ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: جام جهانی2010 ، اخبار جهان

در حالی که تنها 3 روز به مسابقه افتتاحیه جام جهانی 2010 باقی مانده هنوز کارگران با جدیت برای تعمیر و بازسازی برخی از نقاط ورزشگاه شهر فوتبال در حال کار هستند

3 روز دیگر جام جهانی 2010 با دیدار تیم های ملی آفریقای جنوبی و مکزیک در ورزشگاه شهر فوتبال ژوهانسبورگ آغاز خواهد شد.
با وجود تلاش مسئولان فیفا و فدراسیون و دولتمردان آفریقای جنوبی برای آماده سازی مطلوب ورزش همچنان کارگران در بخش های مختلف از قیبل مدیا تربیون، فضای بیرونی ورزشگاه مشغول کار هستند و به نظر می رسد همچنان ضعف هایی در این زمینه وجود دارد.

* حال و هوای جام جهانی و تب فوتبال کاملا آفریقا را فرا گرفته به طوری که پس از خروج از فرودگاه او آر تامبو تا 6 کلیومتری پرچم های همه کشورهای حاضر در جام جهانی 2010 روی چراغ های برق و خیابانی های اطراف نصب شده است.

*برنامه آماده سازی مراسم افتتاحیه امروز از ساعت 11 در ورزشگاه شهر فوتبال آغاز شد. این مراسم تا شب ادامه دارد. عکاسان برخلاف خبرنگاران می توانند از مراسم آماده سازی گزارش هایی تهیه کنند.

*برق مدیا سنتر چند بار در حین انجام کار خبرنگاران حاضر در ورزشگاه شهر فوتبال قطع شد و همین موضوع اعتراض خبرنگاران و عکاسان را درپی داشت. ژاپنی ها و کرهای ها بیش از سایرین ناراضی بودند.

*ماشین های بیشتر شهروندان آفریقای جنوبی با پرچم کشورشان تزئین شده و آنها با زدن بوق های فراوان در خیابان های ژوهانسبورگ این میزبانی را جشن گرفته اند.