68 بازیکن از آسیا به جام جهانی رفته اند
ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: جام جهانی2010 ، اخبار جهان

 

از باشگاه های آسیایی 68 بازیکن در جام جهانی 2010 شرکت خواهند داشت.


  این بازیکنان از 37 باشگاه مختلف آسیایی می آیند و از بین مجموع این بازیکنان شش نفر غیر آسیایی هستند که در آسیا مشغول به بازی شده اند.

 در آمار این نفرات بازیکنان و باشگاه های ژاپنی بهترین آمار را دارند. در آفریقای جنوبی 25 بازیکن که در ژاپن بازی می کنند حاضر هستند که در تیم های هر چهار نماینده آسیا استرالیا، کره جنوبی، کره شمالی و ژاپن  حضور دارند.

 آنها در 14 باشگاه مختلف ژاپن بازی می کنند اما فقط 19 نفرشان ژاپنی هستند. دو بازیکن از تیم استرالیا، دو نفر از کره جنوبی و دو نفر از کره شمالی از بازیکنان جی لیگ فصل حاضر هستند.

 اما اگر بخواهید بدانید کدام باشگاه آسیایی بیشترین بازیکن را در جام جهانی دارد باید سراغ آپریل 25 کره شمالی رفت که هفت بازیکن را در بر گرفته است.

 کره شمالی 20 بازیکن را از باشگاه های داخلی به جام جهانی آورده و از این حیث کره جنوبی با 13 بازیکن در جایگاه دوم قرار دارد.

 چین، قطر، عربستان و امارات هم کشورهایی هستند که به جام جهانی نرفته اند اما باشگاه هایشان نماینده ای در آنجا دارند.

 لی یونگ پیو در تیم کره جنوبی از الهلال عربستان می آید و مایکل بیوچمپ استرالیا از باشگاه الجزیره امارات می آید هر چند در فصل آینده او برای ملبورن هارت بازی خواهد کرد.

 بازیکنانی که از فوتبال در آسیا به جام جهانی 2010 رفته اند:

مجموع بازیکنان :68
بازیکنانی که برای تیم های ملی آسیایی بازی می کنند: 62
بازیکنانی که برای تیم های غیر آسیایی در جام جهانی بازی می کنند: 6  ( 3 نفر برای نیوزلند، یک نفر غنا، یک نفر شیلی و یک نفر هندوراس)

رده بندی کشورها ( لیگ ها) از لحاظ بازیکنان:
ژاپن : 25
کره جنوبی: 20
کره شمالی: 13
استرالیا: 4
چین: 2
امارات: 1
عربستان: 1
قطر: 1