آرزوی حذف سریع تیم ملی آمریکا از گردونه مسابقات
ساعت ٦:٢٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: جام جهانی2010 ، اخبار جهان


فرمانده پلیس آفریقای جنوبی آرزو کرد تیم ملی آمریکا خیلی سریع از گردونه مسابقات حذف شود.


  به نقل از فاکس اسپورت، ژنرال بکی سل فرمانده پلیس آفریقای جنوبی در چند روز گذشته در صدر اخبار جام جهانی قرار داشت.

  این رئیس پلیس در نشست خبری عنوان کرد: امیدوارم تیم ملی آمریکا در مرحله گروهی از گردونه مسابقات کنار برود تا باراک اوباما؛ رئیس جمهور آمریکا به جام جهانی نیاید. بزرگترین آرزوی ما عدم صعود آمریکا به مرحله بعدی مسابقات است.

  ژنرال بکی ‌سل بلافاصله پس از این اظهارات مکثی می‌کند و رو به خبرنگاران می‌گوید شوخی کردم، لطفا این مطلب را چاپ نکنید اما خبرنگاران هیچ کدام توصیه رئیس پلیس را جدی نمی‌گیرند و این اظهارات در صدر اخبار آفریقای جنوبی قرار می‌گیرد.

  رسانه‌های معتبر دنیا در فاصله 5 روز تا آغاز جام جهانی همچنان این سوال را مطرح می‌کنند که تیم‌ها و طرفدارانشان چقدر در طول جام جهانی امنیت دارند؟ این اساسی‌ترین سوال پیش از آغاز مسابقات است.

  برخی از خبرنگاران می‌گویند شوخی رئیس پلیس آفریقای جنوبی حکایت از یک حقیقت تلخ دارد که امنیت این مسابقات همواره در خطر است و اگر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هم بخواهد به این مسابقات بیاید باید تدابیر امنیتی شدید‌تری اعمال شود. آن هم در کشوری که جز‌ء یکی از پرجنایت‌ترین کشورهای جهان است. در طول جام جهانی نیز جنایت و آدم کشی و همچنین حملات تروریستی امنیت جام جهانی را به شدت تهدید می‌کند.
جام جهانی از 21 خرداد با حضور 32 تیم در 8 گروه آغاز می‌شود.