آشتیانی:دیگربه ورزش باز نخواهم گشت
ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی:

 

مدیرعامل مستعفی باشگاه استقلال گفت: تا زمانی که در فوتبال آدم‌های لمپن و متحجر وجود داشته باشند جایی برای افرادی که حرف‌های تازه دارند، نیست.


 

 

 به گزارش ایسنا، امیررضا واعظ آشتیانی اظهار کرد: ‌نمی‌دانم چرا مسوولان سازمان تربیت بدنی برای انتخاب اعضای هیات مدیره استقلال این قدر تعلل می‌کنند. حتی اگر همین فردا هم اقدام به انتخاب اعضا بکنند بسیار دیر است و باید همین امروز تصمیمی بگیرند.

 مدیرعامل مستعفی باشگاه استقلال افزود: در جلسه‌ای که با حضور سعیدلو در باشگاه استقلال داشتیم به ما گفته شد که باید 60 درصد هزینه‌های باشگاه را خودتان پرداخت کنید. آخر کدام کادر مدیریتی می‌تواند در باشگاهی مانند استقلال که هر ساله 10 میلیارد تومان هزینه دارد این درصد را تامین کند. شنیدن این حرف هنوز هم برای من جای تعجب دارد.

 آشتیانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما کتبا استعفا داده‌اید و سازمان استعفای شما را قبول کرده است، ابراز کرد: طبق قانون تجارت نیازی نیست که من حتما به صورت کتبی استعفا دهم. ازآنجا که در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قانون تجارت اجرا می‌شود ، پس از اینکه فردی به هر دلیلی در پست خود حاضر نشد دیگر اعضا باید عدم حضور وی را اعلام کنند. بنابراین وظیفه آقای امیدوار رضایی بوده است که پس از نبود من این موضوع را به سازمان اعلام می‌کردند، چرا که ایشان تنها عضوی بودند که در هیات مدیره باقی مانده بودند، اما ایشان با نگفتن خود تخلف کرده است.

 واعظ آشتیانی در پاسخ به این سوال که سعیدلو در مصاحبه خود گفته است که استعفای واعظ هنوز به دست ما نرسیده، تصریح کرد: من تعجب می‌کنم که چرا چنین حرف‌هایی زده می‌شود. این نشان می‌دهد که قانون تجارت را نخوانده‌اند.

 وی ادامه داد: به نظر می‌رسد هنوز سازمان تربیت بدنی نمی‌خواهد این را بپذیرد که دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بودجه فصلی دارند و نه بودجه سالانه.

 مدیرعامل مستعفی باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که سعیدلو اعلام کرده مبلغ دو میلیارد و 700 میلیون تومان به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در فصل پیش کمک شده است که واعظ در جواب این حرف گفت: حتی اگر فرض را بر این بگیریم که سازمان این مبلغ را به دو تیم تهرانی داده است پس تکلیف 8 میلیاردی که قرار بود سازمان به استقلال پرداخت کند چه می‌شود.

واعظ در خصوص عملکرد خود در روزهای پایانی مدیریتش در باشگاه استقلال گفت: من در این مدت سه بازیکن تاثیرگذار را برای استقلال جذب کردم و با دو بازیکن مطرح دیگر نیز مذاکراتی را انجام دادم و این گونه نیست که هیچ کاری را برای استقلال انجام نداده باشم.

 وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا نتوانستید جان واریو را حفظ کنید، خاطرنشان کرد: جان واریو مبلغ 600 میلیون تومان را از ما درخواست کرده بود اما ما تنها با 400 میلیون آن موافقت کرده بودیم. اینکه بعضی‌ها می‌گویند جان واریو چنین مبلغی را درخواست نکرده دروغ محض است چرا که از فوتبالی که روی تملق و چاپلوسی جلو می‌رود نمی‌توان انتظاری بیش از این داشت.

 وی در همین خصوص افزود: ما در پایان فصل به بازیکنان‌مان اعلام کردیم که هر کس که قراردادش با استقلال تمام شده است می‌تواند به پیشنهاداتش فکر کند و استقلال را ترک کند. حسین کاظمی نیز به همین خاطر از ما جدا شد.

 واعظ ادامه داد: در مدتی که در استقلال بودم تلاش کردم که یک مدیریت فرهنگی را در این تیم حاکم کنم. من مربی سالاری و بازیکن سالاری را در استقلال از بین بردم و نظم در استقلال را به حدی رساندم که هر کس فقط در جایگاه خودش سخن می‌گفت.

 آشتیانی با بیان اینکه من برای اولین بار برای باشگاه استقلال حساب بانکی باز کردم، افزود: در ابتدای حضورم در استقلال تعجب می‌کردم که چرا برای باشگاه حساب بانکی ایجاد نمی‌کنند. در صورتی که این کار هیچ مشکلی هم نداشت و من آن را به راحتی انجام دادم.

 واعظ افزود: من در استقلال تمام بدهی‌های گذشته باشگاه را پرداخت کردم و فقط مبلغ دو میلیارد و 700 میلیون تومان از قرارداد این فصل بازیکنان مانده است که هنوز به آنها پرداخت نشده است. این در حالی است که باشگاه پرطرفدار دیگر یعنی پرسپولیس طبق گفته کاشانی حدود 12 میلیارد بدهی دارد، اما در زمان من تنها همان دو میلیارد و 700 میلیون به عنوان بدهی وجود داشت.

 وی در خصوص این گفته سعیدلو که باید به حساب و کتاب‌های استقلال رسیدگی شود، اظهار کرد: اشکالی ندارد، یک روز ما در شورای شهر حساب‌های سعیدلو را رسیدگی می‌کردیم حالا هم ایشان می‌خواهند به حساب‌های ما رسیدگی کنند. ما که ابایی از محاسبه نداریم چرا که عملکرد ما کاملا واضح و مشخص و ورودی‌ها و خروجی‌های باشگاه نیز معلوم است.

 واعظ خاطرنشان کرد: دیگر نه تنها به فوتبال بلکه به ورزش نیز باز نخواهم گشت چرا که دلیلی برای این کار نمی‌بینم. البته این را عرض کنم که اگر درایتی باشد حاضرم هر کمکی که می‌توانم انجام دهم.

 واعظ ادامه داد: متاسفانه سازمان در حال فرصت سوزی است و تقصیر تمام اتفاقاتی که اخیرا در باشگاه استقلال افتاده است برعهده مسوولان سازمان است و من مطلقا خودم را مقصر نمی‌دانم. چرا که وظیفه خودم را بخوبی انجام دادم. با بازیکنان لازم مذاکره کردم و حتی در آستانه توافق با یک مربی نیز بودم و اینکه بعضی‌ها می‌گویند واعظ همیشه سلیقه‌ای بازیکن جذب می‌کند حرف‌های بی‌ارزشی است، چرا که من بدون برنامه و از روی سلیقه خودم بازیکنی را جذب نمی‌کنم بلکه حتما نظر یک مربی پشت آن است.

 آشتیانی با بیان اینکه نمی‌توانم با سعیدلو کار کنم، افزود: حقیقت این است که اگر می‌توانستم با سعیدلو کار کنم صبوری به خرج می‌دادم و در آن شرایط در استقلال می‌ماندم، اما با تمام احترامی که برای سعیدلو قائلم باید بگویم که کار با او برای من مشکل است.

 واعظ آشتیانی تاکید کرد: من باز هم از مسوولان سازمان خواهش می‌کنم که تکلیف استقلال را مشخص کنند، مگر قحط الرجال است. اگر مدیری لیاقت داشته باشد حتما می‌تواند در پست خود موفق باشد، اما واقعیت این است که از فوتبالی که یک مربی پس از دو فصل ناموفق به عنوان مربی تیم ملی انتخاب می‌شود نمی‌توان انتظارات زیادی داشت.

 واعظ ادامه داد: باید فاتحه فوتبالی که رییس فدراسیونش به من می‌گوید "گل‌گاوزبان بخور تا حالت بهتر شود" را خواند. تا زمانی که آدم‌های لمپن و متحجر در فوتبال هستند افرادی مثل من که حرف جدیدی برای گفتن دارند جایی ندارند. زمانی که من مدیر بودم این افراد با توپ پلاستیکی بازی می‌کردند. این افراد هیچ حرف تازه‌ای برای گفتن ندارند و پشت سر هم اظهارات غیرکارشناسی می‌کنند.

 واعظ ادامه داد: متاسفانه در فصلی که استقلال به مقام سوم لیگ رسیده است بسیار سعی کرده‌اند تا این مقام را کمرنگ کنند که حتی وقتی استقلال در یک فصل سیزدهم شد نیز این جوسازی‌ها را انجام ندادند. استقلال در این فصل با 6 امتیاز اختلاف نسبت به رقیب دیرینش پرسپولیس به مقام سوم دست یافت که این باعث افتخار برای هواداران ما است، اما یکسری افراد با جوسازی‌های و حرف‌های بی‌ارزش خود احساسات طرفداران ما را جریحه دار می‌کند.

 واعظ همچنین در واکنش به اظهارات امیدوار رضایی مبنی بر اینکه سعیدلو در جلسه‌اش با اعضای هیات مدیره از واعظ، برنامه 3 ساله خواسته اظهار کرد: چنین چیزی اصلا صحت ندارد. من نمی‌دانم در آن جلسه که پنج نفر دیگر نیز حضور داشته‌اند چگونه فقط امیدوار رضایی این حرف را شنیده است.