مربی پرتغال: با رونالدو می‌توانیم قهرمان شویم
ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩  کلمات کلیدی: جام جهانی2010 ، اخبار جهان


کارلوس کرش معتقد است ستاره گران‌قیمت تیم رئال مادرید می‌تواند قهرمانی در جام نوزدهم را برای پرتغال به ارمغان بیاورد.


  پرتغال در دور انتخابی جام جهانی 2010 نمایش مطلوبی نداشت و به لطف پیروزی در دیدار پلی‌آف مقابل بوسنی و هرزگوین راهی آفریقای جنوبی شد اما با این وجود کریستیانو رونالدو هم‌بازی‌هایش در آخرین رده‌بندی فیفا در رده سوم قرار گرفته‌اند و امیدوارند در آفریقای جنوبی با درخشش رونالدو قهرمان شوند.

 کارلوس کرش مربی پرتغال درباره وضعیت این تیم گفت: با وجود ستاره‌ای 80 میلیون پوندی هیچ چیز غیر ممکن نیست.

 مربی تیم پرتغال در ادامه افزود: به نظر من رونالدو پدیده پرتغال در جام جهانی خواهد بود. رونالدو یک بازیکن چند بعدی است و همیشه می‌خواهد به قهرمانی برسد. این روحیه می‌تواند به ما کمک زیادی بکند. من با رونالدو از زمان 18 سالگی کار کرده‌ام و از همان ابتدا در چشمانش خواندم که روزی یکی از بهترین فوتبالیست‌های دنیا خواهد شد.

 کرش با اشاره به جاه‌طلبی رونالدو گفت: همیشه می‌خواهد به پیروزی برسد. حتی قبل از آغاز هر تورنمنت می‌توان فهمید تا چه حد تشنه پیروزی است.

 مربی تیم پرتغال درباره گروه مرگ جام جهانی 2010 گفت: به عقیده تمام کارشناسان در سخت‌ترین گروه قرار گرفته‌ایم برزیل و ساحل عاج روزهای سختی برایمان رقم خواهند زد. کره شمالی هم‌تیمی باانگیزه و پرانرژی است.

 کارلوس کرش گفت: ما شرایط خوبی داریم بقیه تیم‌ها باید از ما بترسند. ما در جام جهانی 2006 آلمان تا مرحله نیمه نهایی صعود کردیم اما امسال می‌خواهیم قهرمان شویم.

 کرش در ادامه پرتغال را با تیم‌های مدعی جام نوزدهم مقایسه کرد و گفت: اگر بخواهیم بازیکنان را در تمام پست‌ها یک به یک با هم مقایسه کنیم از تمام تیم‌ها بهتریم.

 پیش از این لیونل مسی بهترین بازیکن دنیا هم در اظهار نظری مشابه آرژانتین را به لحاظ بازیکنان بهترین تیم دنیا دانسته بود.

 مربی پرتغال در پایان تاکید کرد: به هیچ وجه قصد رویاپردازی نداریم از الان فقط به بازی اول فکر می‌کنیم. تجربه نشان داده است تیم‌هایی که از ابتدا به فکر مراحل پایانی هستند تمرکز خود را در طول رقابت‌ها از دست می‌دهند.