پرسپولیس قهرمان جام حذفی شد
ساعت ٩:٠٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، جام حذفی ، پرسپولیس ، ملوان

 

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی که با نتیجه یک بر صفر مغلوب ملوان شد، اما با پیروزی چهار بر سه در مجموع دو دیدار، قهرمان جام حذفی شد.

پرسپولیس


  فوتبال پرسپولیس با غلبه چهار بر سه برابر تیم ملوان در مجموع دو فینال رفت و برگشت، قهرمان جام حذفی شد.

رقابت دو تیم در حالی امروز (جمعه) در ورزشگاه تختی انزلی برگزار شد که تیم ملوان با تک‌گل مهرداد اولادی در نیمه نخست، حریف سرخ‌پوش تهرانی را شکست داد، اما این پیروزی نیز نتوانست ملوانان را به چهارمین قهرمانی‌شان در جام حذفی برساند.

بازی رفت دو تیم با نتیجه چهار بر دو به نفع پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران به پایان رسیده بود.

این دومین قهرمانی پرسپولیس با مربی‌گری علی دایی و سومین قهرمانی با مدیریت حبیب کاشانی در جام حذفی محسوب می‌شود.

پرسپولیس پیش از این چهار عنوان قهرمانی در کارنامه‌ داشت که با این قهرمانی به رکورد استقلال که پنج قهرمانی در جام حذفی داشت، رسید.

هدایت ممبینی داور مسابقه به بابک پورغلامی، هادی تامینی و محمد همرنگ از ملوان و حسین بادامکی، علیرضا حقیقی و وحید هاشمیان از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

ترکیب ملوان انزلی:
علی حسنی صفت، هادی تامینی، سعید رمضانی، بابک پورغلامی، محسن مسلمان، محمد همرنگ، پژمان نوری، سعید سالارزاده، محمد حیدری( از دقیقه 79 عزیز معبودی)، مهدی دغاغله و مهرداد اولادی

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا حقیقی، علیرضا نورمحمدی، مجتبی شیری( از دقیقه 12 سپهر حیدری)، سامان آقازمانی، ابراهیم شکوری ( از دقیقه 84 سعید حلافی)، مازیار زارع، حسین بادامکی، حمید علی عسگر، محمد نوری، اشپیتم آرفی( از دقیقه 54 امیر حسین فشنگچی) و وحید هاشمیان


 
صدمین گل فینال جام حذفی به نام محمد نوری
ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، محمد نوری ، جام حذفی


عزیز اسپندار بازیکن اسبق ملوان در اولین فینال جام حذفی و در دقیقه 79 بازی مقابل تراکتورسازی در سال 55 زننده اولین گل تاریخ فینال جام حذفی بود.

محمد نوری


  بیست و چهارمین دوره مسابقات جام حذفی ایران فردا با قهرمانی پرسپولیس یا ملوان به پایان می رسد. در 23 دوره گذشته مسابقات و با احتساب بازی رفت این فصل، 39 بازی در فینال انجام شده است و بازی فردا چهلمین دیدار فینال جام حذفی محسوب می شود.
در مجموع 39 بازی در فینال، 101 گل تاکنون به ثمر رسیده است . عزیز اسپندار بازیکن اسبق ملوان در اولین فینال جام حذفی و در دقیقه 79 بازی مقابل تراکتورسازی در سال 55 زننده اولین گل تاریخ فینال جام حذفی بود و محمد نوری بازیکن پرسپولیس نیز در بازی رفت این فصل زننده صدمین و صد و یکمین گل فینال بوده است.
 لئون استپانیان(سپاهان)، آکوسنتی گیلائوری( پگاه گیلان) و تیاگو فراگا( پرسپولیس) 3 گلزن خارجی در تاریخ فینال جام حذفی هستند و مهرزاد معدنچی و امیر وزیری نیز با 3 گل بهترین گلزنان فینال جام حذفی هستند.


 
پرسپولیس با برد دیدار رفت به قهرمانی امیدوار شد
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، جام حذفی ، پرسپولیس ، ملوانتیم فوتبال پرسپولیس با برتری برابر ملوان انزلی به قهرمانی در جام حذفی امیدوار شد.

لوگو پرسپولیس


دیدار رفت فینال جام حذفی فوتبال بین دو تیم پرسپولیس و ملوان از ساعت 19:45 در ورزشگاه آزادی و در حضور 82 هزار و سیصد نفر تماشاگر برگزار شد که این بازی با برتری 4 بر 2 پرسپولیس خاتمه یافت. 

محمد رستمی در دقیقه 33 و محمد نزهتی در دقیقه 68 برای ملوان گلزنی کردند. علیرضا نورمحمدی در دقیقه 47، هادی نوروزی در دقیقه 64، محمد نوری در دقایق 72 و 86 (پنالتی) برای پرسپولیس گلزنی کردند تا پرسپولیس با نتیجه 4 بر 2 ملوان را شکست دهد و به قهرمانی در جام حذفی امیدوار شود.
مازیار زارع هم در دقیقه 1+45 یک ضربه پنالتی را برای پرسپولیس از دست داد و توپ را تیر دروازه‌ زد.

علیرضا فغانی داور مسابقه به وحید هاشمیان، ابراهیم شکوری و هادی نوروزی از پرسپولیس و محمد رستمی، محمد نزهتی و آلن باسیچ از ملوان کارت زرد نشان داد. ابوالحسن جعفری در دقیقه 37 از ملوان با دریافت کارت قرمز مستقیم از میدان اخراج شد. محمد رستمی دیگر بازیکن ملوان هم در دقیقه 88 اخراج شد.
دیدار برگشت دو تیم ساعت 17 روز جمعه 20 خرداد در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می‌شود.

ترکیب تیم پرسپولیس:
علیرضا حقیقی، مجتبی شیری، رضا نورمحمدی، سامان آقازمانی( از دقیقه 71 علیرضا محمد)، ابراهیم شکوری، حمید علی‌عسگر، محمد نوری، حسین بادامکی( از دقیقه 87 اشپتیم آرفی)، مازیار زارع، هادی نوروزی و وحید هاشمیان( از دقیقه 64 امیرحسین فشنگچی)
 
ترکیب تیم ملوان:
علی حسنی صفت، سعید سالارزاده، آلن باسیچ، علیرضا رمضانی، ابوالحسن جعفری، محمد رستمی، پژمان نوری، محسن مسلمان، مهرداد اولادی( از دقیقه 78 محمد حیدری)، مهدی دغاغله( از دقیقه 44 بابک پورغلامی) و محمد نزهتی

 
صعود پرسپولیس به فینال جام حذفی
ساعت ٩:٥٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فولاد ، پرسپولیس ، جام حذفی

 

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست فولاد خوزستان به فینال جام حذفی ایران راه پیدا کرد.


  در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی جام حذفی تیم پرسپولیس توانست در اهواز با نتیجه یک بر صفر فولاد خوزستان را شکست دهد و در فینال حریف ملوان بندرانزلی شود.

گل پرسپولیس در دقیقه 64 توسط وحید هاشمیان به ثمر رسید.

گزارش نیمه نخست:

نیمه نخست این مسابقه با نمایش خوب شاگردان جلالی آغاز شد. هردو تیم که برای رسیدن به فینال تنها یک گام فاصله دارند با هدفی بزرگ گام در میدان گذاشته اند. فولادی ها در ابتدای مسابقه عملکرد بهتری داشتند و توانستند چندین موقعیت مناسب به دست بیاورند که علیرضا حقیقی آنها را در رسیدن به گل ناکام گذاشت.


در ابتدای بازی و در دقیقه 6 علی حمودی با کارت زرد داور مواجه شد. این نبرد حساس که در شرایط آب و هوایی غبار آلود گزار می شود از ابتدا جذابیت بالایی داشت.


شاگردان علی دایی پس از هماهنگ شدن با شرایط جوی توانستند شرایط مسابقه را برابر و در دقیقه 12 با حمله هادی نوروزی دروازه فولاد خوزستان را تهدید کنند.


در ادامه از سرعت بازی کاسته شد و دو تیم با احتیاط بیشتری به کار خود پرداختند. در دقیقه 18 حرکت انفرادی کاوه رضایی فرصت مناسبی در اختیار او و رضا نوروزی قرار داد که دوباره این علیرضا حقیقی بود که اجازه خودنمایی به مهاجمان فولاد نداد.


توپ و میدان در اختیار شاگردان مجید جلالی بود. فولادی ها که پس از پیروزی ملوان برابر استقلال انگیزه مضاعفی گرفته بودند با سه مهاجم به دنبال پیروزی بودند. حملات مهاجمان فولاد یکی پس از دیگری از دست می رفت و تیم پرسپولیس نیز تنها در فکر آرام کردن مسابقه بود تا بتواند برنامه های خود را پیاده کند.


در دقیقه 23 مسابقه علی حمودی توپ را با دست خود به حرکت درآورد تا به همین دلیل دومین کارت زرد خود را بگیرد و از مسابقه اخراج شود. فولادی ها که ده نفره شدند دوباره به حملات خود ادامه دادند.


موقعیت مناسبی در دقیقه 25 مسابقه برای شاگردان جلالی بدست آمد، ضربه آزادی که چسبیده به محوطه جریمه پرسپولیس بود اما به وسیله رضا نوروزی از دست رفت تا بازی همچنان بدون گل ادامه پیدا کند.


با اینکه فولادی ها ده نفره بودند همچنان توپ و میدان را در اختیار داشتند. حمله های تیم میزبان یکی پس از دیگری توسط رضا نوروزی و آرش افشین از دست می رفت. شاگردان دایی که از ابتدای مسابقه تحت فشار بودند در این دقایق در لاک دفاعی فرو رفته و به دنبال ضد حمله ها بودند.


پرسپولیس در دقیقه 33 مسابقه بهترین موقعیت خود را در اختیار داشت که با اشتباه بازیکنان این تیم از دست رفت. پس از این موقعیت بختیار رحمانی بهترین موقعیت فولاد را در نبردی تک به تک با حقیقی از دست داد تا دو تیم همچنان بدون گل به کار خود ادامه دهند.


علی عسگری بازیکن پرسپولیس در دقیقه 38 با کارت زرد داور مسابقه مواجه شد.


در دقیقه 40 ضربه آزاد دیگری برای فولادی ها به دست آمد که توسط رینالدو از دست رفت. در ادامه فشار بازیکنان فولاد بر روی دروازه پرسپولیس بیشتر شد. دفاع پرسپولیس که در این مسابقه نفوذپذیر نشان داده بود فضای مناسبی را دراختیار مهاجمان فولاد قرار می داد که البته یکی پس از دیگری از دست می رفت.


در دقایق پایانی نیمه نخست هردو تیم بیشتر در نیمه میدان بودند اما تنها یک دقیقه مانده به پایان وقت قانونی هادی نوروزی فرصت بسیار خوبی داشت که با برخورد توپ به تیرک دروازه از دست رفت تا دو تیم در نیمه نخست بدون گل به کار خود پایان دهند.


گزارش نیمه دوم:


نیمه دوم این مسابقه نیز با برتری شاگردان جلالی آغاز شد. در همان ابتدای نیمه رضا نوروزی همانند نیمه نخست فرصت مناسب دیگری را از دست داد. شرایط آب و هوایی اهواز بسیار بدتر شده بود اما دو تیم همچنان به کار خود ادامه می دادند. بازی در اختیار فولادی‌ها بود و پرسپولیسی‌ها برای کنترل آنها چندین بار به خطا متوسل شدند.

وحید هاشمیان برای پرسپولیس به میدان آمد تا خط حمله این تیم بتواند قدرت بیشتری بگیرد. در دقیقه 63 بازی بهترین موقعیت پرسپولیس به دست آمد که تیرک دروازه میثاق معمارزاده این تیم را نجات داد اما درست پس از یک دقیقه وحید هاشمیان توانست نخستین گل مسابقه را وارد دروازه فولاد کند.

پرسپولیسی‌ها که پس از گل جان تازه ای گرفته بودند به حمله های خود ادامه دادند و موقعیت های خوبی به وجود آوردند.

در دقیقه 67 بازیکنان پرسپولیس حمله دیگری را آغاز کردند که با دفاع تیم فولاد مواجه شدند. بازی در این دقایق آرام تر شده بود و توپ در میانه میدان در جریان بود. ده نفره بودن فولاد در این نیمه تاثیر خودش را بر روی عملکرد این تیم گذاشته بود تا شاگردان علی دایی بتوانند توپ و میدان را در اختیار بگیرند.

بازیکنان فولاد در دقیقه 71 توانستند فرصت مناسبی پیدا کنند که سامان آقازمانی با خطا بر روی بازیکن فولاد از حمله این تیم جلوگیری کرد و یک کارت زرد را نیز به جان خرید. در ادامه آرش افشین جای خود را به باکاری یاکیته داد.

مسابقه به دقیقه 80 خود رسید و در همین دقیقه میثاق معمارزاده ضربه زیبا هادی نوروزی را به کرنر فرستاد. پس از این موقعیت بیشتر زمان مسابقه در میانه زمین ادامه پیدا کرد.

دقایق پایانی مسابقه به سود شاگردان دایی سپری می شد. فولادی ها که همه چیز را از دست رفته می دیدند رو به یک بازی احساسی آورده بودند. در دقیقه 88 پس از خطای سرلک بر روی محمد نوری بین این دو بازیکن درگیری ایجاد شد که با اضافه شدن بازیکنان و داور مسابقه ادامه پیدا نکرد.

دقیقه پایانی مسابقه با یک بازی فیزیکی سپری می شد. پرسپولیسی ها که خود را برنده بازی می دانستند به حفظ توپ پرداختند تا در انتها این تیم پرسپولیس باشد که با نتیجه یک بر صفر به پیروزی برسد و در بازی فینال حریف ملوان بندر انزلی شود.


 
تیم ملی فوتسال ایران برابر رومانی متوقف شد
ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتسال ، تیم ملی


تیم ملی فوتسال ایران در دومین بازی‌اش در تورنمنت پنج جانبه چین برابر رومانی با تساوی سه بر سه متوقف شد.


    تیم ملی فوتسال ایران از ساعت 17:30 امروز (پنجشنبه) دومین بازی خود در تورنمنت پنج جانبه چین را آغاز کرد.
تیم ایران در حالی که نیمه اول مسابقه را با نتیجه دو بر یک پشت سر گذاشته بود، در پایان دیدار به تساوی سه بر سه رضایت داد.
هر سه گل‌ ایران در این مسابقه را محمد طاهری به ثمر رساند.
با این نتیجه ایران از 2 دیدار خود تنها یک امتیاز کسب کرده است.
این تیم روز گذشته با نتیجه سه بر یک مغلوب تیم ملی برزیل شد و رومانی نیز در بازی اولش سه بر 2 از سد چین گذشته بود.

تیم ملی در این رقابت‌ها حسین شمس (سرمربی برکنار شده) و محمد کشاورز (دفاع عقبگیر) را در اختیار ندارد.


 
ملوان با شکست استقلال فینالیست شد
ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، استقلال ، جام حذفی ، ملوان

 

تیم فوتبال ملوان انزلی با پیروزی 2 بر یک مقابل استقلال پس از 20 سال به فینال جام حذفی راه پیدا کرد.


  دیدار تیم های ملوان و استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی از ساعت 17 در ورزشگاه تختی انزلی با حضور 20 هزار تماشاگر آغاز شد.

در دقیقه 8 بازی هادی تامینی مدافع پیش تاخته ملوان با ضربه سر و در حالی که مدافعان استقلال ایستاده بودند دروازه استقلال را باز کرد.
در ادامه مسابقه هادی شکوری شوتی محکم را به سمت دروازه ملوان فرستاد که این توپ به نظر می‌رسید درون دروازه قرار گرفته اما داور اعتقادی به رد شدن توپ از خط دروازه نداشت.

استقلال در همان دقایق ابتدایی بازی در نیمه دوم صاحب موقعیت شدند که دروازه‌بان ملوان فرصت را از برهانی گرفت، اما در ادامه بازی این شاگردان پورغلامی بودند که با انگیزه تر از استقلالی ها توپ را در زمین به گردش در آوردند و در دقیقه 52 مهرداد اولادی گل دوم ملوان را به ثمر رساند.

شاگردان مظلومی که حملات نصفه و نیمه‌ای داشتند، سرانجام در دقیقه 75 توسط فرهاد مجیدی یکی از گل های خورده را جبران کردند.
آبی پوشان در ادامه نیز یک توپ به تیرک دروازه ملوان زد. استقلال در دقایق پایانی موقعیت های خوبی را از دست داد.
قضاوت این مسابقه بر عهده یدالله جهانبازی بود. وی به تامینی و نزهتی و حسنی صفت از ملوان و امیرآبادی و آشوبی و مجیدی از استقلال کارت زرد نشان داد. همچنین در دقیقه 60 تامینی اخراج شد.
ملوان با این پیروزی نه تنها 10 نفره به پیروزی رسید بلکه توانست پس از 20 سال در فینال جام حذفی حضور پیدا کند. پیش از این ملوان در آخرین حضور خود در فینال جام حذفی در سال 70 2 بر یک از پرسپولیس شکست خورده بود.
با این حساب فینال جام حذفی به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و ملوان برای شناخت رقیب خود باید منتظر برنده دیدار پرسپولیس و فولاد باشد. ملوان در دیدار رفت میهمان است.

بازیکنان ملوان:
علی حسنی صفت، سعید سالارزاده، هادی تامینی، بابک پورغلامی، ابوالحسن جعفری، محمد همرنگ، پژمان نوری، محسن مسلمان(78- محمد رستمی)، مهرداد اولادی، محمد نزهتی( 90+3 ، محمد حیدری(64- آلن باسیچ)

بازیکنان استقلال:
وحید طالب لو، امیر حسین صادقی، هادی شکوری( 61- اسماعیل شریفات)، پژمان منتظری، فرزاد آشوبی، مهدی امیر‌آبادی، ایمان مبعلی، آرش برهانی( 85- محسن یوسفی)، هوار ملا محمد( 75- حنیف عمران زاده)، فرهاد مجیدی، مجتبی جباری


 
برنامه دیدارهای دوستانه درسرتاسر دنیا
ساعت ٥:٤٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار جهان


این روزها و در حالی که اکثر تیمهای اروپایی درگیر رقابتهای مرحله مقدماتی یورو2012 هستند، تعدادی از تیمهای دنیا دیدارهای دوستانه ای را برگزار خواهند کرد.


  در اینجا می توانید برنامه بازیهای دوستانه درسرتاسر دنیا را ملاحظه کنید:

جمعه 13 خرداد (3 ژوئن)

کره جنوبی- صربستان

هنگ کنگ- مالزی

لوگزامبورگ- مجارستان

شنبه 14 خرداد (4 ژوئن)

پرو- جمهوری چک

کویت- عراق

برزیل- هلند

آمریکا – اسپانیا

یکشنبه 15 خرداد (5 ژوئن)

بولیوی – پاراگوئه

استرالیا- نیوزلند

چین- ازبکستان

اردن- بحرین

لهستان – آرژانتین

دوشنبه 16 خرداد (6 ژوئن)

اوکراین- فرانسه

سه شنبه 17 خرداد (7 ژوئن)

استرالیا- صربستان

کره جنوبی- غنا

ژاپن- جمهوری چک

نروژ- لیتوانی

روسیه – کامرون

اتریش – لتونی

ایتالیا- ایرلند

ونزوئلا- اسپانیا

پاراگوئه – بولیوی

چهارشنبه 18 خرداد ( 8ژوئن)

اکوادور- یونان

برزیل- رومانی

اروگوئه  - هلند

پنجشنبه 19 خرداد (9ژوئن)

لهستان- فرانسه


 
مصطفی نظری بهترین دروازه‌بان جهان شد
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتسال ، اخبار جهان


مصطفی نظری گلر شماره‌ یک تیم ملی ایران به عنوان بهترین دروازه‌بان فوتسال دنیا در سال 2010 انتخاب شد.

مصطفی نظری


   بعد از اطلاعاتی که سایت فوتسال پلانت در مورد گلر ملی‌پوش ایران از عباس ترابیان رئیس کمیته فوتسال گرفته بود، پیش‌بینی می‌شد وی در تورنمنت پنج جانبه چین عنوان بهترین گلر دنیا را به خود اختصاص دهد.

براین‌اساس سایت رسمی فوتسال پلانت، گزارش داد: مصطفی نظری با انتخاب کارشناسان به علت عملکرد خوبش همراه با تیم ملی ایران در عرصه بین‌المللی به این افتخار رسید.
از نگاه تماشاگران فوتسال او عملکرد خیره‌کننده‌ای در مسابقات داشته و در رقابت با تیاگو (بهترین گلر سال گذشته جهان از برزیل) موفق شده عنوان بهترین گلر دنیا را به خود اختصاص دهد. "

همچنین سایت فوتسال پلانت ادامه داده است: در جام ملت‌های 2010 آسیا، تیم ملی فوتسال ایران بازیکنی چون وحید شمسایی را به همراه نداشت و به نظر می‌رسید کار این تیم برای کسب عنوان قهرمانی‌ دشوار باشد، اما یک دروازه‌بان با شماره 12، در قهرمانی ایران نقش بسزایی داشت. نظری در تیم باشگاهی‌اش (گیتی‌پسند) نیز عملکرد خوبی داشت.


 
سپ بلاتر در ریاست فیفا ابقا شد
ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فیفا ، اخبار جهان


سپ بلاتر سوئیسی در شصت و یکمین کنگره بین المللی فوتبال با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس این فدراسیون بین المللی انتخاب شد.

سپ بلاتر


در جریان شصت و یکمین کنگره بین المللی فوتبال فیفا که عصر امروز در زوریخ سوئیس برگزار شد، رای گیری برای انتخاب رئیس فیفا نیز به عمل آمد. بر این اساس سب بلاتر سوئیسی با کسب 186 رای از 203 رای ماموخذه برای چهارمین بار پی در پی به عنوان رئیس فیفا انتخاب شد.

این انتخاب در حالی صورت گرفت که محمد بن همام رئیس معلق کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها رقیب انتخاباتی سپ بلاتر بود که چندی پیش بنا به دلایل مختلف از جمله اتهام پرداخت رشوه برای تصدی پست ریاست فیفا از حضور در عرصه انتخاباتی این فدراسیون بین المللی انصراف داد.


 
تیم ملی فوتسال ایران مغلوب برزیل شد
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتسال ، تیم ملی


طلسم شکست ناپذیری زردپوشان برزیل مقابل ایران شکسته نشد و تیم ملی فوتسال در تورنمنت چین با نتیجه سه بر یک مغلوب این تیم شد.


تورنمنت پنج جانبه فوتسال چین از بعدازظهر امروز در شهر هانگجو آغاز شد و تیم ایران که برگزار کننده دومین مسابقه روز اول رقابت‌ها بود، از ساعت 17:30 امروز (چهارشنبه) برابر تیم ملی برزیل قرار گرفت.
در حالی که آخرین رویارویی دو تیم به روزهای چهار و هفت اسفند سال گذشته در اصفهان باز می‌گشت و شاگردان حسین شمس در هر دو مسابقه با اختلاف اندک مغلوب میهمان زردپوش شده بودند، این‌بار نیز تیم ایران نتوانست طلسم شکست ناپذیری برزیل رودرروی خود را بشکند و بازی به سود تیم قهرمان جام‌جهانی 2008 به پایان رسید.
در نیمه اول این مسابقه در حالی که بازی با نتیجه دو بر صفر به سود برزیل دنبال می‌شد، سیدعلی کیایی موفق به گلزنی شد تا تیم علی صانعی با حداقل اختلاف به رختکن برود.
در نیمه دوم باز هم این برزیلی‌ها بودند که یک گل دیگر به اندوخته‌های قبلی خود اضافه کردند و درنهایت نیز بازی با نتیجه سه بر یک به سود این تیم به پایان رسید.
بازی دوم تیم ایران در تورنمنت چین بعدازظهر فردا (پنجشنبه) برابر تیم رومانی برگزار می‌شود.

 
استقلال، پرسپولیس و 10 تیم دیگر تأیید نشدند
ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار ایران


طبق گزارش رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال و 10 تیم دیگر مورد تأیید قرار نگرفتند.

سوزوکی رئیس ژاپنی لیگ قهرمانان آسیا

   به گزارش خبرگزاری فارس،  روز گذشته نشستی با مسئولان باشگاه لیگ برتری داشت و نتیجه 10 روز بازرسی خود و همکارانش را از باشگاه لیگ برتری به اطلاع مسئولان باشگاه‌ها رساند.

ناظران AFC گزارش مکتوبی به همه باشگاه‌ها در مورد ایرادهایشان ارائه کردند و به باشگاه‌هایی که مورد تایید قرار نگرفتند حداکثر 2 ماه وقت دادند تا این اشکالات را برطرف کنند.

سوزوکی همچنین در یک فهرست به طور کلی باشگاه‌هایی که از نظر ساختاری مورد تایید قرار نگرفتند را اعلام کرد.

در این نسخه 3 بخش عمده وجود دارد که شامل CLUBS، OTHERS، STADIA است که بخش CLUBS مربوط به 5 ساختار اصلی باشگاه‌ها یعنی ساختارهای مالی، حقوقی، رسانه، بازاریابی و مسابقات است.

در بخش CLUBS دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و 10 باشگاه دیگر لیگ برتری دیگر مورد تایید ناظران AFC قرار نگرفتند. ضمن اینکه 6 باشگاهی که تایید شده‌اند اشکالات جزیی در زمینه تجهیزات جانبی و ورزشگاه‌ها دارند. سایپا، ملوان، ذوب‌آهن، سپاهان، مس کرمان و فولاد خوزستان 6 باشگاهی هستند که ساختارهایشان از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد تایید قرار گرفته است.

دو بخش دیگر که شامل OTHER، STADIA مربوط به تجهیزات جانبی‌ ورزشگاه مانند اتاق کار رسانه، اتاق تست دوپینگ، رختکن داوران، نور ورزشگاه و ... است.

بخش OTHERS مربوط به داشتن مدیر رسانه‌ای، میکس زون، اتاق رسانه‌ای، محل کار تلویزیون و ... است که باشگاه پرسپولیس نیز در این بخش مورد تایید قرار نگرفته است.
در این بخش فقط پنج باشگاه شهرداری تبریز، استقلال، سپاهان، فولاد خوزستان، ذوب آهن تایید شده‌اند.

3 ورزشگاه فقط درجه A دارند؛ ورزشگاه آزادی، ورزشگاه فولادشهر اصفهان و ورزشگاه باهنر کرمان مورد تایید هستند که در این ورزشگاه‌ها پنج تیم ایرانی بازی می‌کنند. استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، سپاهان و ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر و مس در ورزشگاه باهنر کرمان.

باشگاه‌هایی که مورد تایید قرار نگرفته‌اند در زمینه‌های حقوقی مالی، بازاریابی اشکالاتی اساسی داشتند.
اشکالات عمده در بخش حقوقی باشگاه‌هایی که مورد تایید قرار نگرفته‌اند شامل عدم ارائه گزارش هیات مدیره، مشخص نبودن سهامداران باشگاه‌، عدم حضور مدیر حقوقی تمام وقت در باشگاه و ... است.

به گزارش فارس در بخش مالی اشکالات باشگاه‌ها شامل نبود گزارش مالی و حسابرسی دقیق است، ضمن اینکه سال مالی باید از ابتدای تا انتهای فصل فوتبال تعریف شود نه آنکه از ابتدای سال تا انتهای سال خورشیدی.

ایراد دیگر در بخش مالی مربوط به اسپانسر‌هاست که در این بخش باشگاه‌ها به جای داشتن یک اسپانسر باید به سمت تعدد اسپانسر‌ها بروند و میزان کمک دولتی به باشگاه کم و کمتر شود.

در بخش بازاریابی به باشگاه‌ها پیشنهاد شده فصل آینده بلیت فروشی توسط خود باشگاه‌ها انجام شود، افزایش تولیدات باشگاه‌ها مانند کلاه، پرچم، پیراهن و شال برای درآمدزایی بیشتر انجام شود و باشگاه باید بتواند از لوگوی خود درآمد بیشتری داشته باشد. همچنین از پتانسیل طرفداران درآمدزایی بیشتری انجام گیرد.

اشکالاتی که از هر 18 باشگاه لیگ برتری به طور مشترک گرفته شده عبارت است از: ورودی مشترک ورزشگاه‌ها، نداشتن برنامه تجاری موفق، عدم امکانات رفاهی برای VIP رسانه‌ها و تماشاگران در ورزشگاه‌ها.

باشگاه‌هایی که مورد تایید AFC قرار نگرفته‌اند حداکثر تا 2 ماه دیگر فرصت دارند این اشکالات را برطرف کنند.


 
نکونام: زندگی ورزشی‌ام در اوساسونا تمام می‌شود
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لالیگا ، اوساسونا


بازیکن ایرانی تیم فوتبال اوساسونای اسپانیا پس از تمدید قراردادش گفت: زندگی ورزشی‌ام در این تیم تمام می‌شود.

نکونام


    به نقل از سایت رسمی اوساسونا، جواد نکونام روز گذشته قرارداد خود را تا پایان سال 2013 تمدید کرد. مسعود شجاعی نیز قراردادش را مانند هم وطن خود تا پایان سال 2013 تمدید کرد.

نکونام در این خصوص به خبرنگار سایت رسمی باشگاه اوساسونا گفت: اینجا همه چیز را یکجا دارم، اوساسونا برای من فقط یک تیم نیست و امیدوارم روزهای درخشانی را در سال‌های پیش روی خود تجربه کنم.

وی خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم و معتقدم که بهترین اتفاق برایم رخ داده است. هم باشگاه و هم هواداران برای من بسیار عزیز هستند و برای آنها با تمام وجود بازی خواهم کرد. تا پایان عمر ورزشی خود در پامپلونا باقی خواهم ماند و به اوساسونا متعهد خواهم بود. پول در زندگی همه چیز نیست و امیدوارم در سال آینده به اهدافم که همان اهداف اوساسونا است برسم.

نکونام ادامه داد: اولین چیزی که در فکر من مهم است اوساسونا است و دوست نداشتم و ندارم که این تیم را ترک کنم. در اوساسونا دوستان خوبی دارم که همیشه مشوق من بوده‌اند. در تمام اسپانیا هوادارانی مانند هواداران اوساسونا ندیده‌ام، آنها هر بار که نیاز به کمکشان داشته‌ایم حضوری چشمگیر داشته‌اند. آنها در آخرین بازی ما سنگ تمام گذاشتند و ما واقعا مدیون آنها هستیم.

این بازیکن افزود: خانواده‌ام از من خواستند تا بازگردم ولی پدر و مادرم به پامپلونا آمدند و زندگی مرا دیدند و در نهایت تصمیم گرفتند تا بمانم و به کارم در اوساسونا ادامه بدهم.


 
مجید صالح سرمربی تیم فوتبال سایپا شد
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، سایپا ، لیگ برتر ایران


مربی تیم فوتبال ذوب آهن به عنوان سرمربی جدید سایپا انتخاب شد.


   مجید صالح امروز به عنوان سرمربی جدید تیم سایپا انتخاب شد و روز آینده نیز به همراه آرش کوشا یک نشست خبری در باشگاه سایپا برگزار خواهد کرد.

صالح بیش از این مربی ذوب‌آهن بود و به عنوان دستیار منصور ابراهیم‌زاده در این تیم فعالیت می‌کرد. وی در گذشته بازیکن سایپا بوده و اکنون به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شده است.
فصل گذشته محمد مایلی‌کهن سرمربی سایپا بود و نتوانست نتایج خوبی با این تیم بگیرد.


 
مس سرچشمه امکان حضور در لیگ برتر فوتبال را ندارد
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ برتر ایران ، اخبار ایران


تیم فوتبال مس سرچشمه که به تازگی به لیگ برتر صعود کرده نمی‌تواند در این مسابقات حضور داشته باشد.


   به گزارش خبرگزاری فارس، با تاکید نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه های حاضر در لیگ برتر نمی توانند به طور همزمان از یک شرکت یا ارگان فعالیت داشته باشند و باید تا قبل از 11 شهریور تکلیف چنین تیم هایی مشخص و هر یک به طور مجزا دارای هیات مدیره و اسپانسرهای جدا شوند.

در لیگ برتر ایران تیم های پرسپولیس و استقلال با این مشکل روبه‌رو هستند و AFC به سازمان لیگ برتر اعلام کرده باید تکلیف مدیریت این دو باشگاه تا زمان تعیین شده مشخص شود.

تیم مس سرچشمه کرمان نیز که زیر نظر شرکت صنعت مس کرمان اداره می شود به دلیل حضور تیم مس کرمان در لیگ برتر نمی تواند در این رقابت ها حضور داشته باشد و به طور حتم باید امتیاز این تیم واگذار شود.

عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ برتر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: من با انتقال تیم ها موافق نیستم اما وقتی موضوعی مثل مس سرچشمه و مس کرمان پیش می آید باید انتقال امتیاز صورت گیرد. مسئولان تیم مس سرچشمه می توانند امتیاز تیم خود را به یک تیم هم استانی خود مثلا به تیم گل گهر سیرجان واگذار کنند. سازمان لیگ درباره انتقال امتیاز این تیم هیچ توصیه ای به این باشگاه نمی کند و آنها خودشان باید تصمیم بگیرند. در خصوص این انتقال منع قانونی وجود ندارد و سه سال پیش به هیات های فوتبال ابلاغ شده که تحت چه شرایطی انتقال امتیاز صورت گیرد.


 
حامیان مالی فیفا تهدید به قطع همکاری کردند
ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، فیفا ، اخبار جهان

 

2 حامی اصلی فیفا در پی شائبه رشوه‌خواری در این فدراسیون جهانی تهدید به قطع همکاری کردند.


  به نقل از روزنامه دیلی‌میرر، کمپانی آدیداس آلمان که در زمینه تهیه و تولید وسایل ورزشی فعالیت گسترده‌ای دارد و از اسپانسر اصلی فیفا محسوب می‌شود، در پی حوادث اخیر بوجود آمده در ارتباط با موضوعات رشوه‌خواری در این سازمان اعلام کرد امکان قطع همکاری‌ وجود دارد.

یک سخنگوی این تولید‌کننده درجه یک جهانی روز گذشته اظهار داشت: آدیداس از گذشته مناسبات کاری تنگاتنگی با فیفا داشته و از همکاری سودمند و سالم همواره استقبال کرده است. ولی الان با توجه به این که شک و تردیدهای بسیاری در ارتباط با مسائل پشت پرده دراین سازمان بوجود آمده، احتمال در پیش گرفتن راه تازه‌ای برایش وجود دارد.

این مقام افزود: برای آدیداس حفظ اعتبار و سلامت کاری، بیش از هرچیزی اولویت دارد. از این رو حتی امکان دارد درصورت محرز شدن مسائل اخیر اقدام به قطع همکاری کند.
اظهارات فوق در حالی توسط یک مقام حامی فیفا بیان می‌شود که آدیداس حتی اسپانسر رسمی و اول مسابقات جام جهانی 2014 برزیل محسوب می‌شود.

این شرکت جدا از حمایت‌های مالی بی‌شمار، تاکنون وسایل مورد نیاز عالی‌ترین سازمان جهانی فوتبال را تامین کرده است.

* کوکاکولا نیز تهدید به قطع همکاری کرد

رویترز نیز در گزارشی به تهدید کوکاکولا بر علیه فیفا اشاره کرد و نوشت: کمپانی کوکاکولا به‌عنوان دومین حامی مالی فیفا در بیانیه‌ای نسبت به اوضاع پیش آمده در فیفا ابراز نگرانی کرده است.
در این مطالب آمده است: این روزها، برای فیفا و فوتبال جهان روزهای بدی است. امیدواریم مشکلات هر چه سریعتر حل شوند. کمپانی کوکاکولا برای شخص بلاتر و زحمات ایشان در گسترش فوتبال در جهان و امور خیریه با همکاری حامیان مالی خود احترام زیادی قایل است؛ اما با نهایت تاسف باید اعلام کنیم که در صورت تداوم این سونامی ایجاد شده راهی به جز خروج منابع مالی خود از فیفا نداریم.

جالب این که جک وارنر معاون مالی و اداری بلاتر دو روز پیش چنین حوادثی را به صورت ضمنی پیش‌بینی کرده بود.
مراسم انتخابات فیفا در شهر زوریخ امروز و فردا پیگیری می‌شود و طی آن بلاتر بدون هیچ رقیبی آمده آغازگر یک دوره 4 ساله دیگر در فیفا خواهد شد.


 
اعلام برنامه مسابقات ایران در تورنمنت فوتسال چین
ساعت ٤:۱٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتسال ، تیم ملی


با اعلام برنامه و ساعت مسابقه‌های ایران در تورنمنت چین، تیم علی صانعی ابتدا به مصاف برزیل خواهد رفت و آخرین بازی‌اش را برابر چین برگزار می‌کند.

تیم ملی فوتسال


  در آخرین برنامه‌ای که از سوی میزبان در اختیار کمیته فوتسال قرار گرفته است، بازی‌های پنج تیم شرکت‌کننده در تورنمنت چین به شرح زیر است:

چهارشنبه 11 خرداد ماه (اول جون)
ساعت 19: چین - رومانی
ساعت 21: ایران - برزیل

پنجشنبه 12 خرداد ماه (2 جون)
ساعت 19: ژاپن - چین
ساعت 21: رومانی - ایران

جمعه 13 خرداد ماه (3 جون)
ساعت 19: ایران - ژاپن
ساعت 21: برزیل - رومانی

شنبه 14 خرداد (4 جون)
ساعت 19: ژاپن - برزیل
ساعت 21: چین - ایران

یکشنبه 15 خرداد (5 جون)
ساعت 17: رومانی - ژاپن
ساعت 19: برزیل - چین

ساعت‌های اعلام شده به وقت چین است.
این رقابت‌ها در شهری نزدیک شانگهای برگزار می‌شود.

تیم ایران که شب گذشته (یکشنبه) راهی چین شده، ظهر امروز وارد شانگهای می‌شود.
بعد از برکناری حسین شمس، در این رقابت‌ها علی صانعی به طور موقت سرمربیگری تیم را به عهده دارد.
تیم صانعی در روز پایانی رقابت‌ها با قرعه استراحت مواجه شده و باید منتظر رویارویی چهار تیم دیگر باشد.


 
عسگری: ترکی در صحنه پنالتی نوری شاهکار کرد
ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار داوران


نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: ترکی در صحنه پنالتی نوری شاهکار کرد.

حسین عسگری


  به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عسگری درباره قضاوت محسن ترکی در دیدار پرسپولیس و سپاهان اظهار داشت: بازی بسیار حساسی بود و جمعیت 80 هزار نفری که به ورزشگاه آمده بود در حد دربی بود و ماهیت این دیدار هم به نظر من مثل دربی حساس بود. تیم داوری در این بازی بسیار خوب قضاوت کرد و با توجه به قضاوت خوبی که انجام شده، تسلط تیم داوری بر تمام صحنه های بازی کاملا مشهود بود.

عسگری درباره صحنه پنالتی محمد نوری که مهدی رحمتی به آن اعتراض داشت و پس از پایان بازی مدیرعامل و سرمربی تیم سپاهان اعتراض داشتند بود گفت: ترکی در این صحنه شاهکار کرد و کار او در این صحنه بر قضاوت خوبش صحه گذاشت چرا که او با تسلط کامل به قوانین بازی در این صحنه عین قانون عمل می کرد.

وی با توضیح قانون پنالتی گفت: در قانون آمده بازیکن تا زمانی که به توپ ضربه نزده می تواند دروازه بان را فریب دهد و زمانی که محمد نوری حرکتش را انجام داد، دو قدم مانده بود به توپ برسد و قانون می گوید زمانی فریب دروازه بان خطا محسوب می شود که دویدن بازیکن تمام شده باشد و زننده ضربه در یک قدمی توپ باشد. در این صحنه محمد نوری پیش از ضربه زدن مکث نکرد و دو قدم مانده به توپ مکث کرد. احتمالا در این زمینه بازیکنان پرسپولیس تمریناتی داشتند چرا که نوری همانطور که گفتم پس از مکث هم حرکت داشت و در دو قدمی توپ بود. البته این قانون قبلا ابهام داشت اما جدیدا فیفا با شرح دقیقی که بیان شد، قانون را توضیح داده است.

عسگری با اشاره به اینکه تیم ها باید با استفاده از متخصصان داوری از مسائل آموزشی در این زمینه های حساس آگاه شوند گفت: باشگاه ها باید و کارگاه هایی را در این زمینه برگزار کنند تا مدیران و مربیان بدون آگاهی اظهار نظر نکنند.

وی در پایان درباره صحنه های مشکوک به آفسایدی که کادر فنی سپاهان به آن اعتراض کردند گفت: تصمیمات کمک داوران کاملا درست بوده و همانطور که گفتم داوری در این بازی حساس در سطح بالایی بود و من از این بابت خوشحالم.


 
جشن قهرمانی بارسا در چمپیونزلیگ (عکس)
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ قهرمانان اروپا ، جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

شاگردان گواردیولا بار دیگر با هواداران شان جشن گرفتند این بار به خاطر قهرمانی در چمپیونزلیگ


جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

این آقای خوش تیپ دنی آلوس است؛ او بعد از بازی مقابل منچستریونایتد هم نشان داد چه توانایی هایی دارد

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

ماسچرانو باز هم همراه با فرزندانش در مراسم حضور پیدا کرد

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

سرخیو بوسکتس؛ او خوش شانس بود که فینال را از دست نداد

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

والدس و دو جامی که بارسا این فصل به دست آورده

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

یک عکس به یاد ماندنی از آدریانو

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

اینیستا؛ او در فینال فروغ همیشگی را نداشت

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

سخنرانی پپ برای هواداران در مورد ضربه آزاد!

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

این هم خوشحلی والدس جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

نوکمپ غرق خوشحالی است

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

چقدر مسی!

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

پسر خجالتی اهل روزاریو هم دقایقی برای هواداران صحبت کرد

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

مسی با جام قهرمانی لالیگا


 
بن‌همام از فعالیت‌های فوتبالی منع شد
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، فیفا ، اخبار جهان

 

فدراسیون جهانی فوتبال رئیس قطری کنفدراسیون آسیا را محروم کرد.

بن همام

   به نقل از دی‌ولت، پس از هشت ساعت جلسه کمیته اخلاقی این سازمان، فیفا تصمیمات خود را اعلام کرد.

براین اساس اتهام رشوه‌دهی از سوی سپ بلاتر، رئیس این سازمان رد شد ولی محمد بن‌همام، مسئول کنفدراسیون آسیا و جک وارنر، یکی از مدیران فدراسیون جهانی محروم شدند.

براساس تصمیمات این کمیسیون، انتخابات ریاست این سازمان برای دوره 2012 تا 2016 مطابق برنامه روز چهارشنبه هفته جاری انجام خواهد شد.

این در حالی است که بن‌همام روز یکشنبه از نامزدی خود برای تصدی فیفا و رقابت با بلاتر انصراف داد. به این ترتیب همانند دوره قبل بلاتر تنها نامزد مدیریت فیفا خواهد بود.

مطابق رای کمیسیون اخلاقی، بن‌همام قادر به ادامه حضور در پست ریاست AFC نخواهد بود و فعالیت‌های بن‌همام در کنفدراسیون فوتبال آسیا به حالت تعلیق درآمد.


 
اینتر 3 – پالرمو 1: اینتر فاتح جام حذفی شد
ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اینتر میلان

 

اینتر توانست با برد سه بر یک مقابل پالرمو از عنوان قهرمانی جام حذفی خود دفاع کند و به هفتمین قهرمانی خود برسد.


 اینتر در دقیقه 26 با ضربه دقیق اتوئو به گل رسید. وسلی اسنایدر با پاسی عمقی دفاع پالرمو را گشود و ساموئل اتوئو با ضربه‌ای دقیق گل اول را زد.

اتوئو در دقیقه 77 گل دوم را به ثمر رساند. او در حالیکه پالرمو به شدت به دنبال گل مساوی بود روی پاس وسلی اسنایدر به پیش تاخت و گل دوم را به ثمر رساند.

 

اسکوییل مونیوس در دقیقه 88 یکی از گل‌های خورده پالرمو را جبران کرد. او روی کرنری بحث‌برانگیز با ضربه سری دقیق گل زد.

اما دو دقیقه بعد، مونیوس ضدحمله اینتر را متوقف کرد و هرچند توپ را به درستی زده بود، اما با نظر داور کارت زرد دوم را گرفت اخراج شد.

دیه گو میلیتو هم در دقیقه 92 گل سوم اینتر را زد. به این ترتیب اینتر برنده جام حذفی شد.


 
پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی جام حذفی رسید
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، پرسپولیس ، جام حذفی

 

تیم فوتبال پرسپولیس با نتیجه 4 بر 2 سپاهان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف فولاد خوزستان برود.

پرسپولیس


 دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان در 120دقیقه بازی گلی نداشت تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.
بازی در طول 90 دقیقه بسیار سرد و کسل کننده سپری شد اما در دو وقت 15 دقیقه اضافی تیم‌ها بازی هجومی را ارایه کردند ولی بازهم قفل دروازه‌ها در این ماراتن فوتبال باز نشد تا ضربات پنالتی برنده را تعیین کند.

 در ضربات پنالتی پرسپولیس با نتیجه 4 بر 2 برابر سپاهان به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی باید پنجشنبه هفته جاری در اهواز به مصاف فولاد خوزستان برود.

 پنالتی زنان پرسپولیس: مازیار زارع، وحید هاشمیان، مجتبی شیری( توپش به تیر دروازه خورد)، محمد نوری، حمید علی‌عسگر

 پنالتی زنان سپاهان اصفهان: هادی عقیلی( به بیرون زد)، ابراهیم توره( به بیرون زد)، هاشم بیک‌زاده، امید ابراهیمی

 دیگر دیدار این مرحله روز پنج‌شنبه بین دو تیم ملوان و استقلال در انزلی برگزار می‌شود.


 
لیگ برتر فوتبال انگلیس رکورد شکست
ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ برتر انگلیس


لیگ برتر فوتبال انگلیس در فصلی که پشت سر گذاشت رکورد جدیدی در به ثمر رساندن گل، هت تریک و تماشاچیان مسابقات ثبت کرد.

PREMIER LEAGUE


 به گزارش فوتبال نیوز، هر سه شبکه بزرگ تلویزیونی انگلیس که مسابقات لیگ برتر را پخش می کردند، اعلام کردند در جذب مخاطب به رکورد جدیدی رسیده اند. 
 ریچارد اسکودامور رییس لیگ برتر فوتبال انگلیس گفت که این تشکیلات در حال گذران یکی از آزمون های اقتصادی خود برای تغییر منبع درآمد باشگاه ها است ولی همچنان درآمد از محل برگزاری مسابقات در ورزشگاه ها و حق پخش تلویزیونی با یکدیگر برابری می کند.
 وی افزایش مخاطبان تلویزیونی مسابقات فوتبال در انگلیس را تصادفی ندانست و گفت: این ارقام حاصل برنامه ریزی های فشرده در زمینه استعدادیابی و فراهم کردن تسهیلات لازم است تا هواداران فوتبال مطمئن باشند نمایشی زیبا تماشا می کنند.
 لیگ برتر انگلیس در عین حال اعلام کرد که رکوردهای دیگری هم علاوه بر جذب مخاطب در شبکه های تلویزیونی در فصل 2011 شکسته شده است.
 در فصلی که گذشت در مجموع 1063 گل وارد دروازه ها شد و 17 هت تریک انجام شد که همه حاصل 38 روز مسابقه در این فصل بود.
 همچنین روز 5 فوریه (16 بهمن) 41 گل به ثمر رسید که رکوردی جدید در ثبت گل در یک روز لیگ برتر انگلیس محسوب می شود. 


 
فان‌درسار و رونی بهترین شیاطین سرخ در مصاف با بارسا
ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، منچستر یونایتد ، لیگ قهرمانان اروپا


دروازه‌بان هلندی و مهاجم ملی‌پوش منچستریونایتد به عنوان بهترین نفرات این تیم در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا معرفی شدند.

فان‌درسار و رونی بهترین شیاطین سرخ در مصاف با بارسا


 پس از آنکه شب گذشته تیم منچستریونایتد انگلیس در فینال این مسابقات در ورزشگاه ویمبلی لندن با ارائه بازی پرانتقاد 3 بر یک مغلوب بارسلونا اسپانیا شد، عملکرد اعضا شیاطین سرخ اولدترافوردی مورد سنجش تحلیل‌گران قرار گرفت. از جمله گزارش‌گران روزنامه بیلد آلمان پس ارزیابی خود، اقدام به دادن نمره بازی کردند. بر این اساس ادوین فان‌درسار، دروازه‌بان 41 ساله یونایتدی‌ها که شب گذشته آخرین بازی خود را به عنوان بازیکن انجام داد همراه با وین رونی،‌مهاجم سرخ‌پوشان که تک گل یارانش را در این مصاف زد، با گرفتن نمره 3(متوسط) برترین چهره از شاگردان سرآلکس فرگوسن شناخته شدند.

 در مقابل نفراتی همچون گیگز، والنسیا، هرناندز و ... با دریافت نمره 5، ضعیف‌ترین عملکرد را داشتند.
اعضا منچستر چنین نمراتی در پایان بازی دریافت کردند(در این طبقه بندی یک برترین نمره و 6 ضعیف‌ترین است):
 منچستریونایتد:
فان درسار: 3
فابیو: 5
ویدیچ: 4
فردیناند :5
اورا: 5
کریک: 5
پارک: 4
گیگز: 5
والنسیا: 5
هرناندز: 5
رونی: 3

 در دیدار شب گذشته پدرو 28، مسی 55 و ویا 70 برای بارسا گلزنی کردند. تک گل تیم منچستریونایتد نیز توسط وین رونی در دقیقه 35 زده شد.


 
جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)
ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ قهرمانان اروپا ، جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

شاگردان گواردیولا یک بار دیگر قهرمان چمپیونزلیگ شدند. حتی سرمربی حریف هم برتری آنها را پذیرفت.


 جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)


جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

تونل بازیکنان بارسا برای عبور بازیکنان منچستریونایتد

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

خوش و بش مسی و پرنس فیلیپ، ولیعهد اسپانیا

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

آرژانتینی ها بارسا می توانند ناکامی های تیم ملی شان را با پیراهن آبی و اناری جبران کنند

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

دنی آلوس حضور پررنگی در جشن قهرمانی داشت

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

بازیکنان بارسا یک بار دیگر گواردیولا را به آسمان فرستادند!

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

و سر الکس که تنها و مغموم در کناری ایستاده است

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)


جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

در جشن قهرمانی آبیدال کاپیتان بود؛ هدیه بازیکنان بارسا برای مردی که با سرطان جنگید

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

گواردیولا یک بار دیگر در ومبلی بر جام قهرمانی بوسه زد

جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)


جشن قهرمانی بارسا در چمیپونزلیگ(عکس)

و پرچم های آبی و اناری در ومبلی


 
تصاویر منتخب فینال ومبلی
ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ قهرمانان اروپا ، تصاویر منتخب فینال ومبلی

تصاویر منتخب فینال ومبلی


در اینجا  می توانید تصاویر منتخبی از دیدار فینال بارسا- منچستریونایتد را تماشا کنید.

اینها تصاویر منتخب روزنامه مارکا هستند


تصاویر فینال چمپیونز لیگ 2011
1-مسی بعد از زدن گل


2- این سومین باری بود که دروازه فان در سار باز شد.


3- این هم ضربه ویا که منجر به گل سوم شد


4- این هم فریاد شادی ویا


5- جایگیری نادرست فان درسار باعث شد تا لیونل مسی بتواند در انگلیس هم گلزنی کرد.


6- مربیان دو تیم در حال یادآوری نکات لازم به شاگردانشان بودند


7- جام وارد زمین می شود


8- شوت رونی مهارناپذیر بود و حتی والدس هم نتوانست دروازه اش را بسته نگاه دارد


9- این هم شادی بعد از گل شیاطین سرخ


10 - گل رونی از زاویه ای دیگر


11- پدرو با همین آرامش گل اول فینال را به ثمر رساند


12- شووتی که اولین گل بازی را به همراه داشت


13- شادی اولین گل کاتالونیایی ها

14 - خوش و بش مربیان دو تیم در ابتدای بازی

 
بن همام از رقابت ریاست فیفا کنار کشید
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، فیفا ، اخبار جهان

محمد بن همام روز یکشنبه ساعاتی پیش از آنکه برای پاسخگویی در مورد اتهام ارتشاء در کمیته انضباطی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) حاضر شود از رقابت برای ریاست این سازمان حاکم بر فوتبال دنیا کنار کشید.


    خبرگزاریها گفتند که بن همام 61 ساله، که مبارزه اش را از موضع ضدفساد آغاز کرده بود و جنگ لفظی سختی با سپ بلاتر رییس فعلی فیفا داشته، در وبلاگ خود اظهار کرده که برای حفظ آبروی فیفا کنارکشیده است. 
 


 
لیونل مسی رکوردشکنی کرد
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیونل مسی ، لیگ قهرمانان آسیا


لیونل مسی با گلزنی در فینال لیگ قهرمانان اروپا و ورزشگاه ویمبلی انگلیس رکوردشکنی کرد.


لیونل مسی با به‌ثمر رساندن گل در فینال لیگ قهرمانان اروپا در دیدار مقابل منچستریوناتید موفق شد تعداد گل‌های خود را به عدد 12 برساند تا رکورد جدیدی را در این پیکارها از آن خود کند.
این مهاجم آرژانتینی موفق شد رکورد دیگری نیز برای خود به ارمغان آورد. این بازیکن تا قبل از دیدار با شیاطین سرخ موفق نشده بود در خاک کشور انگلستان گلزنی کند که شنبه شب در فینال لیگ قهرمانان با گلزنی در ویمبلی لندن شب رویایی را برای خود رقم زد.
بارسلونا با نتیجه 3 بر یک مقابل منچستر به برتری رسید تا برای چهارمین بار قهرمان اروپا شود.

 
آبیدال جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برد
ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:


اریک آبیدال بازیکن بارسلونا که به‌تازگی از کمند بیماری سرطان رهایی یافته بود در اقدامی نمادین از سوی این باشگاه جام قهرمانی را به‌عنوان کاپیتان بالای سر برد.

اریک آبیدال


تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا مقابل منچستریونایتد انگلیس با نتیجه 3 بر یک به برتری رسید تا برای چهارمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

پس از این قهرمانی، بازیکنان بارسلونا به جایگاه ویژه اهدای جام رفتند و در شرایطی که همگان انتظار داشتند تا کارلوس پویول کاپیتان آبی‌و‌اناری‌ها جام را به‌عنوان نفر اول در اختیار گیرد، در اقدامی نمادین جام قهرمانی از سوی میشل پلاتینی در اختیار اریک آبیدال قرار گرفت تا این بازیکن به‌عنوان کاپیتان بارسا جام را بالای سر خود ببرد.
آبیدال به‌دلیل بیماری سرطان مدتی از میادین فوتبال دور بود که با تلاش فراوان بار دیگر به زندگی بازگشت تا شاهد قهرمانی بارسا باشد و خود در این پیروزی و قهرمانی سهیم باشد.

 
قهرمانی بارسلونا با غلبه بر منچستریونایتد
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، بارسلونا ، منچستر یونایتد ، لیگ قهرمانان اروپا

 

تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا با غلبه بر منچستریونایتد انگلیس برای چهارمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.


دیدار فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شنبه شب در حضور بیش از 86 هزارنفر در ورزشگاه ویمبلی لندن میان تیم‌های منچستریونایتد انگلیس و بارسلونا اسپانیا با قضاوت ویکتور کاسای مجارستانی آغاز شد.

بارسلونا در این دیدار موفق شد با نتیجه 3 بر یک مقابل منچستریونایتد به برتری برسد تا پس از سال‌های 1992، 2006 و 2009، برای چهارمین بار قهرمان اروپا شود.
پدرو رودریگوئز در نیمه اول و در دقیقه 27 ابتدا بارسا را پیش انداخت؛ اما وین رونی در موقعیتی مشکوک به آفساید در دقیقه 34 بازی را به‌تساوی کشاند.
در نیمه دوم لیونل مسی در دقیقه 54 گل دوم مردان کاتالانی را به‌ثمر رساند و داوید ویا نیز در دقیقه 69 گل سوم این تیم را به‌ثمر رساند تا شاگردان گواردیولا عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را از آن خود کنند.


شرح نیمه اول:


در ابتدای این دیدار شیاطین سرخ که در خاک کشورشان به‌میدان رفته بودند با ارائه پرسینگ بر روی بازیکنان بارسا بازی را بهتر از این تیم آغاز کردند و موقعیت‌هایی را بر روی دروازه شاگردان گواردیولا تدارک دیدند؛ اما پس از آن و سپری شدن زمان بازی بارسایی‌ها شروع به ارائه پاس‌های معروف خود کردند که چندان به مذاق هوادارن منچستر خوش نیامد و با سوت‌های ممتد به‌دنبال برهم زدن تمرکز بارسایی برآمدند.

در ادامه روی پاسکاری زیبا و چشم‌نواز شاگردان گواردیولا در دقیقه 16 بازی، پدرو رودریگوئز در موقعیت خوبی قرار گرفت که با بی‌دقتی توپ را از کنار دروازه ادوین فن‌درسار به بیرون فرستاد.
پس از این موقعیت، بارسلونا به‌طور کامل توپ و میدان را در اختیار گرفت تا شاگردان فرگوسن نظاره‌گر میدان‌داری حریف کاتالانی خود باشند.

در ادامه این بازی، شوت سرکش داوید ویا از پشت محوطه جریمه منچستر با فاصله اندک از کنار دروازه این تیم عبور کرد. ویا در فاصله کمتر از یک دقیقه صاحب موقعیت دیگری شد که فن‌درسار به‌خوبی توپ را مهار کرد.

حملات متعدد بارسایی‌ها که هر لحظه بوی گل می‌داد با عصبانیت و اعتراض شدید سرآلکس فرگوسن همراه بود که با فریاد از شاگردانش می‌خواست تا تحت تاثیر بازی بارسایی قرار نگیرند.

در ادامه بارسلونا مزد بازی بهتر خود را گرفت و روی پاس استثنایی ژاوی هرناندز، پدرو رودریگوئز در موقعیت تک‌به‌تک با فن‌درسار قرار گرفت و در دقیقه 27 دروازه شیاطین سرخ را باز کرد تا فرگوسن مغموم و ناراحت تنها برروی نیمکت به عملکرد بازیکنان تیمش بیاندیشد.

پس از این گل، بازی روند عادی خود را طی می‌کرد تا وین رونی در دقیقه 34 روی حرکتی که خودش سازنده آن بود پاس دقیقی را در موقعیت مشکوک به آفساید در اختیار رایان گیگز قرار داد و این بازیکن ولزی بار دیگر رونی را صاحب توپ کرد تا این بازیکن ملی‌پوش انگلیسی دروازه ویکتور والدس را بگشاید تا بازی به تساوی کشیده شود.

پس از گل شیاطین‌سرخ، بار دیگر بارسایی‌ها توپ و میدان را در اختیار گرفتند و موقعیت‌هایی را هم بر روی دروازه منچستر تدارک دیدند که مهمترین فرصت شاگردان گواردیولا حرکت داوید ویا در عمق خط دفاعی منچستر و پاس رو به‌جلو برای مسی بود که مهاجم ریزنقش آرژانتنی هر چقدر تلاش کرد تا به‌توپ برسد، موفق نشد تا فن‌درسار با خوش‌شانسی گل دیگری را درون دروازه خود نبیند.

درنهایت نیمه اول این دیدار با تساوی یک بر یک به‌پایان رسید و دو تیم در این نیمه با نتیجه مساوی راهی رختکن شدند.

شرح نیمه دوم:

در این نیمه شاگردان گواردیولا با دقایقی تاخیر وارد زمین بازی شدند و پس از سوت داور و آغاز نیمه دوم، باردیگر بازی هجومی خود را به‌نمایش گذاشتند و حملات نصفه‌و‌نیمه‌ای را بر روی دورازه منچستر ایجاد کردند که در دستیابی به گل ناکام بودند.

حملات بارسایی‌ها همچنان ادامه داشت تا لیونل مسی با پاس عرضی اینیستا در پشت محوطه جریمه منچستریونایتد صاحب توپ شد تا بر روی تعلل و غفلت مدافعان شیاطین سرخ، این بازیکن با شوتی محکم و تماشایی در دقیقه 54 دروازه ادوین فن‌درسار را باز کرد تا دوازدهمین گل خود را در لیگ قهرمانان آسیا به‌ثمر برساند تا همچنان رکورد خود را در این پیکارها بهبود بخشد و مردان کاتالانی با نتیجه 2 بر یک پیش بیافتند.

برتری شاگردان گواردیولا، سبب شد تا منچستری‌ها روبه‌جلو حرکت کنند و از لاک دفاعی خارج شوند، این موضوع باعث شد تا آبی‌و‌اناری‌ها فضای بیشتری را برای ارائه تیکی‌تاکای خود داشته باشند و ضد حملات خطرناکی را بر روی دروزاه شاگردان فرگوسن فراهم کنند.

در یکی از این حملات، مسی در موقعیت مناسب دیگری قرار گرفت، اما عکس العمل مناسب فن‌درسار مانع از به‌ثمر رسیدن گل دیگری برای بارسا شد.

تشویق هواداران بارسلونا که سر از پا نمی‌شناختند روند روبه‌جلو شاگردان گواردیولا را به همراه داشت و شوت‌های متعدد بازیکنان بارسا که در نیمه دوم رو به این حربه تاکتیکی آورده بودند، یکی پس از دیگری با عکس‌العمل فن‌درسار مهار شد تا گل‌های بیشتری برای مردان کاتالان به‌ثمر نرسد.

در ادامه لیونل مسی این‌بار در نقش سازنده‌گل ظاهر شد و با برهم ریختن لایه‌های دفاعی منچستر داوید ویا را در موقعیت گلزنی قرار داد تا این مهاجم با ضربه‌ای کات‌دار و تماشایی دروازه فن‌درسار شوت‌گیر را در دقیقه 69 گشود تا گل سوم شاگردان گواردیولا به‌ثمر برسد و آب‌سردی بر پیکره شیاطین سرخ ریخته شود.

شاگردان فرگوسن برای کاهش فاصله حملاتی را بر روی دروازه بارسا داشتند و نانی مهاجم شیاطین سرخ موقعیت‌هایی را بدست آورد که در نهایت در به‌ثمر رسیدن گل ناکام بود تا درنهایت بارسلونا با نتیجه 3 بر یک قهرمان اروپا شود.
در لحظات پایانی پپ گواردیولا، مدافع متعصب خود کارلوس پویول را روانه میدان کرد تا کاپیتان کاتالان‌ها خود را آماده بالای سر بردن جام قهرمانی کند.

بارسلونا با این پیروزی برای چهارمین بار عنوان قهرمانی اروپا را تصاحب کرد تا گواردیولا نیز به‌عنوان سرمربی رکورد جدیدی را در کارنامه خود ثبت کند.
گواردیولا با این قهرمانی به‌عنوان تنها مربی شناخته شد که هم به‌عنوان بازیکن در سال 1992 و هم مربی در یک ورزشگاه (ویمبلی) عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را بدست آورده است.

شاگردان فرگوسن نیز با این شکست و کسب عنوان نایب‌قهرمانی، نتوانستند انتقام دیدار سال 2009 در ورزشگاه رم را بگیرند و بازهم در مصاف با بارسا ناکام ماندند.

 
تراکتورسازی پرتماشاگرترین تیم لیگ برتر فوتبال شد
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ برتر ایران ، تراکتور سازی


تیم فوتبال تراکتورسازی با میانگین 43 هزار نفر در رده اول تیم پر تماشاگرترین تیم های لیگ برتر فوتبال کشور قرار گرفت.

تراکتورسازی


 تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با میانگین 43 هزار نفر در هر بازی پرتماشاگرترین تیم لیگ برتر دهم شد و شهرداری تبریز با میانگین هفت هزار و 100 نفر تماشاگر در هر بازی هفتمین تیم پر تماشاگر لیگ لقب گرفت .

 در این رده بندی تیم تبریزی تراکتورسازی همچون سالهای گذشته با میانگین 43 هزار نفر در هر بازی توانست مقتدرانه رده اول پر تماشاگرترین تیم لیگ را با حدود 23 درصد کل تماشگران لیگ به خود اختصاص دهد و اصلی ترین رقیب این تیم یعنی پرسپولیس توانسته است 22 هزار و 500 نفر تماشاگر را داشته باشد.

 در این رده بندی تیمهای مس کرمان، سپاهان اصفهان، فولاد خوزستان، پاس همدان و ذوب آهن اصفهان بعد از تیم شهرداری و در رده های هشتم به پایین قرار گرفته اند.

 این در حالی است که تیم شهرداری در یک بازی خانگی از حضور تماشاگر محروم بود و رای کمیته انظباتی در اوایل فصل در کاهش تماشاگر این تیم موثر بوده است و اگر این موارد پیش نمی آمد شاید در این رده بندی چند رده بالاتر هم قرار می گرفت.


 
رونالدینیو در راه بازگشت به لالیگا
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار جهان


باشگاه اتلتیکو مادرید به دنبال اعلام سرخیو آخرو بر ترک باشگاه قصد دارد رونالدینیو را از باشگاه فلامینگو برزیل به خدمت گیرد.


 رسانه‌های اسپانیایی اعلام کردند که رونالدینیو، ستاره پیشین تیم ملی فوتبال برزیل و باشگاه فلامینگو به اسپانیا بر می‌گردد و در تیم اتلتیکو مادرید توپ خواهد زد.

 باشگاه اتلتیکو مادرید در پی اعلام سرخیو آخرو بر ترک باشگاه، به دنبال جانشینی مناسب برای این بازیکن آرژانتینی است و رونالدینیو برزیلی را بهترین گزینه برای جانشینی او می‌داند.

 رونالدینیو سال‌های بسیار خوبی را در بارسلونا سپری کرد و دو بار به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد، اما بعد از پیوستن به میدان در سال 2008 نتوانست به روزهای اوج خود بر گردد و در ژانویه گذشته روسونری‌ها را به مقصد فلامینگو تیم سابق خود ترک کرد.


 
تیم پیروز فینال لیگ قهرمانان اروپا 110 میلیون پوند دریافت می کند
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: فوتبال ، لیگ قهرمانان اروپا ، اخبار جهانهر کدام از تیم های منچستریونایتد و بارسلونا که در فینال امشب لیگ قهرمانان اروپا پیروز شوند 110 میلیون پوند می گیرند.

فینال چمپیونز لیگ


 دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا که امشب میان منچستریونایتد و بارسلونا در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار می شود، گرانترین فینال در تاریخ فوتبال این قاره به شمار می رود. 
 تیم برنده در فینال امشب لیگ قهرمانان اروپا 110 میلیون پوند می گیرند.  این پول ترکیبی از پاداش پیروزی، موقعیت باشگاه و حق پخش رسانه ای می باشد که طبق برآوردهای ''مسترکارد'' نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری یافته است. تیم بازنده نیز 63 میلیون پوند خواهد گرفت. هر دو قهرمان انگلیسی و اسپانیایی جزو موفق ترین تیم های جهان هستند.

 پروفسور سایمون چادویک که این مبلغ را محاسبه کرده می گوید: رویارویی منچستریونایتد و بارسلونا در یک فینال رویایی توجه اغلب فوتبال دوستان جهان را به خود جلب کرده است. 

 وی افزود: آنها در مجموع 200 میلیون یورو (173 میلیون پوند) می گیرند که گرانترین و پر سودترین فینال در تاریخ فوتبال باشگاهی اروپا محسوب می شود.
 ارزش مالی این فینال به خاطر حضور دو تیم پر افتخار فوتبال در ورزشگاه ویمبلی به بالاترین حد خود رسیده است. 
  شهر میزبان یعنی لندن هم از این رویداد 45 میلیون پوند درآمد کسب خواهد کرد. شهری که باشگاهش در دیدار امشب به قهرمانی می رسد هم طبق این محاسبات 15 میلیون پوند درآمد کسب خواهد کرد.
 علاوه بر این پیش بینی شده است که دیدار امشب رکورد تماشاچیان آمریکای لاتین این رویداد اروپایی را بشکند، چرا که 12 بازیکن از منطقه آمریکای لاتین در دو تیم توپ می زنند.


 
فینال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا از نگاه آمار
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ قهرمانان اروپا


فینال مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا در سال 2011 امشب (شنبه شب ) بین دو تیم بارسلونا از اسپانیا و منچستریونایتد انگلیس در ورزشگاه ومبلی شهر لندن برگزار می شود.

فینال چمپیونز لیگ


 دو تیم تا کنون 10 بار به مصاف هم رفته اند که حاصل آن سه پیروزی برای بارسلونا، سه پیروزی برای منچستر یونایتد و چهار تساوی بوده است. 
  در این بازی ها سهم گل های بارسلونا 17 و سهم گل های یونایتد 14 گل بوده است. 
  دو تیم برای دومین بار است که از زمان شروع مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا در فینال رو در روی هم قرار می گیرند.
 فینال رقابت های 2009 نیز بین تیم های بارسلونا و یونایتد برگزار شد که پس از برد 2 بر 0 حریف اسپانیایی با قهرمانی بارسلونا به پایان رسید. 
  این بیست و دومین بار است که یک تیم اسپانیایی به فینال رقابت های باشگاهی اروپا می رسید در حالیکه آمار برای تیم های انگلیسی عدد 18 را نشان می دهد. تیم های ایتالیایی با 26 بار صعود به فینال این بازی ها، در حال حاضر رکورددار است. 
  بارسلونا در صورت برد در بازی امشب برای سیزدهمین بار قهرمانی اروپا را به اسپانیا خواهد برد ولی یونایتد در صورت پیروزی به دلیل کسب دوازدهمین قهرمانی باشگاه های انگلیسی، به رکورد باشگاه های اسپانیایی و ایتالیایی خواهد رسید. 
  هر تیمی که در بازی شنبه شب به قهرمانی برسد در کسب سه عنوان قهرمانی از زمان آغاز رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا در سال 1992 تا کنون به رکورد تیم های رئال مادرید و آث میلان خواهد رسید. 
  نکته جالب توجه اینکه هر دو تیم بارسلونا و یونایتد تا کنون در جریان رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا 303 گل زده اند و 158 گل خورده اند. در حالیکه بارسلونا 158 بازی و یونایتد 175 بازی انجام داده است. 
  ورزشگاه جدید ومبلی شهر لندن برای اولین بار قرار است که میزبان فینال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا باشد. ورزشگاه قدیمی ومبلی پیش از این میزبان پنج فینال بین تیم های اث میلان و بنفیکا در سال 1963، یونایتد و بنفیکا در سال 1968، آژاکس و پاناتینایکوس در سال 1971، لیورپول و کلاب بروژ در سال 1978 و بارسلونا مقابل سمپدوریا در سال 1992 بوده است. 
  بارسلونا و یونایتد هر دو سابقه قهرمانی اروپا در ورزشگاه قدیمی ومبلی را دارند. یونایتد در سال 1968 توانست در بازی فینال بنفیکا را 4 بر 1 شکست دهد و بارسلونا در سال 1992 سپمدوریا را در وقت اضافه برد و قهرمان شد. 
  هر دو قهرمانی قبلی بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم های انگلیسی بوده است. آنها در سال 2006 آرسنال را 2 بر 1 در پاریس بردند و در سال 2009 در فینال رم موفق شدند یونایتد را 2 بر 0 مغلوب کنند. 
  ''لیونل مسی'' مهاجم آرژانتینی بارسلونا تا کنون 11 گل در رقابت های فصل جاری زده است که یک گل کمتر از رکورد ''رود فان نیستلروی'' در فصل 2002/2003 هنگام بازی در منچستریونایتد است. با وجود این مسی در هفت بازی قبلی بارسلونا در انگلیس گل نزده است. 
  بارسلونا در تمامی 20 بازی گذشته خود در لیگ قهرمانان گل زده است. آخرین باری که این تیم گل نزد، بیش از 18 ماه پیش در بازی خارج از خانه مقابل روبین کازان در مرحله گروهی بود که بدون گل به پایان رسید. 
  ''کارلوس پویول'' مدافع بارسلونا قرار است برای صدمین بار در جریان لیگ قهرمانان اروپا به میدان برود. 
  بارسلونا در 65 بازی گذشته خود مقابل تیم های انگلیسی 29 بار برده و 17 بار باخته و فقط پنج بار از 22 بازی در لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده است. 
  یونایتد فقط هفت بار در 27 بازی لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم های اسپانیایی موفق به پیروزی شده است و فقط در 11 بازی از 40 دیدار اروپایی خود برابر تیم های اسپانیایی طعم برد را چشیده است. 
  ''ادوین فان درسار'' دروزاه بان هلندی یونایتد قرار است برای نود و نهمین بار در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا به میدان برود. وی 98 بازی قبلی را در تیم های یونایتد، آژاکس و یوونتوس تجربه کرده است. 
  یونایتد بعد از شکست خارج از خانه 2 بر 1 مقابل بایرن مونیخ در یک چهارم نهایی مسابقات فصل گذشته، در 13 بازی گذشته خود در لیگ قهرمانان اروپا شکست ناپذیر بوده است. این تیم در 12 بازی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا فقط 4 گل خورده است و در هر بازی بیش از یک گل نپذیرفته است. 
  ''رایان گیگز'' و ''پل اسکولز'' هافبکهای یونایتد به ترتیب 125 و 121 بار در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده اند.     ''رائول'' از شالکه که قبلا در خدمت رئال مادرید بود تنها بازیکنی است که با 142 بازی، بیشترین رکورد را از این نظر دارد.


 
بلکبرن به دنبال کریم انصاری‌فر
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، سایپا ، کریم انصاری فرد


کریم انصاری‌فر مهاجم ملی‌پوش تیم سایپا مورد توجه تیم بلکبرن انگلیس قرار گرفته است.


بلکبرن‌روورز که در میان 20تیم لیگ برتر انگلیس در رتبه پانزدهم قرار گرفته تلاش برای به خدمت گرفتن مهاجم ملی‌پوش ایران در جام ملت‌های آسیا2011 را آغاز کرده است و احتمال این‌که بعد از سال‌ها یک ترانسفر مهم از فوتبال ایران به اروپا انجام شود زیاد است.

به گزارش گل پیش از این آرش کوشا –مدیرعامل سایپا- اعلام کرده بود اگر انصاری‌فر به خارج ترانسفر نشود او را با یک پیشنهاد خوب مالی در سایپا حفظ خواهد کرد. حالا با توجه به این مشتری انگلیسی باید دید وضعیت مهاجم گلزن تیم‌های ملی و امید ایران به کجا می‌انجامد.

 
کاشانی گزینه احتمالی وزارت ورزش و جوانان
ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار ایران ، حبیب کاشانی


سرپرست باشگاه پرسپولیس به عنوان گزینه احتمالی وزارت ورزش و جوانان مطرح است.

حبیب کاشانی


به گزارش خبرگزاری فارس، حبیب کاشانی؛ سرپرست کنونی باشگاه پرسپولیس به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی و احتمالی وزارت ورزش و جوانان مطرح شده است.
کاشانی در مدیریت باشگاه، توانست پرسپولیس را به همراه افشین قطبی در لیگ برتر به مقام قهرمانی برساند ولی بعد از این قهرمانی از این باشگاه کنار گذاشته شد.
فصل گذشته نیز پرسپولیس با سرپرستی حبیب کاشانی و سرمربیگری علی دایی در جام حذفی قهرمان شد.
او یکی از اعضای شورای شهر تهران است و پیشه اصلی او معلمی است و از کارمندان وزرات آموزش و پرورش محسوب می‌شود.کاشانی همیشه خود را یک معلم می‌نامد.

 
اعلام اسامی برترین گلزنان باشگاهی در جهان
ساعت ٤:٠٢ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار جهان ، رده بندی گلزنان برتر سال جهان

آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران در رده نهم برترین گلزنان باشگاهی در جهان قرار گرفت.

به نقل از فدراسیون جهانی آمار و تاریخ فوتبال، برترین گلزنان باشگاهی در همه لیگ های مختلف اعلام شدند که در آن کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید با 40 گل زده در صدر قرار دارد.

در رده دوم نام "لیونل مسی" دیده می شود که 32 گل برای بارسلونا به ثمر رساند و ماریو گومز مهاجم بایرن مونیخ نیز با 28 گل زده در رده سوم ایستاد.

الکس از فنرباغچه و آنتونیو دی ناتاله از اودینزه با 28 گل، کنت میلر از گلاسکو رنجرز، ادیسون کاوانی از ناپولی و هنری هرناندز از تیم هردیای گواتمالا با 26گلنیز در رده های چهارم تا هشتم ایستادند.

رضا نوروزی مهاجم فولاد خوزستان و آقای گل لیگ برتر ایران با 24 گل زده در مکان نهم این رده بندی قرار گرفت. همچنین ادینهو مهاجم برزیلی مس نیز با 22 گل زده عنوان چهاردم را به خود اختصاص داد.

دو گلزن برتر لیگ ایران بالاتر از مهاجمانی همچون ساموئل اتوئو از اینترمیلان، دیمیتار برباتوف از منچستریونایتد، سرخیو آگوئرو از اتلتیکومادرید، کارسلوس ته وز از منچسترسیتی و آلوارو نگردو از سویا ایستادند.


 
آمار و ارقام 10 رویارویی منچستر و بارسا
ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، منچستر یونایتد ، بارسلونا ، لیگ قهرمانان اروپا

 

آمار و ارقام از این نکته حکایت می‌کند که هیچ یک از دو تیم انگلیسی و اسپانیایی حاضر در مرحله نهایی لیگ قهرمانان اروپا به لحاظ کسب پیروزی بر دیگری برتری ندارد.


به نقل از دیلی‌میل، منچستریونایتد و بارسلونا که فردا شب (شنبه) در ورزشگاه ویمبلی لندن به مصاف هم خواهند رفت، تاکنون 10 بار برابر یکدیگر در رقابت‌های فوق و مسابقات دوستانه صف‌آرایی کرده‌اند که سهم برد هریک 3 بوده و 4 دیدار این دو تیم نیز به تساوی منجر شده است.

از این تعداد رویارویی 7 دیدار در قالب لیگ قهرمانان انجام گرفته که بارسلونا 2 برد کسب کرده، یک بار نیز منچستر پیروز شده و 4 دیدار با تساوی خاتمه یافته است.

آخرین مرتبه که این دو تیم در پیکارهای یادشده برابر هم صف‌آرایی کردند، فینال دو سال قبل در ورزشگاه المپیک رم بود که با برتری 2 بر صفر بارسا به پایان رسید.
در آن بازی که به قضاوت ماسیمو بوکاسا انجام شد، اتوئو و مسی برای کاتالان‌ها گلزنی کردند.

فهرست 7 دیدار این دو تیم در لیگ قهرمانان به این شرح است:

1- سال 2009:‌بارسلونا 2- منچستریونایتد صفر
گل‌ها: اتوئو و مسی

2-سال 2008: منچستریونایتد یک - بارسلونا صفر
گل:اسکولز

3-سال 2008 بارسلونا صفر- منچستریونایتد صفر

4- سال 1998: بارسلونا 3- منچستریونایتد 3
گل ها:آندرسون ، ریوالدو (2 گل) برای بارسا، یورک(2 گل ) ، کول برای منچستر


5- سال 1998:منچستریونایتد 3- بارسلونا 3
گل‌ها:گیگز، اسکولز، بکام برای منچستر، آندرسون، جیووانی، لوئیس انریکه برای بارسا

6- سال 1994: بارسلونا 4- منچستریونایتد صفر
گل‌ها:استویچکف(2 گل)، روماریو، فرر

7- سال 1994: منچستریونایتد 2- بارسلونا 2
گل‌ها: هیوز، شارپ برای منچستر، روماریو ، باکرو برای بارسا

 
هک سایت ذوب آهن توسط یک هکر سعودی!
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ذوب آهن ، اخبار ایران

پایگاه اطلاع رسانی ذوب آهن پس از درج خبر برد کوبنده مردان آهنین توسط یک هکر سعودی هک گردید

اگرچه این عمل ناشایست وغیر حرفه ای بدلیل اینکه در نیمه شب گذشته اتفاق افتاد برای ساعاتی منجر به قطع سرور سایت شد اما با تلاش روابط عمومی باشگاه تا پیش از ظهر امروز این نقص فنی رفع و پایگاه اطلاع رسانی ذوب آهن روز آمد گردید،سایت باشگاه ذوب آهن ضمن محکوم کردن اینگونه اعمال غیر حرفه ای و غیر ورزشی توصیه می کند که رقابت باشگاه ها وتیم های ورزشی در مستطیل سبز و با بازی جوانمردانه تعیین گردد.


 
قاضی سریع ترین گل فصل لیگ قهرمانان آسیا را زد
ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ذوب آهن ، لیگ قهرمانان آسیامحمد قاضی بازیکن تیم ذوب آهن سریع ترین گل فصل 2011 لیگ قهرمانان آسیا را به ثمر رساند.


  قاضی در بازی مرحله یک هشتم نهایی مقابل النصر عربستان، در ثانیه 28 بازی دروازه تیم زردپوش عربستانی را باز کرد و رکورد سریع ترین گل فصل را به نام خود ثبت کرد.
تا قبل از بازی دیروز ذوب آهن و النصر، رکورد سریع ترین گل لیگ قهرمانان در این فصل متعلق به کرونسلاو لورک مهاجم کروات تیم چونبوک موتورز بود که در بازی مقابل آریما اندونزی در ثانیه 40 موفق به گلزنی شده بود.


 
ویکتور کاسای داور فینال لیگ قهرمانان شد
ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار جهان ، لیگ قهرمانان اروپا


یوفا ویکتور کاسای، داور مجار را به عنوان داور فینال لیگ قهرمانان امسال بین بارسلونا و منچستریونایتد برگزید.


   این داور 37 ساله پیش از این در جام جهانی جوانان در سال 2007، یورو 2008 و المپیک 2008 قضاوت کرده بود.

او در این فصل یک بازی لیگ اروپا و پنج بازی لیگ قهرمانان را سوت زد، و حالا عهده‌دار قضاوت دیدار ویمبلی شده است.

کاسای را در قضاوت گابور اروس و گیورگی رینگ یاری می‌کنند. این دو نفر هم از مجارستان هستند. ایستوان واد هم داور چهارم است.

روبرت کیسپال هم به عنوان داور ذخیره برگزیده شده است.

در بیانیه یوفا آمده: «کمیته داوران یوفا داور دیدار فینال لیگ قهرمانان فصل 11-2010 بین بارسلونا و منچستریونایتد را برگزید. این بازی در روز شنبه 28 می در ورزشگاه ویمبلی در ساعت 20:45 به وقت اروپای مرکزی برگزار می‌شود.

قضاوت دیدار با ویکتور کاسای، داور 35 ساله مجارستانی است که در سال 2001 داوری بین‌المللی را آغاز کرد. او بیش از 60 بازی زیر نظر یوفا را در دوران بازی‌اش سوت زده است.»


 
19بازیکن به مرحله دوم اردوی تیم ملی فوتبال دعوت شدند
ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، تیم ملی ، اخبار ایران


کارلوس کی‌روش 19 بازیکن را به مرحله دوم اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال دعوت کرد.


  سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال امروز 19 بازیکن زیر را برای شرکت در مرحله دوم اردوی آماده‌سازی تیمش دعوت کرد.
1- شهاب گردان (ذوب‌آهن) 2- محمدباقر صادقی (ذوب‌آهن) 3- سیدمحمدحسینی (ذوب‌آهن) 4- محمد نصرتی (تراکتورسازی) 5- قاسم دهنوی (مس) 6- مهرداد پولادی (مس) 7- حسین ماهینی (ذوب‌آهن) 8- آندرانیک تیموریان (تراکتورسازی) 9- قاسم حدادی‌فر (ذوب‌آهن) 10- میثم بائو (شهرداری) 11- مصطفی سیفی (مس) 12- محمد ابراهیمی (تراکتورسازی) 13- محمدرضا خلعتبری (ذوب‌آهن) 14- علی کریمی (شالکه) 15- میلاد زنیدپور (استیل‌آذین) 16- محمد غلامی (استیل‌آذین) 17- سعید دقیقی (شهرداری) 18- محمد قاضی 19- فرشید طالبی (ذوب‌آهن)
بازیکنان تیم‌های فولاد، ملوان و استقلال به دلیل درگیری با جام حذفی به این اردو دعوت نمی‌شوند.
بازیکنان تیم‌های سپاهان و پرسپولیس نیز بعد از اتمام بازی حساس‌شان در روز 12 خرداد، به اردو دعوت خواهند شد.
19 فوتبالیست یاد شده باید ساعت 12 ظهر روز دهم خرداد ماه خود را به کادر فنی تیم ملی در هتل المپیک معرفی کنند.
کارلوس کی‌روش همچنین تاکید کرد که این اردو روز 12 خرداد (بعد از سه روز تمرین) به پایان خواهد رسید و برای اردوی بعدی نیز فهرست بازیکنان اعلام خواهد شد.


 
فینال رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان اروپا
ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ قهرمانان اروپا ، رکوردداران قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا


دیدار فینال رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 11 - 2010 شنبه شب برگزار می شود.


      به گزارش یوفا ، در این دیدار دو تیم بارسلونا اسپانیا و منچستریونایتد انگلیس از ساعت 20:45 دقیقه به وقت محلی (بیست و سه و 15 دقیقه بوقت تهران )در ورزشگاه 90 هزار نفری ومبلی شهر لندن به مصاف هم می روند.

رکوردداران قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا / منچستر و بارسا به دنبال جام چهارم

تیمهای فوتبال منچستریونایتد و بارسلونا شنبه شب برگزار کننده فینال لیگ قهرمانان اروپا خواهند بود.

 رکورد داران قهرمانی این رقابتها به شرح زیر هستند :

9 قهرمانی : رئال مادرید

7 قهرمانی : میلان

5 قهرمانی : لیورپول

4 قهرمانی : بایرن مونیخ و آژاکس

3 قهرمانی : بارسلونا (1992 ، 2006 و 2009) ، منچستریونایتد (1968 ، 1999 و 2008) و اینتر

2 قهرمانی : یوونتوس ، ناتینگام فارست ، پورتو و بنفیکا


 
یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ قهرمانان آسیا

تیم‌های عربستانی و ژاپنی با وجود عملکرد خوبی که در مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا داشتند، نتوانستند این برتری را در مرحله یک چهارم نهایی نیز حفظ کنند و تنها یک نماینده در جمع هشت تیم برتر مسابقات خواهند داشت.


  مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا در حالی به اتمام رسید که تمامی نمایندگان کشورهای ژاپن و عربستان توانستند به جمع 16 تیم برتر مسابقات صعود کنند و عملکردی کاملا موفق داشتند اما در مرحله یک هشتم نهایی ورق برگشت و این تیم‌های ایرانی و کره‌ای بودند که گوی سبقت را از دیگر رقبا ربودند و حضوری حداکثری در جمع هشت تیم برتر رقابت‌ها خواهند داشت.

در پایان مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا سه تیم جئونبوک موتورز، اف سی سئول و سوون سامسونگ بلووینگز از کره جنوبی به همراه ذوب آهن و سپاهان ایران، السد قطر، سرزو اوزاکای ژاپن و الاتحاد عربستان جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات را بدست آوردند.

تیم‌های سوون سامسونگ و جئونبوک موتورز کره جنوبی و ذوب آهن ایران سال گذشته نیز در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا حضور داشتند. تیم‌های سپاهان ایران، الاتحاد عربستان و السد قطر در حالی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده‌اند که فصل گذشته در مرحله گروهی از دور رقابت‌ها کنار رفته بودند.

در میان تیم‌های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا تیم‌های سوون سامسونگ بلووینگز و جئونبوک موتورز کره جنوبی، الاتحاد عربستان و السد قطر موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های آسیا یا مسابقات لیگ قهرمانان شده‌اند و از این بابت نسبت به دیگر تیم‌ها برتری دارند.

سال گذشته در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا چهار تیم از کره جنوبی، 2 تیم از عربستان، یک تیم از ایران و یک تیم از قطر حضور داشتند که امسال ترتیب حضور تیم‌ها در مرحله یک چهارم نهایی به شکل؛ سه تیم از کره جنوبی، 2 تیم از ایران، یک تیم از عربستان، یک تیم از قطر و یک تیم از ژاپن تغییر کرده است.

تمامی تیم‌هایی که در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا موفق به شکست حریفان خود شدند، صدرنشین‌های گروه‌های هشتگانه بودند به غیر از تیم سرزو اوزاکای ژاپن که به عنوان تیم دوم گروه G به جمع 16 تیم برتر مسابقات صعود کرده بود. تیم‌هایی که با توجه به صدرنشینی در مرحله گروهی امتیاز میزبانی در تک بازی مرحله یک هشتم را بدست آوردند از این فرصت نهایت بهره را برده و جمع هشت تیم برتر مسابقات صعود کردند.

- نتایج کامل دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:
* گامبا اوزاکا ژاپن صفر - سرزو اوزاکای ژاپن یک
گل: دایسوکه تاکاشی (88)

* جئونبوک موتورز کره‌جنوبی 3 - تیانجین تدای چین صفر
گل‌ها: انیو اولیویرا جونیور (33، 44 و 84)

* سپاهان ایران 3 - بنیادکار ازبکستان یک
گل‌ها: فابیو جانواریو (28)، ابراهیم توره (33) و هادی عقیلی (69 - پنالتی) برای سپاهان و یورویچ (57) برای بنیادکار

* الاتحاد عربستان 3 - الهلال عربستان یک
گل‌ها: نونو آسیس لوپز دی آلمیدا (15 و 59) و عبدالمالک زیایا (17) برای الاتحاد و عبدالعزیز الدوساری (82) برای الهلال

* اف سی سئول کره جنوبی 3 - کاشیماآنتلرز ژاپن صفر
گل‌ها: بانگ سئونگ وان (38)، دژان دامیانوویچ (55) و کو میونگ جین (90)

* سوون سامسونگ بلووینگز کره جنوبی 2 - ناگویاگرامپوس ژاپن صفر
گل‌ها: کی هون یئوم (23 و 57)

* ذوب آهن ایران 4 - النصر عربستان یک
گل‌ها: محمد قاضی (2)، ایگور کاسترو (6 و 64) و شاهین خیری (74) برای ذوب آهن و بدر المطوع (66) برای النصر
اخراج: حسین عبدالغنی (89 - النصر عربستان)

* السد قطر یک - الشباب عربستان صفر
گل: عبدالله کانی (12)

قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا روز سه شنبه 17 خردادماه در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می شود و هشت تیم حاضر در این مرحله از مسابقات حریفان خود را خواهند شناخت. مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا از روز چهارشنبه 14 سپتامبر 2011 (23 شهریورماه 1390) پیگیری خواهد شد.


 
صعود قاطعانه ذوب‌آهن به جمع هشت تیم
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ذوب آهن ، لیگ قهرمانان آسیا


ذوب‌آهن ایران توانست با نتیجه 4 بر یک النصر عربستان را در اصفهان شکست دهد تا همراه سپاهان دیگر نماینده ایرانی باشد که به جمع هشت تیم برتر آسیا می‌پیوندد.


دیدار تیمهای ذوب آهن ایران و النصر عربستان از ساعت 19:15 امروز در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد که نماینده کشورمان موفق شد با نتیجه چهار بر یک پیروز شود و به جمع هشت تیم برتر آسیا بپیوندد.

 

محمد قاضی (ثانیه 33)، ایگور کاسترو (6 و 63) و شاهین خیری (74) گلهای ذوب آهن را به ثمر رساندند.

 

پس از اینکه داور به نشانه آغاز بازی در سوت خود دمید و مسابقه دو تیم ذوب آهن و النصر آغاز شد، این نماینده ایران بود که به سمت دروازه عربستانی‌ها هجوم برد و در ثانیه های آغازین مسابقه محمد قاضی توسط پاسی که خلعتبری به او داد صاحب موقعیت شد و با فریب دادن تمام مدافعان النصر توپ را وارد دروازه کرد تا سریع ترین گل‌ لیگ قهرمانان را به ثمر برساند.

 

حمله‌های ذوب آهن همچنان ادامه پیدا کرد تا این که ایگور کاسترو روی کرنری که از سمت چپ دروازه النصر ارسال شد گل دوم را وارد دروازه عبدالله العنزی کند.

 

در ادامه بازی‌ درخشش خلعتبری محسوس بود و از زمین تیمش پاس بلندی را برای کاسترو ارسال کرد اما موقعیتی که کاسترو در شرایط تک به تک به دست آورد با اختلاف از کنار دروازه النصر به بیرون رفت.

 

در دقیقه‌های پایانی این نیمه بازیکنان النصر پشت محوطه جریمه ذوب آهن صاحب موقعیت شدند اما نتوانستند از آن بهره‌ای ببرند.

ذوب آهن که با اندوخته دو گل برای آغاز نیمه دوم وارد زمین شده بود بازی را آرام‌تر شروع کرد. اما باز هم اندیشه‌های ابراهیم‌زاده بر دراگان اسکوکیچ چربید و در نهایت ایگور کاسترو در شصت و سومین دقیقه بازی روی پاس قاسم حدادی فر صاحب موقعیت شد و توانست دومین گل خود را وارد دروازه النصر کند و ذوب‌آهن را 3 بر صفر از النصر پیش بیندازد.

چهار دقیقه پس از این گل النصری‌ها توسط بدر ‌المطاوا توانستند یکی از گل‌های خورده را جبران کنند.

در محوطه جریمه النصر توپی نصیب خلعتبری شد اما پس از چند حرکت نمایشی مدافعان حریف توپ او را دفع کردند که در برگشت این توپ به شاهین خیری رسید و او توانست با شوتی از پشت محوطه جریمه در دقیقه 74 توپ را به کنج دروازه العنزی بچسباند.

حسین عبدالغنی در دقیقه 88 بازی با کارت قرمز داور مواجه شد تا النصر دقیقه های پایانی را 10 نفره ادامه دهد.

ذوب آهن با این برد توانست همراه سپاهان، دیگر نماینده اصفهانی ایران به جمع هشت تیم برتر آسیا بپیوندد.


 
صانعی سرمربی تیم ملی فوتسال ایران است
ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتسال ، تیم ملی ، اخبار ایران


رئیس کمیته فوتسال از حضور تیم ملی فوتسال کشورمان به سرمربیگری علی صانعی و سرپرستی مصطفی عمادی در تورنمنت چین خبر داد.


    به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان برنامه رقابت های چین که با حضور کشورهای ایران، چین، برزیل، رومانی و ژاپن برگزار می شود را به شرح زیر اعلام کرد:

11 خرداد-چهارشنبه
چین – رومانی ساعت 19 به وقت محلی
ایران –برزیل- ساعت 21 به وقت محلی

12خرداد-پنجشنبه
ژاپن-چین – ساعت19 به وقت محلی
رومانی-ایران-ساعت 21 به وقت محلی

13 خرداد-جمعه
ایران-ژاپن-ساعت 19 به وقت محلی
برزیل-رومانی –ساعت 21به وقت محلی

14 خرداد –شنبه
ژاپن-برزیل-ساعت 19 به وقت محلی
چین –ایران-ساعت 21 به وقت محلی

15 خرداد-یکشنبه
رومانی-ژاپن-ساعت 17 به وقت محلی
برزیل-چین-ساعت 19 به وقت محلی

تیم ملی فوتسال ایران روز یکشنبه 8/3/90 ساعت 10 تهران را به مقصد چین ترک می کند. در این رقابت ها علی صانعی سرمربیگری تیم ملی فوتسال را بر عهده خواهد داشت.

 


 
بلاتر درگذشت حجازی را به فدراسیون فوتبال تسلیت گفت
ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ناصر حجازی ، اخبار ایران


رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال با ارسال نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال ایران، در گذشت ناصر حجازی را تسلیت گفت.


    به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، متن نامه بلاتر به علی کفاشیان به شرح زیر است:

" از شنیدن خبر فوت ناصر حجازی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، با قلبی مالامال از غم، این نامه را برای شما می نویسم. او به عنوان دروازه بان تیم ملی ایران خدمات زیادی را انجام داد. او دو بار در جام ملت های آسیا، در بازی های المپیک 1976و بازیهای جام جهانی آرژانتین 1978 قهرمانی را برای ایران رقم زد.
از طرف فیفا و خانواده جهانی فوتبال، مایلم پیام تسلیت خودم را به جامعه فوتبال ایران به خصوص دوستداران و طرفداران ناصر حجازی ابراز کنم و به آنها بگوئید که امروز جامعه فوتبال در کنار آنهاست.
امیدوارم با این پیغام خود ،کمی باعث تسکین و آرامش خاطر در این زمان غم و اندوه شوم. "


 
بازی تکرار نمی‌شود؛ فجرسپاسی قطعاً لیگ برتری است
ساعت ٥:٤٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار ایرانرئیس سازمان لیگ دسته اول گفت: کار برای صعود فجرسپاسی به لیگ برتر تمام است.


  غلامرضا بهروان در مورد اتفاقات دیدار شب گذشته آلومینیوم هرمزگان و فجرسپاسی شیراز که نیمه کاره به پایان رسید گفت: معاون کمیته انضباطی در ورزشگاه حضور داشت و می تواند در مورد اتفاقات بازی شب گذشته پاسخگو باشد.
وی ادامه داد: ما با تمام توان به بندرعباس رفتیم و تمام تمهیدات لازم را اندیشیدیم. البته قبل از بازی در ورزشگاه 20 هزار نفری خلیج فارس حاضر شدیم و مشکلات این ورزشگاه را از نزدیک دیدیم.
بهروان در مورد سنگ پرانی بندری‌ها تأکید کرد: تکه‌های صندلی وارد زمین می‌شد که همان‌ها هم ایجاد خطر می‌کردند و باید بازی نیمه کاره به پایان می‌رسید.

وی افزود: هواداران آلومنیوم با تیم خود مشکل داشتند و مشکلی با تیم شیرازی و سایر نفرات مسئول در ورزشگاه نداشتند و هیچ اتفاقی هم برای آنها نیفتاد. بندری‌ها از نتیجه راضی نبودند که در نتیجه این اتفاقات به وجود آمد.
رئیس سازمان لیگ دسته اول گفت: کار برای صعود فجرسپاسی به لیگ برتر تمام است و بازی بنا برگزارش داور که نوشته است: "مسابقه در دقیقه 83 به دلیل عدم امنیتی که در ورزشگاه برای بازیکنان بوده است به پایان رسیده "، با پیروزی 4 بر صفر نماینده شیراز در بازی برگشت و صعود این تیم به لیگ برتر همراه شد.
وی ادامه داد: اگر بازی به دلیل عدم امنیت تماشاگران میزبان نیمه کاره رها شود حکم به سود تیم میزبان داده خواهد شد و بازی دیگر تکرار نخواهد شد.

بهروان یادآور شد: رأی نهایی را کمیته انضباطی اعلام می‌کند و این موارد دیگر از حیطه وظایف ما خارج ست. ما نیز شب گذشته در پرواز اصرار داشتیم این موضوع زودتر اعلام شود.


 
ناصر حجازی در خانه ابدی آرام گرفت
ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ناصر حجازی ، اخبار ایراندروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در قطعه نا‌م‌آوران بهشت زهرا آرام گرفت.


  پیکر ناصر حجازی صبح امروز در حضور مسئولان و پیشکسوتان و بیش از 20 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی تشییع و سپس به بهشت‌زهرا منتقل شد.

پیکر ناصر حجازی در حالی به بهشت‌زهرا انتقال یافت که به دلیل حضور پرشمار علاقه‌مندان ترافیک شدید و سنگینی در مسیرهای منتهی به بهشت‌زهرا وجود داشت.

پیکر وی پس از انتقال به بهشت‌زهرا در قطعه 255 ردیف 57 شماره 12 قطعه نام‌آوران و هنرمندان به خاک سپرده شد و بدین ترتیب ناصر حجازی در خانه ابدی آرام گرفت.

حجازی در 28 آذر 1328 چشم به جهان گشود و 2 خرداد 1390 در سن 62 سالگی درگذشت.

 


 
به دستور قهرمانی مسابقه نیمه‌کاره ماند
ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار ایران


دیدار تیم‌های فجرسپاسی شیراز و آلومینیوم هرمزگان به دلیل نا امن بودن ورزشگاه نیمه کاره ماند.

محسن قهرمانی


 دیدار تیم‌های آلومینیوم هرمزگان و فجر سپاسی شیراز از دور برگشت پلی آف لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران عصر امروز از ساعت 17 در ورزشگاه تختی بندرعباس برگزار شد که این دیدار تا دقیقه 83 که بازی نیمه کاره ماند چهار بر صفر به سود فجر سپاسی در جریان بود.
 محمد پورمحمد در دقیقه 31 نیمه اول تک گل فجری‌ها را به ثمر رساند تا نماینده شیراز با توجه به پیروزی 2 بر صفر بازی رفت بیش از پیش به لیگ برتر باشگاه ایران نزدیکتر شود.
 در نیمه دوم نیز فجر قدرتمندانه کار را آغاز کرد و با به ثمر رساندن 3 گل دیگر در آستانه صعود به لیگ برتر قرار گرفت.

 محمد پورمحمد در دقیقه 50، امین شجاعیان در دقیقه 72 و ایوب کلانتری در دقیقه 77 گل های دیگر شاگردان کلانتری را به ثمر رساندند تا نماینده شیراز با برتری 6 بر صفر در دو بازی رفت و برگشت امیدوار به بازگشت به لیگ برتر شود.

 اما در دقیقه 83 مسابقه محسن قهرمانی، داور مسابقه به دلیل نا امن بودن ورزشگاه تختی زمین مسابقه را ترک کرد تا این مسابقه نیمه تمام باقی بماند.
 قهرمانی در این دیدار به خالد شفیعی و فرشاد بهادرانی از فجر کارت زرد نشان داد.


 
مهرداد اولادی بهترین پنالتی زن لیگ دهم
ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ملوان ، اخبار ایران

 

در فصل جاری لیگ برتر 69 گل حاصل ضربات پنالتی بود و مهرداد اولادی مهاجم تیم ملوان انزلی با به ثمر رساندن 6 ضربه پنالتی بهترین پنالتی زن لیگ دهم شناخته شد.

اولادی


     اولادی در این فصل 14 گل به ثمر رساند که 6 گل او حاصل ضربات پنالتی بود. اولادی 2 ضربه پنالتی مقابل سایپا و یک ضربه مقابل نفت آبادان، شاهین، پرسپولیس و ذوب آهن را تبدیل به گل کرد و یک ضربه پنالتی را مقابل صبا از دست داد.

پس از اولادی، سعید دقیقی مهاجم تیم شهرداری تبریز موفق ترین پنالتی زن بود که 5 ضربه را گل کرد و یک ضربه را نیز از دست داد. جاسم کرار(تراکتورسازی) فرهاد خیرخواه(پاس) و فرزاد آشوبی(استقلال) نیز هر کدام 4 ضربه پنالتی را تبدیل به گل کردند.


 
مراسم تشییع پیکر حجازی فردا از ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ناصر حجازی ، اخبار ایران


دبیر فدراسیون فوتبال از تشییع پیکر ناصر حجازی از ورزشگاه آزادی در ساعت 9:30 صبح فردا (چهارشنبه) خبر داد.

ناصر  حجازی در گذشت


   به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی در خصوص برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم ناصر حجازی گفت: با هماهنگی سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک، باشگاه استقلال تهران و فدراسیون فوتبال مراسم تشییع ناصر حجازی چهارشنبه چهارم خرداد ساعت 9:30 در استادیوم آزادی تهران و مراسم خاکسپاری در قطعه نام آوران در بهشت زهرا در همان روز انجام خواهد شد.


 
آتشفشان ایسلند باز هم برای بارسا دردسر ساز شد
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، بارسلونا ، لیگ قهرمانان اروپا

 

انفجارهای آتشفشانی ممکن است بار دیگر برنامه سفر تیم گواردیولا را به خطر بیندازد وبه همین دلیل باشگاه بارسلونا اعلام کرد در انتظار یک سفر زمینی دشوار به لندن برای انجام دیدار فینال چمپیونزلیگ است.

فینال چمپیونز لیگ


   آتشفشان گریمس ووتن در ایسلند روز شنبه بار دیگر فعال شد و مانند سال گذشته ابری از خاکستر را به آسمان فرستاد. اتفاق سال گذشته موجب لغو شدن بسیاری از پروازها در سراسر اروپا شد.

هواشناسان اعلام کردند فوران آتشفشانی امسال به اندازه سال گذشته جدی نیست اما با این وجود می تواند برای تیم بارسا دردسر ساز باشد.

یکی از سخنگوهای باشگاه کاتالانی اعلام کرد این باشگاه سایر روشهای حمل و نقل را بررسی خواهد کرد. این در حالی است که حدود 20 هزار طرفدار بارسا نیز برای فینال ومبلی راهی لندن خواهند شد.

 او به خبرنگاران گفت:" ما در حال حاضر به سایر منابع اطلاعاتی که در دسترس داریم، اعتماد کرده ایم. منتظر هستیم تا ببینیم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

 انتظار می رود خاکسترهای آتشفشانی تا امروز به اسکاتلند برسد و تا روز پنج شنبه یا جمعه به انگلیس و سایر کشورهای غرب اروپا نیز خواهد رسید.

اگر پروازها لغو شوند، احتمال آبی و اناری ها  مجبور خواهند شد برای رسیدن به دیدار فینال 1500 کیلومتر سفر زمینی را تحمل کنند. گزینه دیگر می تواند رفتن به پاریس و سپس سفر با قطار به لندن است. البته برنامه فعلی بارسایی ها این است که صبح پنج شنبه به لندن پرواز کنند.

اگر آنها مجبور شوند به صورت زمینی به لندن سفر کنند، خاطره سفر سال گذشته شان به میلان برای قرار گرفتن مقابل اینتر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان تکرار خواهد شد. آبی و اناری ها در آن دیدار 3-1 شکست خوردند.


 
کفش طلای اروپا به کریس رونالدو رسید
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، کریستین رونالدو ، اخبار جهان

 

کفش طلای فوتبال اروپا به ستاره پرتغالی رئال مادرید تعلق گرفت.

کریستین رونالدو


   به گزارش یوفا، در فهرست نهایی برترین گلزنان رقابتهای لیگ کشورهای مختلف اروپایی ، کریس رونالدو مهاجم تیم رئال با زدن 40 گل و کسب 80 امتیاز کفش طلا در فصل 11 - 2010 را به خود اختصاص داد.در این فهرست لیونل مسی مهاجم آرژانتینی بارسلونا که تا یک ماه قبل صدرنشین جدول بود در نهایت با 31 گل و 62 امتیاز دوم شد.مسی سال قبل برنده کفش طلای اروپا شد.

آنتونیو دی ناتاله مهاجم اودینزه و ماریو گومز گلزن بایرن مونیخ ، هر دو با زدن 28 گل و کسب 56 امتیاز مشترکا سوم شدند.

ارزش هر گل در 5 لیگ معتبر اروپا (فرانسه ، انگلیس ، آلمان ، ایتالیا و اسپانیا) دو امتیار است.

ادینسون کاوانی مهاجم اروگوئه ای تیم ناپولی با 26 ، پاپیس سیسه از فرایبورگ و موسی سو از لیل با 22 گل در رده های 5 تا 7 قرار گرفتند و آلکس از فنرباغچه با 28 ( ارزش هر گل در لیگ ترکیه 1.5 امتیاز محاسبه می شود) ، دیمیتار برباتوف بلغاری از منچستریونایتد ، کارلوس ته وس آرژانتینی از منچسترسیتی ، ساموئل اتوئو کامرونی از اینتر و کوین گامیرو از لوریان فرانسه با 21 گل مشترکا هشتم شدند.


 
رکورد گل زده لیگ برتر انگلیس شکسته شد
ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ برتر انگلیسبا خاتمه فصل 2011 -2010 رقابت‌های لیگ برتر انگلیس رکورد گل زده این پیکارها شکسته شد.


   به نقل از سایت اخبار فوتبال جهان، شب گذشته آخرین سری از این مسابقات با انجام پیکارهای هفته سی‌وهشتم در شرایطی که قهرمانی منچستریونایتد از هفته قبل محرز بود، انجام گرفت.
براساس آمار موجود در جریان این فصل 1063 گل ثبت شد. تا قبل از این بهترین آمار گل زده مربوط به فصل 2000-1999 بود که 1060 گل در حالی‌که من‌یونایتد همچون حال قهرمان شد،‌ به ثبت رسید.
آمار فوق مشخص کرد میانگین گل زده هر بازی رقمی نزدیک به سه گل یعنی 2.8 بوده است.
از رقم گل‌های زده فوق 42 گل سهم دیمیتار برباتف و کارلوس ته‌وز بود. زیرا هریک با 21 گل زده،‌ در صدر جدول گلزنان فصل جای گرفتند.


 
نگاهی به زندگی‌ ورزشی و شخصی ناصر حجازی/آخرین پرواز عقاب فرود نداشت
ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ناصر حجازی ، اخبار ایران

ناصر  حجازی در گذشت
 ناصرخان، این بار هم پرواز کردی اما پرواز آخرت فرود نداشت؛ چرا وقتی این بار به بالا پریدی، همان جا ماندی؟

 خبر کوتاه اما تلخ و گزنده بود؛ اسطوره فوتبال سرطان دارد. شاید این اولین خبری بود که همه دوست داشتند زود تکذیب شود و شایعه باشد اما متاسفانه واقعیت داشت.

دروازه‌بان اسطوره‌ای فوتبال ایران و آسیا اسیر چنگال زشت و کریه سرطان شده بود.
شمارش معکوس زندگی برای حجازی دومین دروازه‌بان قرن آسیا آغاز شد. سرآلکس فرگوسن مربی پرافتخار منچستر یونایتد به احترام حجازی کلاه از سر برداشت و زمانی که شنید او بیمار است دست به قلم شد و در نامه‌ای کوتاه برای اسطوره دروا‌زه‌بانی فوتبال ایران نوشت: "همه منچستری‌ها برایت دعا می‌کنند ".

علاقه حجازی به منچستر یونایتد غیر قابل انکار است چرا که زمانی از همین باشگاه پیشنهاد خوبی داشت اما او آن‎طور که خودش در خاطراتش می‌گوید به عشق مردم و ایران قید این پیشنهاد رویایی را ‌زد و در دوران طلایی فوتبالش کشور را ترک نکرد.

حجازی اسطوره بود نه برای اینکه فقط دروازه‌بانی بی‎همتا بود؛ او مردمی بود و مردم را دوست داشت طوری که جمشید مشایخی پیر و استاد سینمای ایران او را تختی فوتبال نامید. حجازی از نسل فوتبالیست‌های عاشق بود، نسل شاهرخ محرابی‌ها، پرویز دهداری‌ها و . . . آنهایی که نه به عشق پول و شهرت که به عشق فوتبال وارد زمین سبز چمن شده بودند.

حجازی قرار بود بسکتبالیست شود و به تیم ملی جوانان بسکتبال هم دعوت شد اما یک اتفاق او را به میدان سبز فوتبال کشاند. بسکتبالیستی که فوتبال، تفریحش بود روزی برای تماشای مسابقات فوتبال مدارس رفت و مصدومیت دروازه‌بان مدرسه‌ باعث شد او برای اولین مرتبه تجربه حضور در میدان جدی فوتبال را پیدا کند. این مسابقه سرآغاز حضور جدی او در میدان فوتبال بود.

حجازی پس از آن تا قله افتخارات فوتبال پیش رفت و محبوب مردم و فوتبال‎دوستان شد. او هم مثل هر آدمی دیگر اشتباهاتی داشت اما اشتباهات اسطوره‌ها هم دوست داشتنی است. بزرگی در فوتبال می‌گوید: "مردم وقتی یک فوتبالیست را دوست داشته باشند اشتباهاتش را می‌بخشند و فراموش می‌کنند ".

حجازی در عرصه مربیگری هم موفق عمل کرد. مربیگری‌اش را در یک تیم گمنام و در کشوری که فوتبال قابل اعتنایی نداشت آغاز کرد؛ او سرمربی تیم محمدان بنگلادش بود و توانست با این تیم پرسپولیس را شکست دهد و نام خود را در تاریخ فوتبال بنگلادش جاودانه کند.

او سپس به استقلال آمد و توانست این تیم را تا فینال جام باشگاه‌های آسیا برساند و در نهایت با استقلال نایب قهرمان آسیا شود.

بر سرصفحه سایتش که در حین بیماری راه‌ اندازی‌اش کرد این جملات با خط خود ناصر حجازی خودنمایی می‌کند:
"سپاس ایزد بی‌همتایی که با مشعل فروزان ایمان به او و عشق خویش به سرزمین پارس مرا مورد لطف هموطنانم قرار داد ".
حجازی‎ سالها درون دروازه تیم ملی ایران و استقلال درخشید و بارها با پروازهایش نگاه ها را به خود خیره کرد و مرد اسطوره ای لقب گرفت، اما پرواز ناصر خان در روز دوم خرداد دیگر فرودی نداشت و سنگربان نام‏آشنای فوتبال ایران در بیمارستان کسری برای همیشه پرواز کرد و فقط خاطراتش را جا گذاشت و رفت.

نگاهی به زندگی شخصی و افتخارات و کارنامه ورزشی او می‌اندازیم:

*زندگی شخصی؛ یک خانواده کاملا ورزشی

پدرش متولد تبریز بود و آژانس املاک داشت. وی با چهار خواهر و یک برادر در خانواده‌ای هشت نفری زندگی می‌کرد. ناصر دوره دبستان را در مدرسه هخامنش و دوره دبیرستان را در مدارس سعادت، سینا، سهند و شرق طی کرد.

در سال 1350 وارد مدرسه عالی ترجمه شد و در سال 1356 لیسانس خود را دریافت کرد. حجازی دارای دو فرزند به نام های آتیلا و آتوسا بود که هر دو از بازیکنان فوتبال بوده‌اند. آتیلا سابقه بازی در تیم استقلال تهران را دارد. وی دارای یک دختر به نام جانان است. آتوسا نیز بهترین گلزن فوتسال زنان ایران بود و همسر وی سعید رمضانی نیز بازیکن فوتبال است که در حال حاضر برای تیم فولاد خوزستان بازی می کند. فرزند آنها امیر ارسلان نام دارد.

*دوران مربیگری

اولین تجربه مربیگری حجازی در محمدان بنگلادش بود. نقطه اوج این باشگاه در سال 1367 با پیروزی بر پرسپولیس و صعود به یک چهارم نهایی جام باشگاه‌های آسیا رقم خورد. حجازی در سال 1375 سرمربیگری استقلال را پذیرفت و در زمانی کمتر از سه سال، موفق شد این تیم را به مقام نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا، قهرمانی و نایب قهرمانی لیگ ایران برساند.

در این دوران حجازی توانست تیم استقلال را بعد از شکست یک بر صفر در تاریخ بیست و پنجم تیر ماه 1376مقابل تیمی از کشور آذربایجان در مسابقات جام خزر، در سی و دو دیدار متوالی داخلی و خارجی بدون شکست هدایت کند. اولین شکست استقلال بعد از سی و دو دیدار متوالی بدون باخت، مقابل تیم فولاد خوزستان در تاریخ 4 مرداد 1377از سری مسابقات لیگ کشور ودر حالی که قهرمانی استقلال از چند هفته مانده به پایان مسابقات مشخص شده بود، اتفاق افتاد.

حجازی بعد از قهرمانی استقلال در جام باشگاه های ایران در تاریخ دوم شهریور 1377 (ماه جولای )از سوی کنفدراسیون آسیا AFC به عنوان مربی برتر ماه این قاره انتخاب شد.در بیانیه AFC آمده بود: حجازی توانسته است هم به عنوان مربی و هم بازیکن استقلال را به مقام قهرمانی لیگ باشگاه های ایران برساند.

وی در ایران هدایت تیم های بانک تجارت تهران، شهرداری کرمان، سپاهان اصفهان، ماشین سازی تبریز، ذوب آهن اصفهان، استقلال رشت،‌ استقلال اهواز و نساجی قائمشهر را نیز عهده دار بود.

حجازی در سال 1386 مجدداً هدایت استقلال تهران را پذیرفت اما به دلیل عدم حمایت هیات مدیره وقت و دخالت در کار وی، قبل از اتمام نیم فصل از سرمربیگری استقلال کناره گیری کرد تا به عنوان مدیر فنی نظاره گر عملکرد استقلال باشد. استقلال در همان سال با تیمی که حجازی ساخته بود و تا صعود به مرحله نیمه نهایی وی را در کنار خود می‌دید توانست مقام قهرمانی جام حذفی کشور را بدست آورد.

ناصر حجازی در سال 1387 با پیشنهاد ابومسلم مواجه شد و با وجود نظارت بر عملکرد این تیم در چند بازی، بدلیل مشکلات مالی پیشنهاد و هدایت این تیم را نپذیرفت. وی در سال 1388(2009) به سمت مدیرفنی تیم فوتبال دی استرادا اسلواکی منصوب شد و توانست این تیم را راهی مرحله نیمه نهایی جام حذفی کشور اسلواکی کند اما به دلیل مبتلا شدن به بیماری سرطان ریه، نتوانست هدایت دی استرادا در این مرحله از مسابقات را عهده دار باشد.

وی به عنوان رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال فعالیت می‌کرد و در باشگاه گسترش فولاد تبریز نیز با سمت نماینده تام الاختیار مالک باشگاه به این تیم مشاوره می‌داد.

*افتخارات ناصر حجازی

در سمت بازیکن باشگاهی:

قهرمانی جام باشگاه‌های تهران- تیم تاج ( 1348 )

قهرمانی جام میلز هندوستان- تیم تاج ( 1348 )

نایب قهرمانی جام باشگاه‌های تهران- تیم تاج ( 1349 )

نایب قهرمانی جام حذفی تهران- تیم تاج ( 1349 )

قهرمانی باشگاه‌های ایران- تیم تاج ( 1349 )

قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا- تیم تاج ( 1349 )

قهرمانی جام میلز هندوستان- تیم تاج ( 1349 )

مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا- تیم تاج ( 1350 )

قهرمانی جام چهار جانبه فوتبال تهران - تیم تاج( 1350 )

مقام سوم جام باشگاه‌های ایران- تیم تاج ( 1350 )

نایب قهرمانی جام باشگاه‌های تهران- تیم تاج ( 1350 )

قهرمانی جام باشگاه‌های تهران- تیم تاج ( 1351 )

قهرمانی جام دوستی- تیم تاج ( 1351 )

نایب قهرمانی جام میلز هندوستان- تیم تاج ( 1351 )

قهرمانی جام اتحاد- تیم تاج ( 1352 )

نایب قهرمانی جام تخت جمشید- تیم تاج ( 1352 )

نایب قهرمان جام علم- تیم تاج ( 1352 )

قهرمانی جام تخت جمشید- تیم تاج ( 1353 )

نایب قهرمانی جام باشگاه‌های تهران- تیم استقلال( 1361 )

قهرمانی جام باشگاه‌های تهران- تیم استقلال( 1362 )

قهرمانی جام باشگاه‌های تهران- تیم استقلال( 1364 )

*در سمت بازیکن ملی:

حضور در باز‌های المپیک مونیخ 1972 ( 1350 )

قهرمانی جام ملت‌های آسیا 1972 ( 1350 )

قهرمانی در مسابقات جام ایران ( 1351 )

قهرمانی بازی‌های آسیایی 1974 ( 1352 )

قهرمانی جام ملت‌های آسیا 1976 ( 1354 )

کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک 1976 ( 1354 )

حضور در جام جهانی 1978 آرژانتین ( 1356 )

مقام سومی جام ملت‌های آسیا 1980 ( 1358 )

*در سمت سرمربی:

نایب قهرمانی جام باشگاه‌های تهران - تیم استقلال (1361)

صعود به جمع 8 تیم برتر آسیا - تیم محمدان بنگلادش

مقام چهارم جام در جام باشگاه‌های آسیا - تیم استقلال( 1375 )

قهرمانی جام خزر- تیم استقلال ( 1376 )

نایب قهرمانی جام دوستی امارات - تیم استقلال ( 1376 )

قهرمانی جام پرچم ترکمنستان- تیم استقلال ( 1376 )

قهرمانی جام چهار جانبه کیش - تیم استقلال (1376)

قهرمانی جام آزادگان- تیم استقلال ( 1376 )

نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا1999 - تیم استقلال(1377)

نایب قهرمانی جام آزادگان - تیم استقلال(1377)

صعود به مرحله نیمه نهایی جام حذفی کشور اسلواکی - تیم دی استرادااسلواکی 2009 (1388)


 
آتیلا حجازی در محاصره دوستداران پدر(عکس)
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، اخبار ایران ، ناصر حجازی

مراسم تشییع پیکر ناصر حجازی چهارشنبه صبح از مقابل ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار خواهد شد.

 


ناصر  حجازی در گذشت

 
ناصر حجازی درگذشت
ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، ناصر حجازی ، اخبار ایرانبهترین دروازه‌بان تاریخ فوتبال ایران که مدت‌ها با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد، امروز دار فانی را وداع گفت.

ناصر  حجازی در گذشت


  خبر تلخ است و توضیح بیشتر برایش،‌ سخت‌: "ناصر حجازی دروازه‌بان و مربی سابق فوتبال ایران که با شدت گرفتن بیماری و به کما رفتن در بیمارستان کسری تهران بستری شده، امروز درگذشت. "

حجازی که از ماه‌ها پیش به دلیل بیماری ریوی بارها راهی بیمارستان شده بود، با روحیه خوب و قوای جسمانی‌ که داشت، به سلامت به منزل بازگشت اما این بار و پس از رفتن به کما، بازگشتی به خانه نداشت و در منزل ابدی‌اش آرام گرفت.

حجازی مبارز خوبی بود اما این‌بار انگار دست مرگ، قوی‌تر از پنجه‌های قرص‌ و محکم او بود که سال‌های سال راه را بر توپ بسته بود.

او نمی‌خواست کسی ضعف جسمی و درد کشیدن‌هایش را ببیند تا همچنان نماد جسارت و اتکا به نفس باشد و کسی هم این روزها را ندید.
حجازی خیلی زودتر از اینکه بسترنشین شود، تسلیم مرگ شد تا ایستاده جان داده باشد.

خبر تلخ است.
و دیگر ناصرخان در میان ما نیست...

روحش شاد یادش گرامی.


 
برباتف و ته‌وز آقای گل شدند
ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ برتر انگلیس ، آقای گل لیگ برتر انگلیسعنوان آقای گل رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به 2 گلزن خارجی نمایندگان شهر منچستر رسید.


  دیمیتار برباتف، بازیکن ملی‌پوش و بلغاری خط حمله منچستریونایتد و کارلوس ته‌وز، مهاجم آرژانتینی منچسترسیتی هر کدام موفق به زدن 21 گل در جریان فصل شدند و افتخار مذکور را به طور مشترک کسب کردند.
در این میان برباتف گل‌هایش را در 32 بازی فصل به ثمر رساند ولی ته‌وز این تعداد را در 31 بازی زد.
در رده دوم روبین فان‌پرسی، گلزن هلندی آرسنال با 18 گل زده قرار گرفت. در رده سوم نیز دارن بنت عضو آستون‌ویلا با 17 گل زده جای گرفت.


 
چهارمین عنوان «سامورا» برای والدس
ساعت ٢:۱٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، بارسلونا ، لالیگا


والدس با رکورد کانیسارس و آکونیا برابری کرد و یک سامورای دیگر با رامایتس افسانه ای فاصله دارد.

ویکتور والدز


بعد از کسب عنوان قهرمانی لالیگا توسط بارسلونا، ویکتور والدس، دروازه بان توانای این تیم هم رکوردی فردی را در پایان رقابتهای این فصل مال خودکرد

والدس با دریافت کمترین گلها در رقابتهای این فصل لالیگا، عنوان برترین دروازه بان فصل رقابتها را به خود اختصاص داد و جایزه «سامورا» را مال خود کرد.

بدین ترتیب او به چهارمین عنوان «سامورا» دست پیدا کرد و با رکورد کانیسارس و آکونیا برابری کرد و تنها یک سامورای دیگر با رکورد آنتونیو رامایتس فاصله دارد

والدس که در آخرین دیدار تیمش در رقابتهای این فصل در دیدار با مالاگا در دروازه بارسا قرار نگرفت، توانست این عنوان را مال خود کند و دومین دروازه بان برتر تاریخ رقابتهای لالیگا در یک فصل( با دریافت 0.50 گل میانگین درهر دیدار) را به نام خود ثبت کرد. تنها لیانیو در سال 1994 با دریافت میانیگن 0.47 گل در هر بازی، رکوردی بهتر از والدس داشته است.

 
آغاز فصل نقل و انتقالات لیگ یازدهم، 19 خرداد
ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، لیگ برتر ایران ، اخبار نقل و انتقالاتفصل نقل و انتقالات لیگ یازدهم فوتبال از 19 خرداد پس از پایان مسابقات جام حذفی آغاز خواهد شد.


    عزیزالله محمدی رئیس سازمان لیگ با اعلام این خبر گفت : طبق آیین نامه ســــازمان لیگ ، مهلت نقل و انتقالات لیگ برتر حدود 2 ماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه فصل جدید مسابقات لیگ برتر از 11 مرداد آغاز می شود، اظهار داشت: با توجه به دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی و بازیهای تدارکاتی و اردوهای آماده سازی این تیم و همچنین حضور دو نماینده کشورمان درمراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا ،پیش بینی می کنیم لیگ یازدهم با فشردگی خاصی همراه باشد.

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: انتظار می‌رود باشگاه‌ها با برنامه ریزی مناسب در جذب بازیکنان، خود را برای رقابت در یک فصل سنگین و فشرده آماده کنند.

محمدی همچنین با تاکید دوباره بر سقف 350 میلیون تومان برای قرارداد مربیان و بازیکنان لیگ برتری ،‌به باشگاه‌ها هشدار داد در تنظیم قراردادها دقت کافی داشته باشند و از تنظیم قراردادهای صوری خودداری کنند چرا که سازمان لیگ با هر گونه تخلفی در این زمینه قاطعانه برخورد خواهد کرد.


 
کفاشیان: هر کس مدرکی درباره تبانی در لیگ برتر دارد، رو کند
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، فدراسیون فوتبال ، اخبار ایران


رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: هر فردی که معتقد است در لیگ برتر تبانی شده مدارکش را به ما ارائه کند.


    به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی کفاشیان در حاشیه همایش دو روزه مدیریت و برنامه‌ریزی در فوتبال پایه اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله فدراسیون فوتبال بحث تیم‌های پایه و مدارس فوتبال است. هر زمانی که مردم در این خصوص از ما سوالی می‌پرسیدند جوابی نداشتیم که به آنها بدهیم.

وی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی و استانداردهای لازم را ایجاد کنیم تا استعدادها پرورش و حفظ شوند. در این همایش 70 مقاله عملی ارائه شده و امیدوارم بتوانیم در فوتبال پایه تحول ایجاد کنیم. برای رسیدن به اهداف خود کی‌روش را هم برای حضور در این همایش دعوت کرده‌ایم.

کفاشیان با اشاره به این موضوع که نزدیک فصل تابستان هستیم و نظارت بر مدارس فوتبال ضعیف است عنوان کرد: نظارت‌ها خوب نیست و فقط برخی از مدارس استاندارهای لازم را دارند. می‌خواهیم به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که نام مدارس تحت نظارت و باکیفیت را در سایت فدراسیون فوتبال معرفی کنیم. هیچ‌کدام از مدارس فوتبال بد نیستند، اما چون نظارت‌ها ضعیف است و نمی‌دانیم در این مدارس چه می‌گذرد اسامی آنها را اعلام نمی‌کنیم.

وی افزود: ممکن است تفکرات تجاری در این مدارس وجود داشته باشد که این امر به فوتبال ضربه می‌زند. اگر بتوانیم نظارت خوبی داشته باشیم در آینده مشکل کمتری در تیم ملی خواهیم داشت.

کفاشیان در خصوص هفته آخر لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: برخی زنگ زده بودند و نگران سقوط پاس بودند و اعتقاد داشتند که تبانی شده است. ما به آنها اعلام کردیم اگر برای صحبت‌های خود مدرک دارند ارائه دهند. بازی‌های هفته آخر و مخصوصاً نفت و شاهین بسیار جدی بود. پاس هم تیم خوبی بود که نتوانست به کار خود در لیگ برتر ادامه دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص سقوط تیم‌ها به دسته پایین‌تر گفت: تیم‌هایی مانند تراکتور و شاهین و شهرداری و... که زحمت کشیده‌اند قدر تیم خود را می‌دانند. ما تیم‌ها را به شهرهایی انتقال دادیم که ظرفیتش را داشتند. همدان هم ظرفیت بالایی داشت که باید آن را بازسازی کنیم.

وی در خصوص تیم پیام عنوان کرد: در اسفند ماه کمیته انضباطی 3 امتیاز از این تیم کسر کرد که پیامی‌ها هیچ اعتراضی به این موضوع نکردند. ما می‌خواستیم این تیم در لیگ دسته اول بماند و از آن حمایت کنیم. آنها مشکلات مالی داشتند و و برای رفع آن فرصت خواستند که ما هم این فرصت را دادیم، اما در این مدت هم کاری نکردند.

کفاشیان افزود: پیامی‌ها بازی برابر داماش را هم انجام ندادند که 3 امتیاز دیگر را هم از دست دادند و پس از اینکه متوجه شدند سقوط می‌کنند تلاش کردند مدرک بیاورند، اما هنوز هم این کار را نکرده‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص عدم دعوت جواد نکونام به تیم ملی تصریح کرد: من جواد را دوست دارم. او تنها بازیکنی است که با من تماس می‌گیرد و احوالم را می‌پرسد. (در این بین حسینی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال صحبت‌های کفاشیان را قطع کرد و گفت: کی‌روش مصاحبه‌ای انجام داده و گفته که نکونام در لالیگا بازی حساسی در پیش دارد و پس از آن وی را دعوت خواهم کرد!)

وی در مورد شرایط تیم فوتسال ایران یادآور شد: تیم فوتسال با کادر فنی فعلی و با هدایت صانعی در مسابقات چین شرکت خواهد کرد و در این زمینه مشکلی نداریم و نگران نیستیم. هرکسی را می‌خواهند کنار بگذارند کاشانی و سعیدلو را مقصر می‌دانند. در تفاهم‌‌نامه فدراسیون با شمس بندهایی وجود داشت که شمس به آنها عمل نکرد و در مصاحبه‌هایش هرچه دوست داشت می‌گفت.


 
آقای گلی و خط حمله آتشین به رئال رسید، بارسا در دفاع بهترین شد
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، لالیگا ، رئال مادرید ، بارسلونا


در هفتادوپنجمین دوره مسابقات باشگاهی فوتبال اسپانیا، با آقای گلی رونالدو، بهترین خط حمله برای رئال مادرید و بهترین خط دفاعی بنام بارسلونا ثبت شد.


   در پایان لالیگا تیم فوتبال بارسلونا با 21 گل خورده بهترین خط دفاعی را به خود اختصاص داد، اما این رئال مادرید بود که با به ثمر رساندن 102 گل زده بهترین خط حمله لالیگا را به نام خود زد.

کمترین شکست خانگی به نام بارسلونا با یک شکست ثبت شد و بیشترین تساوی (14) برای اسپورتینگ خیخون رقم خورد.

کریس رونالدو با 41 گل زده (به زعم مارکا و مادریدی‌ها) و 40 گل زده از قول آس اسپانیا و انگلیسی ها آقای گل لالیگا شد و پس از او لیونل مسی با 31 گل زده، داوید ویا و روسی و نگردو با 18 گل زده، سولدادو و آخرو و یورنته با 17 گل زده و روندون با 14 گل زده رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

بیشترین پاس منجر به گل را لیونل مسی با 18 پاس داد و در صدر این جدول قرار گرفت و پس از او مسعود اوزیل با 16 پاس، آلوس با 14 پاس و پریتو و ماتا با 12 پاس رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

بیشترین کارت زرد را گابی از ساراگوسا و دیاس از ختافه (14) دریافت کردند و جام اخلاق به بارسلونا رسید که در کل لالیگا 69 کارت زرد و 2 کارت قرمز به نامش ثبت شد.
بیشترین حضور تماشاگر در استادیوم‌ها به بارسلونا اختصاص پیدا کرد و یک میلیون و پانصد و بیست و دو هزار و نه صد و سیزده بلیت برای تماشای بازی بارسلونا در نیوکمپ به فروش رسید. میانگین حضور تماشاگر در نیوکمپ 80 هزار و 153 نفر ثبت شد و کم تماشاگرترین بازی‌ها با 5 هزار تماشاگر به دو بازی آلمریا و مایورکا و آلمریا و ویارئال مربوط شد.

بزرگ‌ترین پیروزی‌های خانگی به نام رئال مادرید ثبت شد که طی آن 7 بر صفر مالاگا را شکست داد و 8 بر یک آلمریا را تحقیر کرد.
بزرگ‌ترین پیروزی خارج از خانه نیز به نام بارسلونا رقم خورد که طی آن 8 بر صفر از سد آلمریا گذشت.

رئال مادرید در پر گل‌ترین بازی‌های لالیگا حضور دارد، این تیم 6 بر 3 والنسیا را در مستایا شکست داد و 8 بر یک از سد آلمریا گذشت.
150 بازی لالیگا فقط با یک گل زده به پایان رسید، 81 بازی با دو گل زده پیروزی داشت، 48 بازی با سه گل زده سه امتیاز را به تیم پیروز هدیه کرد و فقط 9 بازی از لالیگا با بیش از 9 گل زده به دقیقه پایان رسید.

 


 
بلاتر: فیفا رشوه‌خوار نیست
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، فیفا ، اخبار جهانرئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال گفت: فیفا یک سازمان رشوه‌خوار نیست.


     به نقل از رویترز، سپ بلاتر اظهار داشت: هیچ نشانه‌ای دال بر رشوه‌گیری سازمانی به گستردگی فیفا وجود ندارد.
این واکنش از سوی رئیس سوئیسی عالی‌ترین مرجع ورزش فوتبال در جریان کنفرانسی مطبوعاتی در پاسخ به گزارش روزنامه انگلیسی ساندی‌تایمز عنوان شد. در مطالب اخیر این نشریه فدراسیون جهانی در ارتباط با مسائل میزبانی جام جهانی قطر، این سازمان را متهم به رشوه‌خواری کرده است.

وی افزود: ما بیش از 3 میلیون نفر عضو تحت پوشش فیفا داریم. البته در یک خانواده به گستردگی سه میلیون انسان، ممکن است یک یا دو آدم آن‌گونه که ادعا شده، باشند. با این حال ما حتی چنین اعضایی را در صورت شناسایی از جمع خود دور می‌کنیم.
بلاتر تاکید کرد: به حرف‌های من گوش کنید، طرح ادعای این که فیفا رشوه‌گیر است، اساسا به سازمان ما آسیبی وارد نخواهد کرد.
بلاتر که در تاریخ اول ژوئن ( 11 خرداد) با محمد بن‌همام رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا بر سر پست ریاست سازمانش رقابت خواهد کرد، اکنون به منظور بازدید از آفریقای‌جنوبی، میزبان مسابقات جام جهانی 2010 که سال گذشته انجام شد،‌ در ژوهانسبورگ به سر می‌برد.

 


 
شالکه قهرمان جام حذفی آلمان شد
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، اخبار جهانشالکه توانست به پنجمین قهرمانی خود در جام حذفی برسد.


شالکه به شش باخت پیاپی خود خاتمه داد و دیدار نهایی فصل را با نتیجه پنج بر صفر مقابل دویسبورگ پیروز شد تا فاتح جام حذفی شود.

دویسبورگ در ابتدای بازی موقعیت‌هایی برای گل زنی داشت اما بی‌تجربه عمل کرد تا آن که جولین درکسلر در دقیقه 18 توپی عمقی را گرفت و از پشت محوطه جریمه با شوتی سنگین گل اول را زد.

هونتلار سپس در دقیقه 22 سانتر خوب جفرسون فارفان را به دروازه حریف زد و فاصله را دوبرابر کرد.

سرنوشت بازی در دقیقه 43 عملا مشخص شد و بندیکت هوودس بر خلاف جریان بازی با ضربه سر گل سوم شالکه را زد.

در نیمه دوم خورادو در دقیقه 55 گل چهارم را زد و در دقیقه 70 و در حملات دویسبورگ و رها کردن دفاع بود که گل پنجم هم زده شد؛ گوران سوکالو مقابل دروازه خود کنترل توپ را از دست داد و هونتلار به آسانی گل‌زنی  کرد.

این پنجمین قهرمانی شالکه در جام حذفی است و آنها حالا به لیگ اروپای فصل بعد راه یافته‌اند.


 
کریستیانو رونالدو بهترین گل‌زن تاریخ یک فصل لالیگا شد
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: ورزش ، فوتبال ، کریستین رونالدو ، لالیگا

کریستیانو رونالدو تبدیل به بهترین گل‌زن لالیگا در طول یک فصل شد و رکورد اوگو سانچس با 38 گل را پشت سر گذاشت و به 40 گل در یک فصل رسید. رئال توانست آلمریای سقوط‌کرده را با نتیجه هشت بر یک ببرد و اخرین روز آنها در لالیگا را با خاطره‌ای بد به پایان ببرد.


رونالدو در دقیقه 3، گل سی و نهم خود در این فصل را زد. سانتر کاکا با ضربه سر راموس مقابل رونالدو افتاد و او به آسانی از فاصله سه متری گل زد.

در دقیقه 31 مادرید گل دوم را زد. مدافعان آلمریا به تماشای پاس عمقی دیدنی مسعود اوزیل نشستند که به امانوئل آدبایور رسید و او پس از کنترل آن را وارد دروازه حریف کرد.

دو دقیقه بعد المریا گل زد. سانتر اورتیس با برخورد به راموس برگشت و کالو اوچه از فاصله‌ای نزدیک برای المریا گل‌زنی کرد تا تیمش با امیدواری به رختکن برود.

در دقیقه 48 و پس از آن که ضربه کروسات به تیر دروازه رئال برخورد کرد، رئال باز هم گل زد. کریم بنزما توپ را با خود به پیش برد و هرچند ضربه او به حریف برخورد کرد و برگشت، اما خود او حاضر بود تا از فاصله شش‌متری گل بزند.

در دقیقه 53، رونالدو دروازه‌بان حریف را پشت سر گذاشت اما ضربه او را از خط دروازه برگرداندند. در هر حال آدبایور از راه رسید و گل زد.

در دقیقه 63، سانتر رونالدو با ضربه بنزما به گل بعدی رئال تبدیل شد.

در دقیقه 73، کرنر استبان گرانرو از همه بازیکنان گذشت و با ضربه آدبایور به گل تبدیل شد.

در دقیقه 77، رونالدو به گل چهل‌ام در لالیگا رسید. او پاس راموس را گرفت و با ضربه‌ای زمینی گل زد.

در دقیقه 88 هم سانتر عالی رونالدو با ضربه سر خوسلو همراه شد و این بازیکن جوان هم برای رئال گل زد.