قابلیت لازم برای قهرمانی برخوردار است. آنها مانند اسپانیا از شانس زیادی برای فتح جام برخوردارند. واقعیت این است که آنها همیشه تیم های خوبی داشتند اما همیشه در تورنمنت های بزرگ با مشکل روبرو می شدند اما این مسئله باید روزی به پایان برسد، غیر از این است؟

فکر می کنم آنها نسل خوبی از بازیکنان را در اختیار دارند که می توانند به فینال برسند و یکی از تیم هایی هستند که می توانند جام را فتح کنند."

ویا که به همراه تورس زوج خط حمله اسپانیا را تشکیل خواهد داد، گفت:" از نظر فردی، انگلیس بهترین بازیکنان را در خط دفاعی، میانی و همین طور خط حمله در اختیار دارد.

آنها مربی بزرگی در اختیار دارند که می تواند آنها را به فینال برساند. من بسیاری از بازیکنان آنها را دوست دارم اما در این فصل رونی بهتر از همه بود. فرانک لمپارد نیز فصل خیره کننده ای را پشت سر گذاشت والبته باید به طور ویژه استفن جرارد را مورد ستایش قرار دهم.