کاماچو:نکونام بماند، مسعود را نمی خواهم
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: اخبار جهان


به نظرمی رسد که شجاعی دیگر جایی در برنامه های مربی اسپانیایی اوساسونا جایی ندارد و از همین رو می بایست به دنبال تیمی جدید برای خودش باشد. شنیده می شود که تیمهای الشارجه و تیمهای آلمانی و انگلیسی خواهان جذب مسعود شجاعی هستند.


  طبق گزارشها مسعود شجاعی، ستاره ایرانی باشگاه اوساسونا روز یکشنبه هفته گذشته پاملپونا را به تصمیم جستجو برای پیدا کردن تیمی جدید برای فصل پیش رو ترک کرد. سران باشگاه اوساسونا به مسعود و مدیربرنامه هایش اعلام کردند که در انتخاب تیمی دیگر برای فصل آتی رقابتها آزاد هستند.
  این در حالی است که خود شجاعی هم ترجیح می داد که فصل آینده را در تیم دیگری آغاز کند، چرا که باشناختی که از مربی اسپانیایی تیمش دارد می داند که بعید است بتواند در ترکیب اصلی قرمزپوشان جایی داشته باشد. بدون شک مسعود هم به خوبی می داند که در صورتی که نتواند تیمی مناسب برای خودش دست و پا کند و یا توافقات نهایی بر سر انتقال او به رختکن تیمی دیگر صورت نگیرد، سران اوساسونا به قراردادی که با اوبسته اند و تا ژوئن سال 2011 اعتباردارد، پایبند خواهند بود.
پیشنهاد خوب از سوی اعراب
به نقل از منابع آگاه ، مسعود در حال حاضر در حال بررسی شرایط برای حضور در فوتبال آلمان یا انگلستان است.
  در این میان تیمی عربی به نام الشارجه نیز برای خریداری این ستاره ایرانی ابراز تمایل کرده که رقم اعلام شده از سوی سران این تیم، رقمی هنگفت و چند برابر دستمزدی است که سران اوساسونا به این ستاره ایرانی پرداخت می کنند. با این وجود مسعود ترجیح می دهد تابه حضورش در لیگ های اروپایی ادامه دهد. اولویت اول مسعود ادامه حضور در لیگ اسپانیاست ولی در حال حاضر هیچ پیشنهادی از سوی تیمهای اسپانیایی ندارد. البته چندین باشگاه از انگلیس و آلمان برای خریداری مسعود وارد مذاکراتی با رضا فاضلی، مدیربرنامه های این ستاره جوان شده اند ولی تا به امروز هیچ یک از این مذاکرات چندان جدی نشده است.
  مسعود مطمئن است که تاهفته آینده تکلیف تیم آتی از را روشن خواهد کرد. او یکشنبه هفته گذشته با قصد جستجوی تیم جدیدش پامپلونا را ترک کرد و درهمان حال اعلام کرد که بسیار بعید به نظر می رسد که فصل بعد را نیز در تیم کاماچو توپ بزند. مسعود از شرایطش در اوساسونا راضی نیست و دوست ندارد تا با شرایط کنونی به حضورش در رختکن رینو د ناواررا ادامه دهد.
  در این میان رضا فاضلی به این روزنامه اسپانیایی گفت:« قرارداد مسعود با اوساسونا یک سال دیگر اعتبار دارد و در صورتی که توافقی با تیمی جدید حاصل نشود،مسعود می بایست فصل بعد را نیز در اوساسونا سپری کند.»
نکونام در اوساسونا می ماند
  از سوی دیگر جوادنکونام، هموطن مسعود که چهارشنبه گذشته پاملپونا را برای تعطیلا تابستانی ترک کرد، فصل آینده را در رختکن این تیم سپری خواهد کرد. این در حالی است که او پیشنهادات مالی بهتری برای حضور در تیمهای دیگر داشته است . منابع نزدیک به این بازیکن در صحبتهایی اعلام کرده اند که او پیشنهادهایی از سوی تیمهای ترکیه ای،  آلمانی و اسپانیایی (ویارئال) دارد که دو تیم پیشنهادی رسمی برای جذب او ارائه کرده اند ولی هیچ یک از این پیشنهادها از نظر مالی، شرایط بهتری نسبت به شرایط کنونی نکونام را ارائه نکرده است.
  خود جواد نکونام هم از حضور در اوساسونا راضی است و می داند که کاماچو حساب ویژه ای روی او باز می کند، به همین دلیل هم اصلا به فکر تغییر تیمش نیست. البته نباید فراموش کرد که کاماچو سبک بازی نکونام را دوست دارد و از ستاره ایرانی اش خواسته تا در رختکن این تیم باقی بماند.
قابل ذکر است که از روز سی ام ژوئن، مبلغ بند جدایی زودهنگام قراردادنکونام از پنج میلیون یورو به 2.5 مییلیون یورو کاهش می یابد ولی سران باشگاه قرمزپوش بعید می دانند که تیمی برای خرید نکونام تا این حد پافشاری کند که کار به اینجا کشیده شود.